שתף קטע נבחר

תיעוד: נהג דרס למוות גור כלבים ונמלט

מצלמות אבטחה תיעדו אירוע דריסה של גור כלבים על ידי נהג רכב בכפר עארה. לטענת המשפחה, הנהג דרס בכוונה את כלבם לאסי בן השלושה חודשים וגם לאחר שהתעמתו עימו, הוא נמלט מהמקום, פגע בכלב שוב והרגו. "הילדים שלי בכו על מותו של הכלב", אמר האב נבּיל. ב"תנו לחיות לחיות" דורשים למצות הדין עם הנהג. במשטרה פתחו בחקירה

משפחת אבו-ואסל המתגוררת בכפר עארה מתקשה להתגבר על האובדן של לאסי, גור כלבים בן שלושה חודשים. כלבם נדרס למוות בסוף השבוע על ידי נהג בכפר לעיני המשפחה. האירוע עצמו תועד במצלמות האבטחה במקום.

 

נבּיל, אב המשפחה מספר ל-ynet כי בשבוע שעבר הביא לילדיו שני גורי כלבים בני שלושה חודשים, לאסי ופוקס. "קניתי שני כלבים בסכום של 3,000 שקל וכשהגעתי לבית, הילדים שלי שמחו מאוד כשראו את הכלבים איתי. הם הכינו להם מקום מסודר עם אוכל וכל הזמן שיחקו איתם". 

 

 

ביום שישי שעבר, הלך נבּיל לבקר את הוריו המתגוררים בשכונה והבחין כי הכלב לאסי עקב אחריו מהבית ורץ על הכביש. "ראיתי שלאסי רודף אחריי ובאותו  הרגע הגיע נהג בג'יפ ודרס למוות את הכלב פעמיים, למרות שהיה יכול להתרחק ממנו בלי לפגוע אותו", הוא אומר בכאב.

 

 (צילום: באדיבות משפחת אבו ואסל) (צילום: באדיבות משפחת אבו ואסל)
(צילום: באדיבות משפחת אבו ואסל)

 

בסרטון של מצלמות האבטחה ניתן לראות את נביל צועד על הכביש ולאחר מספר שניות, גור הכלבים מגיע בריצה אחריו. רכב גדול צולם מתקדם בכביש, מאט את מהירותו כשגור כלבים נעצר והתיישב על הכביש.

 

 (צילום: באדיבות משפחת אבו ואסל) (צילום: באדיבות משפחת אבו ואסל)
(צילום: באדיבות משפחת אבו ואסל)

 

דריסה מול המצלמות

הרכב לאחר מכן צולם נוסע ודורס את הכלב בגלגליו הקדמיים ולאחר מכן ממשיך לנסוע עליו. באותו רגע, נבּיל רץ לעבר הרכב ומסמן לנהג לעצור.

 

"פניתי לנהג הרכב ושאלתי אותו 'מה עשית?', הוא לא דיבר מילה, אפילו לא היה מוכן לרדת מרכבו בכדי להסתכל על מה שעשה. גם לא הצטער על מעשיו", הוסיף נביל. "בזמן שדיברתי עם הנהג, הגיעו עוד אנשים מהשכונה וקרובי משפחתי ושאלו אותו למה דרס את הכלב".

 

 (צילום: באדיבות משפחת אבו ואסל)
(צילום: באדיבות משפחת אבו ואסל)
 

 

"הילדים שלי בכו על מותו של הכלב"

שכנים בני משפחתו של נביל הגיעו לזירת הדריסה ובמקום פרץ עימות ביניהם לנהג החשוד בדריסה. מספר שניות לאחר מכן, הנהג נמלט במהירות, פגע שוב ברכבו בכלב וכמעט פגע באנשים שעמדו בסמוך.

 

 (צילום: באדיבות משפחת אבו-ואסל) (צילום: באדיבות משפחת אבו-ואסל)
(צילום: באדיבות משפחת אבו-ואסל)

 

"הילדים שלי בכו על מותו של הכלב. הם עד עכשיו שואלים עליו וכל הזמן אומרים לי, 'אבא תביא לנו עוד כלב כמו לאסי", הוא אומר. "אני מנסה להרגיע אותם ולהוציא אותם מהמצב הנפשי. בינתיים, הם משחקים עם פוקס הכלב שנשאר בלי החבר שלו, לאסי". 

 

ילדי משפחת אבו-ואסל עם הכלב פוקס (צילום: באדיבות משפחת אבו-ואסל) (צילום: באדיבות משפחת אבו-ואסל)
ילדי משפחת אבו-ואסל עם הכלב פוקס(צילום: באדיבות משפחת אבו-ואסל)

 

בעקבות האירוע, נביל הגיש תלונה במשטרת עירון נגד הנהג ברכב הפרטי בגין דריסה למוות בכוונה תחילה של הכלב. בעלי הכלב לא הסתפקו רק בהגשת תלונה למשטרה ופנו גם לעמותת "תנו לחיות לחיות" וביקשו עזרה בטיפול במקרה.

 

"הזדעזעתי מרצח גור הכלבים ללא כל חמלה ורחמים. פניתי למשטרה והבטיחו לי כי תיפתח חקירה", אמרה ל-ynet אתי אלטמן, דוברת העמותה. "אני דורשת שהמשטרה תתייחס לכך במלוא החומרה ותעמיד אותו לדין. אדם כזה שמשתמש ברכב ככלי נשק צריך לשלול ממנו את הרישיון ולשים אותו מאחורי הסורגים".

 

מהמשטרה נמסר בתגובה כי "נפתחה חקירה בתחנת עירון. טרם אותרו החשודים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות משפחת אבו-ואסל
לאסי הגור. הספיק להיות בביתו החדש רק מספר ימים לפני הדריסה
צילום: באדיבות משפחת אבו-ואסל
צילום: באדיבות משפחת אבו ואסל
נדרס שלוש פעמים. לאסי הגור
צילום: באדיבות משפחת אבו ואסל
מומלצים