שתף קטע נבחר

מירי רגב לנורמן עיסא: "אם לא תופיע בבקעת הירדן, נבחן את התמיכה בתיאטרון שלך"

בעקבות סירובו להופיע באזורי בקעת הירדן, חושש השחקן נורמן עיסא מדיון מחודש בתקציב התיאטרון שהוא ואשתו מנהלים. "זהו לחץ שגובל בסחיטה", כתב בעמוד הפייסבוק שלו כשהוא מפנה את טענותיו לשרת התרבות מירי רגב. השרה בתגובה: "נוקיע את המחרימים"

התבטאות יוצאת דופן של השחקן נורמן עיסא שטוען כי מופעלים עליו לחצים כבדים להופיע בבקעת הירדן בניגוד למצפונו. "לצערי הגדול יותר אני עומד עכשיו מול איום מצד שרת התרבות והספורט, הגברת מירי רגב", כתב עיסא היום (ג') בחשבון הפייסבוק שלו והוסיף, "על דיון מחודש בתקציב התיאטרון שאשתי ואני הקמנו במו ידינו".

 

 

"הלחץ המופעל עלי גובל בסחיטה". נורמן עיסא (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
"הלחץ המופעל עלי גובל בסחיטה". נורמן עיסא(צילום: עופר עמרם)

עיסא שמופיע בתיאטרון חיפה בהצגה "בומרנג", כותב כי ב-24 השעות האחרונות מתנהל סביבו "מחול שדים לא הוגן". טענתו היא כי ביקש מהתיאטרון למצוא לו מחליף בהצגות שעולות בבקעת הירדן אולם נענה בשלילה. "אינכם יכולים לצפות שאני כערבי ישראלי אלך נגד מצפוני ואסכים להופיע במקומות שנויים במחלוקת. הנושא הזה אינו חדש והבעיה נפתרה כבר לפני שנים בכל התאטראות בישראל", הוא כותב, "כשהוחלט שכל ההצגות יוצגו בכל מקום ואם שחקן, יהודי או ערבי לא מוכן להופיע מבחינה מצפונית הוא יוחלף בשחקן אחר.

 

"הלחץ המופעל עליי גובל בסחיטה. הוא לא הוגן. התיאטרון הזה חשוב לאשתי ולי יותר מכל. נא מכם, אל תאלצו אותי לנהוג בניגוד למצפוני רק כדי להסיר את האיום הזה. אני עדיין מאמין במדינה הזו ובחוקיה ובאפשרות שהיא נותנת לכל אדם להביע את דעתו ולנהוג לפי מצפונו".

 

השרה מירי רגב היום במכללת ספיר שבשדרות (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
השרה מירי רגב היום במכללת ספיר שבשדרות(צילום: רועי עידן)

השרה רגב קראה היום לעיסא לחזור בו מהחלטתו שלא להופיע עם ההצגה בבקעת הירדן. "ההחלטה של עיסא אינה מביאה לידי ביטוי את הדו קיום שבו הוא מאמין ועליו הוא מצהיר", נכתב בהודעה ממשרדה, "במידה ונורמן לא יחזור בו מהחלטתו, בכוונת השרה לבחון מחדש את תמיכת המשרד בתיאטרון אלמינא, הפועל תחת ניהולו. נוקיע את המחרימים ונחזק ונטפח את אלו אשר יש מבקשים להחרימם".

 

עוד הוסיפה השרה במכתבה: "תיאטרון אלמינא וערכי הדו-קיום אותם הוא מקדם חשובים לי, אך כפי שאני רואה חשיבות בדו-קיום, ואני תומכת ומסייעת לכל הגוונים והקולות של הדו-קיום - כך אני מצפה ממי שמאמין בדו-קיום לפעול הלכה למעשה".

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
מבקש שלא להופיע בבקעת הירדן. נורמן עיסא
צילום: עופר עמרם
צילום: יהודה פרץ
"נוקיע את המחרימים". השרה רגב
צילום: יהודה פרץ
לאתר ההטבות
מומלצים