שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לפעמים חלומות מתגשמים: להביא ילדים לבד

  יש משהו ביכולת הבחירה הזו ובמימוש ההורות היחידנית, שנותן לך תחושה של "כוחות על". ולא בגלל אתגר גידול הילדים, אלא בגלל הבחירה ומימוש החלום. לדעת שעל דברים מסוימים בחיים לא מוותרים. וכאשר יש את התובנה הזו, הכל נראה ומרגיש אפשרי

  עכשיו לא רק זוג עיניים כחולות אחד מעיר אותי בבוקר, אלה שניים: הכחולות שלו, והכחולות שלה. שיאשימו אותי בגזענות, אבל כן, אם כבר, אז כבר. אם כבר לדחות את בניית התא המשפחתי "הנורמלי" בכמה שנים, אז לפחות שמי שירכיב את התא המשפחתי האלטרנטיבי שלי, יהיה לפי הפנטזיה הפרטית שלי לילדים "המושלמים".

   

  "אמא, בואי להכין קפה", הוא מתיישב במיטה לידי, מושך את ידי ובדיבור משובש, שרק אני והוא מבינים, מנסה לעודד אותי לקום ולהתחיל את הבוקר כשהחושך עוד עוטף את העולם מבחוץ. בעוד זמן קצר גם אחותו הקטנה תתעורר ונתחיל את מחול הבוקר המטורף השמור לנו, ההורים. "אמא! אני לא רוצה ללכת לגן, רק לסבא וסבתא!" הוא אומר ומיד מכריז "אמא, אני מעצבן אותך!", ובין מקלחת בוקר לקפה, בינו ובינה, בין ארגונים לגן וללימודים, אני מאושרת. מאושרת מיכולת הבחירה המופלאה שנפלה בידי. מאושרת ממשפחתי המדהימה שיצרתי, ומאושרת ממשפחתי התומכת המאפשרת לי לממש את החלום הזה.

   

  כוחות העל של האמהות היחידנית

  היכולת שלנו, הנשים, ליצור משפחה בקלות יחסית, שמורה רק לנו והחוכמה היא לנצל אותה שנייה לפני שמאוחר מדי. אני בת 38, אימא לשני ילדים מקסימים מתרומת זרע (בת שנה ובן 2.9), לקראת סיום לימודי הסבה אקדמאית לסיעוד. בגיל 35 קיבלתי החלטה להביא ילדים בהורות יחידנית, ובהמשך לממש חלום ילדות נוסף ולהיות אחות-מיילדת, מתוך כוונה מלאה להעניק לילדיי עתיד כלכלי טוב ובטוח.

   

  עשיתי זאת בעצמי ואין שמחה ממני (קרדיט: Shutterstock) (קרדיט: Shutterstock)
  עשיתי זאת בעצמי ואין שמחה ממני(קרדיט: Shutterstock)

   

  מאותה בדיקת הריון חיובית לפני שלוש שנים, מדד האושר שלי הרקיע שחקים. יש משהו ביכולת הבחירה הזו ובמימוש ההורות היחידנית, שנותן לך תחושה של "כוחות על". ולא בגלל אתגר גידול הילדים, אלא בגלל הבחירה ומימוש החלום. לדעת שעל דברים מסוימים בחיים לא מוותרים. וכאשר יש את התובנה הזו, הכל נראה ומרגיש אפשרי. אפשר לעשות יותר מילד אחד, אפשר לעשות הסבה מקצועית, אפשר לשפר מעמד כלכלי, אפשר ואפשר ואפשר...

   

   

  טוב, האמת שיש כמה דברים שאי אפשר: אי אפשר לשמור על הבית נקי, למשל, אך כל זה מתגמד כשהוא עומד מולי ואומר "אמא, קופיקו עושה בלאגן כמוני", ואי אפשר להתלבש יפה כי סביר להניח שמשהו ישפך או ימרח עליך במוקדם ומאוחר ובהמשך לזה, אי אפשר להתמודד עם הררי הכביסה הנערמות להן בכל מני פינות בבית. אז אי אפשר, ולמען האמת פה "כוחות העל" שלי גם לא ממש מתאמצים להוכיח את עצמם. נכון, הפכתי בן רגע לאמא בטרנינג, אבל זה מה זה נוח.

   

  אז עם כל האתגרים, אני מודה להוריי הנפלאים המאפשרים לי את הרגעים המתוקים האלו, ומקווה בשביל כל "מתלבטת - יחידנית בפוטנציה", שתזכה כמוני, לממש את חלום ההורות ולהיות סוף-סוף מאושרת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  מאושרת כמו שלא הייתי מימיי
  צילום: shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים