שתף קטע נבחר

הרצוג: "ממשלת כישלון לאומי קמה פה היום"

בתגובה לסיכום בין הליכוד לבית היהודי, כתב יו"ר המחנה הציוני: "לממש את המנדט שקיבל ולהוביל להקמת ממשלה שתיטיב עם הציבור נתניהו הוכיח שוב ששרידותו חשובה יותר משיפור רווחתם ואיכות חייהם של כל אזרחי ישראל המייחלים לשינוי ותקווה"

יו"ר המחנה הציוני, ח"כ יצחק הרצוג, התייחס אמש (יום ד') לסיכום בין הליכוד לבית היהודי, שהביא בסופו של דבר לכך שלראש הממשלה יש רוב של 61 חברי כנסת כדי להקים ממשלה. הרצוג כתב בדף הפייסבוק שלו: "לא אחריות. לא משילות ולא יציבות - ממשלת כישלון לאומי קמה פה היום".

 

הרצוג כתב עוד כי "שוב הוסרה מסיכת המנהיגות מעל פניו של ראש ממשלה והתגלו זחיחות ושאננות בפארסה מביכה של הקמת הממשלה החלשה, הסחיטה והצרה בתולדות ישראל".

 

הפגישה בין הליכוד לבית היהודי ()
הפגישה בין הליכוד לבית היהודי

 

הוא התייחס לכך שאיילת שקד תהיה שרת המשפטים הבאה. "הענקת פרס בדמות משרד המשפטים למפלגת הבית היהודי, שפגעה ואיימה על שלטון החוק בכנסת הקודמת, היא דוגמה ברורה לזלזול של נתניהו בטובתם של אזרחי ישראל ולכך שגם שלטון החוק והדמוקרטיה הישראלית שווים בעיניו פחות מצרכיו הפוליטיים", הוסיף הרצוג. "במקום לממש את המנדט שקיבל ולהוביל להקמת ממשלה שתיטיב עם הציבור נתניהו הוכיח שוב ששרידותו חשובה יותר משיפור רווחתם ואיכות חייהם של כל אזרחי ישראל המייחלים לשינוי ותקווה".

 

הרצוג הוסיף כי "אחרי שראינו איך נתניהו ניהל את מכירת החיסול הזו, כל אזרח צריך לשאול את עצמו בחשש, מי יעמוד מול הלחץ הבינלאומי? מול הפלסטינים? מול מועצת הביטחון? מול המעצמות?"

 

על ממשלת 61 המנדטים כתב יו"ר המחנה הציוני: "כולנו מבינים היום שזו ממשלה חלשה וצרה. ממשלה שלא תעמוד במשימות הקשות שלפנינו, לא תעמוד בהבטחותיה ולא תשרוד

 את ימיה - מוטב היה לו ראש הממשלה היה מכיר בכישלונו להקים ממשלה שתענה על צרכיו ורצונותיו של הציבור, והיה מחזיר את המנדט לנשיא, במקום להתבזות ולבזות את מוסד ראש הממשלה. אני מבטיח לכם, מול ההפקרות המתנהלת על גבה של מדינת ישראל כולה, אני, בראש המחנה הציוני, מתכוון לבנות אופוזיציה שתהווה חומה בצורה ותביא להחלפתה של הממשלה באלטרנטיבה שתחזיר את התקווה ותנהיג באחריות, שיקול דעת ותקווה".

 

ממפלגת יש עתיד נמסר בתגובה להשלמת ההסכמים הקואליציוניים לקראת הקמת הממשלה כי "ממשלת מכירת החיסול מתחילה את דרכה הערב. ממשלה שבנויה על מפלגות סקטור שסוחטות את הקופה הציבורית וראש ממשלה שמוכן למכור את המדינה תמורת הכיסא. יש עתיד תילחם בממשלה הרעה הזאת בכל החזיתות".

 

הלילה כתב יו"ר המפלגה, יאיר לפיד, בעמוד הפייסבוק שלו: "הייתי רוצה לברך הלילה, אבל אין על מה. ממשלה צרה, חשדנית וסקטוריאלית יוצאת לדרכה. התפקיד שלנו הוא להיות האלטרנטיבה שלה, וזה מה שנהיה. נעשה הכול כדי לשמור על השוויון בנטל, על טוהר המידות, על שלטון החוק, על לימודי המתמטיקה והאנגלית לכל ילד, על היציאה לעבודה, על יחסינו עם הקהילייה הבינלאומית, על הביטחון, על כך שתיפסק מכירת החיסול של המדינה למפלגות סקטוריאליות ולפוליטיקאים מושחתים שעסוקים רק בעצמם".


פורסם לראשונה 06/05/2015 23:04

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים