שתף קטע נבחר

ב-25 שנה: מס' הרעבים ירד ב-200 מיליון

דו"ח שנתי של שלוש סוכנויות של האו"ם מצא כי מספר האנשים הרעבים בעולם ירד ברבע המאה האחרונה מיותר ממיליארד ל-795 מיליון - וכל זאת למרות אסונות הטבע, הסכסוכים האלימים והעוני. איך זה קרה?

בת המיעוט המוסלמי הרוהינגי באינדונזיה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
בת המיעוט המוסלמי הרוהינגי באינדונזיה(צילום: רויטרס)

רעבים, אבל פחות: מספר האנשים הרעבים בעולם ירד ב-25 השנים האחרונות מיותר ממיליארד ל-795 מיליון למרות אסונות הטבע, הסכסוכים המתמשכים והעוני. כך עולה בדו"ח שפרסמו היום (יום ד') שלוש סוכנויות של האו"ם - ארגון המזון והחקלאות, הקרן הבינלאומית לפיתוח חקלאי ותוכנית המזון הבינלאומית.

 

עוד חדשות בעולם :

נאום המלכה: יהיה משאל על החברות באיחוד 

ש'זה שריעה. המילון של דאעש

טקס אשכבה לנהג מונית - מאחורי ההגה

אבא, תן לי מפלגה. בלבנון בונים על שושלת

 

512 מיליון מתוך 795 מיליון הרעבים מתגוררים באסיה ובאפריקה. לפי הדו"ח, שמוגש מדי שנה, מדינות במזרח אסיה, באמריקה הלטינית ובקריביים הראו התקדמות גדולה בצמצום הרעב, חלק מזה הודות לצמיחה כלכלית שלא הדירה את העניים, להשקעות בחקלאות וליציבות פוליטית.

 

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 

שלוש הסוכנויות מסרו כי צמצום הרעב ותת-התזונה נרשמו למרות אסונות הטבע, חוסר היציבות הפוליטית והסכסוכים ברוב שטחו של העולם המתפתח ואף שאוכלוסיית העולם גדלה ב-1.9 מיליארד אנשים מאז 1990.

 

עוד נמסר כי שיפור התוצרת החקלאית, בייחוד בקרב משפחות וחקלאים, ואמצעי הגנה חברתיים טובים יותר כמו תלושי מזון ותוכניות להזנה בבתי הספר היו בעלי ההשפעה הגדולה ביותר בצמצום הרעב.

 

באפריקה שמדרום לסהרה עדיין קיימות הרמות הגבוהות ביותר בעולם של תת-תזונה. כמעט אחד מתוך ארבעה אנשים באזור זה לא צורכים מספיק מזון כדי לנהל חיים פעילים ובריאים. כמה מדינות מערב אפריקניות שכן השקיעו בתוצרת החקלאית שלהן ובתשתיות החקלאיות הצליחו לעמוד ביעדי האו"ם, כך כל פי מחברי הדו"ח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
בת המיעוט הרוהינגי באינדונזיה
צילום: רויטרס
מומלצים