שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  התיאטרון של נורמן עיסא יופיע בבקעת הירדן

  לאחר סירובו של נורמן עיסא להופיע בבקעת הירדן עם הצגת תיאטרון חיפה, הודיע תיאטרון "אלמינא" שהשחקן מנהל בשותפות עם רעייתו, כי ייענה להזמנה להופיע שם

  אחרי שסירב להופיע בבקעת הירדן עם ההצגה "בומרנג" של תיאטרון חיפה, השחקן נורמן עיסא נענה היום (ה') להזמנת ראש המועצה האזורית דוד אלחייני, להופעת תיאטרון עמותת "אלמינא" אשר מנהל עיסא במשותף עם רעייתו.

   

  עיסא חשף שלשום בעמוד הפייסבוק שלו כי הוא חש שמופעים עליו לחצים בלתי הוגנים מצד שרת התרבות מירי רגב שהודיעה כי תשקול את התמיכה בתיאטרון "אלמינא" אם יעמוד בסירובו להופיע בבקעת הירדן. "הלחץ המופעל עליי גובל בסחיטה", כתב. "הוא לא הוגן. התיאטרון הזה חשוב לאשתי ולי יותר מכל. נא מכם, אל תאלצו אותי לנהוג בניגוד למצפוני רק כדי להסיר את האיום הזה. אני עדיין מאמין במדינה הזו ובחוקיה ובאפשרות שהיא נותנת לכל אדם להביע את דעתו ולנהוג לפי מצפונו".

   

  מנכ"לית התיאטרון ורעייתו של עיסא, גדעונה רז מסרה בתגובה ל-ynet: "תיאטרון אלמינא שייך לכולם והודענו שנשמח להופיע בבקעת הירדן נופיע בכל מקום שירצו בנו, בעברית, ערבית. אנחנו בעד קירוב לבבות והכרת האחר - החזון שלנו הוא לכולם. חשוב לנו שהבלתי משוכנעים יבינו שאין דרך אחרת. עמותה לא שייכת לאדם אחד, ונורמן עיסא הוא אחד מהמייסדים ואחד מהאנשים החשובים שפועלים בעמותה, אבל עמותה זה נפרד".

   

  התיאטרון כן, הוא לא. נורמן עיסא (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
  התיאטרון כן, הוא לא. נורמן עיסא(צילום: עופר עמרם)

   

  "העמותה פועלת למען שינוי חברתי וחינוכי ומאמינה שדרך יצירה תיאטרונית" נכתב מטעם תיאטרון אלמינא במכתב לראש המועצה. "עמותת תאטרון אלמינא תשמח ביותר לבוא להופיע בבקעת הירדן עם ההצגות שלה ולקיים הלכה למעשה את החזון".

   

  לשאלה כיצד ההחלטה עולה בקנה אחד עם סירובו של עיסא להופיע במקום, השיבה רז: "נורמן אינו שחקן הבית של אלמינא - ולא משחק בהצגות התיאטרון".

   

  שרת התרבות מירי רגב הגיבה לדברים ומסרה: "אני תומכת בחופש הביטוי ואני מתכוונת להמשיך לתמוך בחופש הביטוי, אבל משרד התרבות לא צריך לממן

  מתקציב המדינה קבוצות וארגונים שעושים דה-לגיטימציה למדינת ישראל ותומכים בחרמות כנגד מדינת ישראל. כל אמן זכאי להביע את עמדתו ואת דעתו. אין לי כל כוונה לסתום פיות, גם לא למי שמבקר את המדינה. זו מדינה דמוקרטית. אבל אין שום סיבה שאנו נממן כל אחד בכספי מדינה. אני אוהבת את נורמן עיסא כשחקן ומכבדת ומעריכה את התיאטרון החשוב שהוא ואשתו הקימו ביפו ושנועד לעודד דו קיום. המדינה צריכה לעודד דו קיום ולתמוך בדו-קיום, אבל לא רק ביפו, אלא גם באריאל וגם בבקעת הירדן".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים