שתף קטע נבחר

רק סרט: חיזבאללה כובש את הגליל ב-2019

דברי נסראללה בנוגע לאפשרות שאנשי ארגונו יצטרכו להשתלט במלחמה הבאה על הגליל היוו השראה לסרט של צעירים לבנונים. "ניסינו להראות לעולם איך זה ייראה כשישראל תימחה", הסביר התסריטאי. צפו בקטע ממנו

 

חיזבאללה ממשיך לדמם בסוריה ובייחוד בהרי קלמון שבגבול סוריה-לבנון, אך בתקשורת המזוהה עם הארגון מצאו בימים האחרונים זמן להעלות מחדש לסדר היום את סוגיית "שחרור הגליל". לרגל יום השנה ה-15 לנסיגת צה"ל מדרום לבנון מצאו לנכון ערוץ "אל-מיאדין" וערוץ "אל-מנאר", שופרו הרשמי של הארגון, לגלות השבוע כי קבוצה של צעירים אקדמאיים שקדו על סרט חדש בשם "דה דאי" (היום), שמדמה לכאורה כיצד פעילי הארגון כובשים את הגליל ב-2019.

 

לא ברור מתי והיכן ישודר הסרט, אולם מעין פרומו קצר שלו הועלה בערוצים שנותנים במה לארגון הטרור השיעי בלבנון. "מדובר בסרט שמדמה את התרחיש של קריסת הישות הציונית החל מהגליל", אומר הקריין בכתבה של "אל-מנאר". בהמשך מובאים דבריו של מזכ"ל הארגון, חסן נסראללה, בנאום שבו ביקש מאנשיו להיות מוכנים לאפשרות שבמלחמה הבאה הם יצטרכו להשתלט על הגליל.

"ייתכן שנשב אז בקולנוע בגליל". אחד מיוצרי הסרט ()
"ייתכן שנשב אז בקולנוע בגליל". אחד מיוצרי הסרט

ההשראה לסרט. נסראללה ()
ההשראה לסרט. נסראללה

הכניסה לגליל - ההבטחה לא תופר. כרזת חיזבאללה, השבוע ()
הכניסה לגליל - ההבטחה לא תופר. כרזת חיזבאללה, השבוע

"לנאום הזה הייתה השפעה ניכרת עלינו כרעיון. ניסינו באמצעות סינריו להראות לעולם איך זה ייראה כשישראל תימחה ואיך תיראה ההשתלטות על הגליל ולהראות איך זה ישפיע צבאית, פוליטית, כלכלית וחברתית על ישות האויב ואיך יראו התגובות אצלנו בתוך לבנון", מסביר התסריטאי הלבנוני, מוחמד פחס, לערוץ של חיזבאללה. "הסרט מדבר על 2019, אבל ייתכן שאנחנו כבר באותו זמן נהיה בגליל בקולנוע שם למשל", אומר בחיוך מהדי כלאס, עוזר הבמאי של הסרט והאחראי על המוסיקה.

 

בפרומו הקצר ששודר רואים קטע קצר כביכול מה"פלישה" של חיזבאללה ואז את ה"נקמה". מהפרסומים לא ברור אם הסרט כבר הושלם או שהוא בעיצומו של ההכנה. ברשת "אל-מיאדין" הזכירו בכתבה על הסרט את דבריו של נסראללה בראיון המעמיק שהעניק לערוץ ולחברו, רסאן בן ג'דו, שבו דיבר על האפשרות שבמקרה של מלחמה אנשיו ייכנסו לא רק לגליל, אלא מעבר לגליל.

 

"סרט לבנוני ברמה הוליוודית" 

"הכניסה לגליל אפשרית כל עוד יש אסטרטגיה ברורה ורצון המחוזק באמונה ובניצחון", אמר הפרשן אדמון סעב, לאתר של ערוץ "אל-מיאדין", שטען כי מי שאמונים על יצירת הסרט לא מוכנים

לענות על השאלה למה דווקא 2019. "נשאיר את התשובה לסרט עצמו", אמר כאזם פיאד, הבמאי הראשי של הסרט ובערוץ טענו כי יוצריו כמהים לכך שהגליל "ישוחרר" עוד לפני התאריך הנ"ל.

 

בכתבה אף צוין כי יוצריו של הסרט מפנים הזמנה עתידית לצפות בסרט באולמות "הגליל המשוחרר". מהכתבה ב"אל-מיאדין" עולה כי על קבוצת יוצריו עוד לעמול על הכנתו כדי "להעניק לכולם סרט לבנוני ברמה הוליוודית שמדמה אירוע צפוי שישתרש בדמיון לפני שהוא יהפוך למציאות קיימת ביום מן הימים. ייתכן שבשנת 2019 או לפני כן או לאחר מכן. אין הבדל".

 

בתחילת השבוע נתלה במהלך נאום שנשא נסראללה לרגל יום השנה ה-15 לנסיגת צה"ל מלבנון שלט בשפה העברית שעליו נכתב: "הכניסה לגליל – הבטחה לא תופר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כרזת הסרט
מתוך הסרט שמדמה את כיבוש הגליל
מומלצים