שתף קטע נבחר

ליברמן נפרד ממשרד החוץ: שיפרנו תדמית ישראל

בעמוד הפייסבוק שלו כתב השר המתפטר כי המשרד בראשותו הוביל פעילות דיפלומטית לשיפור מעמדה של המדינה, הביא ל"הישגים משמעותיים בזירה הבינלאומית", וכן יצר "קשרים בעלי חשיבות אסטרטגית בעולם משתנה"

שר החוץ המתפטר, אביגדור ליברמן, נפרד מהתפקיד ומסכם את משנתו על המהלכים הדיפלומטיים שהוביל בראש המשרד. בעמוד הפייסבוק שלו כתב הערב (ד'): "אני מסיים היום את תפקידי כשר החוץ אחרי יותר מחמש שנים בהן כיהנתי בתפקיד. במהלך השנים הללו הובלנו פעילות דיפלומטית נרחבת בזירות הבינלאומיות השונות, שהביאו לשיפור מעמדה ותדמיתה של מדינת ישראל בעולם".

 

ליברמן פירט: "הובלנו את מדיניות החוץ של ישראל לכיוונים חדשים שהביאו להישגים משמעותיים בזירה הבינלאומית. עם כניסתי למשרד אמרתי כי משרד החוץ צריך להפסיק להיות המשרד לענייני פלסטינים ולהפוך למשרד שעוסק באמת בקידום יחסי החוץ של ישראל. הצלחנו בכך".

 

הוא הדגיש כי "במקביל לשימור והידוק הקשר החשוב ביותר שלנו עם ידידתנו הגדולה ארה"ב, פיתחנו גם כיוונים חדשים, יצרנו, חיזקנו וחידשנו קשרים עם מדינות באסיה, באפריקה ובבלקן ויצרנו קשרים שלהם חשיבות אסטרטגית בעולם משתנה.

 

"בזכות הקשרים הללו הצטרפה ישראל לשורה של ארגונים בינלאומיים חשובים, והצלחנו לסכל מהלכים אנטי-ישראליים, שהובלו על-ידי הפלסטינים ואחרים, גם בארגונים בינלאומיים שונים וגם באיומים בטחוניים כגון משטים שסוכלו בזכות הקשרים המדיניים הללו. הקשרים שפיתחנו הביאו גם תרומה משמעותית לישראל מבחינה כלכלית".

 

ליברמן בלשכתו (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ליברמן בלשכתו(צילום: גיל יוחנן)
 

השר היוצא הסביר כי "דבר חשוב נוסף וחשוב לא פחות הוא האופן הגאה והזקוף שבו עמדנו מול העולם על עמדותינו ועל האינטרסים החיוניים של ישראל מבלי להתנצל (ואצלנו זו לא הייתה רק סיסמת בחירות - אלא מדיניות שעמדנו עליה ויישמנו אותה בכמה הזדמנויות חשובות).

 

"אני מודה לאנשים המצויינים של משרד החוץ, שסייעו לי להוביל את המהלכים הללו וגם מהאופוזיציה אמשיך לפעול על-מנת לחזק את מעמדה של ישראל ולשמור על ישראל חזקה בזירה הבינלאומית".

 

אתמול הודיע ליברמן כי לא יצטרף לממשלת נתניהו, זאת יומיים לפני המועד האחרון שעומד לרשותו להחתמת השותפות הקואליציוניות ולהצגת הממשלה בפני הנשיא. השר המתפטר הבהיר כי "בחרנו בעקרונות ולא בכיסאות", וטען כי הממשלה הבאה תבטל את חוק הלאום, תחזק את החמאס, תגדיל את מספר השרים וסגניהם ותבטל את השוויון בנטל - ועקרונותיה לפיכך אינם עולים בקנה אחד עם אלו של מפלגת ישראל ביתנו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עפר מאיר
אביגדור ליברמן
צילום: עפר מאיר
מומלצים