שתף קטע נבחר

ג'ב בוש רץ לבית הלבן: "אתקן את ארה"ב"

הבן והאח של הנשיאים לשעבר הודיע על מועמדותו לנשיאות ארה"ב באירוע במיאמי מול קהל היספני גדול. "אני מוכן להוביל. ארוץ עם הלב, ארוץ כדי לנצח. נכבוש שוב את וושינגטון", הוא אמר והבטיח: "היעד שלי כנשיא - 4% צמיחה ו-19 מיליון מקומות עבודה חדשים". לפני שחזור ההתמודדות קלינטון-בוש, יצטרך מושל פלורידה לשעבר לנצח לפחות 10 מועמדים רפובליקנים

"אני מועמד לנשיאות ארה"ב!". ג'ב בוש מודה לתומכים במיאמי (צילום: AP) (צילום: AP)
"אני מועמד לנשיאות ארה"ב!". ג'ב בוש מודה לתומכים במיאמי(צילום: AP)

 

עכשיו תורו: מושל פלורידה לשעבר ג'ב בוש נכנס היום (יום ב') רשמית למרוץ לבית הלבן לאחר שהגיש את טופס מועמדותו לפריימריז הרפובליקניים שמהם ייצא מועמד המפלגה לנשיאות ארצות הברית. לאחר מכן הוא הופיע בפני המוני תומכים נלהבים במיאמי והכריז: "אני מועמד לנשיאות ארצות הברית!". ynet העביר בשידור חי ממיאמי את הכרזתו של ג'ב בוש.

 

הצל שלי ואחי. תוכנית ההתנתקות של ג'ב בוש

 

עוד חדשות בעולם :

ארה"ב: הפעילה שהתחזתה לשחורה התפטרה

סוריה: המורדים מתקרבים ל"בירת דאעש"

מחבלים באופנועים פוצצו עצמם: 23 נהרגו

כדורגל-מַנְיָה: מחכים לאוטובוס, עומדים בשער

 

בנו של הנשיא ה-41 ואחיו של הנשיא ה-43 צריך לנצח שורה ארוכה של מועמדים רפובליקניים - עשרה נכון לעכשיו - לפני שיעמוד לבחירה מול המועמד הדמוקרטי בבחירות שייערכו ב-8 בנובמבר 2016.   

 

"לא ניתן לליברלי להעביר את השלטון לליברלי" (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
"לא ניתן לליברלי להעביר את השלטון לליברלי"(צילום: רויטרס)

"שתיים מהנשים החשובות בחיי", צייץ בוש בטוויטר שלו בתמונה שבה מתועדות אמו ברברה ורעייתו קולומבה ()
"שתיים מהנשים החשובות בחיי", צייץ בוש בטוויטר שלו בתמונה שבה מתועדות אמו ברברה ורעייתו קולומבה

"לא ניתן לליברלי להעביר את השלטון לליברלי. אנו שוב ניקח פיקוד על העתיד שלנו במדינה שלנו", אמר הערב בוש בנאומו. "לא אקח איש ושום דבר כמובנים מאליהם. אני רץ לנשיאות ארה"ב. ארוץ עם הלב. ארוץ כדי לנצח. נכבוש שוב את וושינגטון". בוש תקף את מדיניות הנשיא הדמוקרטי ברק אובמה ואמר לתומכיו: "נזקוף שוב את ראשינו, ניצור שוב הזדמנויות, נגרום לאירועים בעולם לנוע בדרך שלנו שוב". ואז הוא הבטיח כי "זה יהיה היעד שלי כנשיא - ארבעה אחוזי צמיחה ו-19 מיליון מקומות עבודה חדשים שיבואו בעקבותיהם".

 

דיבר בטלפון עם אבא מאחורי הקלעים

"אנחנו לא הולכים לנקות את הבלגן בוושינגטון על ידי בחירה באנשים שסייעו ליצור אותו או באלה שלא הצליחו לתקן אותו", אמר בוש בביקורת ישירה על מדיניות הממשל הנוכחי.

 

קודם לעלייתו של בוש לבמה הופיעה שלישיית הזמרות "האחיות צ'ירינו", ששרה כמה שירי אהבה בספרדית וכן את ההמנון האמריקני. הוא עצמו פרסם בחשבון הטוויטר שלו תמונה שבה הוא נראה משוחח בטלפון הנייד ולצדה הכיתוב: "מדבר עם אבא מאחורי הקלעים. היכנסו לאתר הקמפיין 'ג'ב בוש 2016' לצפות בנאום, מתחיל בקרוב". קודם לכן הוא פרסם את תמונת רעייתו קולומבה לצד אמו, הגברת הראשונה לשעבר ברברה בוש, וכתב: "שתיים מהנשים החשובות ביותר בחיי".

השמיט את שם המשפחה המפורסם מהלוגו של הקמפיין שלו. "ג'ב 2016!" ()
השמיט את שם המשפחה המפורסם מהלוגו של הקמפיין שלו. "ג'ב 2016!"

בוש התייחס בנאומו לקרב הקשה שצפוי לו במפלגה הרפובליקנית ואמר: "זה לא התור של אף אחד. זה מבחן לכולם וזה פתוח לגמרי - בדיוק כפי שצריך להיות מרוץ לנשיאות".

 

"אלך לכל מקום, אדבר עם כולם"

"אנהל קמפיין כפי שאשרת את הציבור, אלך לכל מקום, אדבר עם כולם, אקיים את דבריי, אתמודד עם סוגיות בלי להירתע", אמר המועמד הטרי לנשיאות. "המסר שלי בכל שפה יהיה אופטימי משום שאני בטוח שאנחנו יכולים להפוך את העשורים הבאים של אמריקה לתקופה הטובה ביותר לחיות בה בעולם. אנחנו נוציא את וושינגטון - הבירה הקבועה של המדינה הדינמית הזו - מהעסקים של גרימת בעיות.

 

בסרטון וידאו שפורסם כמה שעות לפני ההכרזה הרשמית של בוש, הוא אמר "אני מוכן להוביל". הוא גם הבטיח להגן על האנשים הפגיעים ביותר במדינה ולהסיר מחסומים מניידוּת חברתית. בסרטון שכותרתו "המאה הכי גדולה" יצא בוש במסר אופטימי ואמר: "אני רואה מדינה גדולה שנמצאת על סף המאה הגדולה ביותר שלה ואני מוכן להוביל".

 

רעייתו של המועמד לנשיאות ממוצא מכסיקני. ג'ב וקולומבה בוש (צילום: AP) (צילום: AP)
רעייתו של המועמד לנשיאות ממוצא מכסיקני. ג'ב וקולומבה בוש(צילום: AP)

בוש בן ה-62 נחשב על ידי פרשנים רבים בארה"ב לאח המוכשר יותר במשפחה, פוליטיקאי בשל ובוגר שמוכן היטב למרוץ לבית הלבן, והתרומות הרבות זרמו אליו ללא הפסקה מאז שהודיע לפני חצי שנה שהוא בוחן את כניסתו למרוץ. אלא שבשלב מסוים, הקמפיין שלו החל לצנוח עוד לפני שהתחיל באופן רשמי, וכעת הוא מקווה שהודעתו הרשמית תמריץ את התמיכה בו.

 

מסתיר את שם המשפחה "בוש" מהקמפיין

בוש נחוש שלא להתקפל בפני הימין השמרני בשני נושאים שעלולים לחבל במועמדות שלו: ביצוע רפורמות בחינוך והגירה. הוא רוצה להסדיר בחוק את נוכחותם של 11 מיליון מהגרים בלתי חוקיים בארה"ב, שמרביתם היספנים. לדעתו, דבר זה נכון מבחינה לאומית ואנושית וגם ישפר את הסיכוי להגביר את התמיכה ההיספנית בו ובכלל במפלגה הרפובליקנית. מושל פלורידה לשעבר למד במידה רבה את הלקח שלמד בדיעבד מיט רומני, שרץ ב-2012 לנשיאות מול אובמה והקצין את עמדותיו כדי למצוא חן בעיני השמרנים. 

 

אמש פרסם בוש את לוגו הבחירות שלו, ונראה שהוא נמנע משימוש בשם משפחתו ובחר בשמו הפרטי בלבד בלוגו - "ג'ב 2016!". ואם בזה לא די, אביו של בוש ג'ורג' הרבט ווקר בוש, ואחיו ג'ורג' ווקר בוש נמנעו מלהגיע לכנס המיוחד, ככל הנראה בשל רצונו של ג'ב להרחיק את עצמו מהביקורת שנשמעה לא פעם ש"ארה"ב לא זקוקה לבוש נוסף", בייחוד לאחר שאחיו עזב את הבית הלבן עם משבר כלכלי חמור.

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

האם ברברה בוש והרעיה קולומבה בקהל (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
האם ברברה בוש והרעיה קולומבה בקהל(צילום: רויטרס)

ג'ב בוש משוחח עם אביו, הנשיא לשעבר, לפני עלייתו לבמה ()
ג'ב בוש משוחח עם אביו, הנשיא לשעבר, לפני עלייתו לבמה

בוש פרסם אמש סרטון וידאו שבו הצהרת כוונות באנגלית ובספרדית, שבה הוא שולט ושהוא מתכוון לנצל לטובתו במאבק על המצביעים ההיספנים.

הוא נשוי ארבעים שנה לאהבת נעוריו קולומבה, ילידת מכסיקו, ולא סתם בחר להצהיר על ריצתו לנשיאות בעיר מיאמי - בירתם של המהגרים הקובנים. הרעיה קולומבה צייצה הערב בחשבון הטוויטר שלה Todos por Jeb! (כולנו בשביל ג'ב, בספרדית), אחרי שאתמול צייצה "גאה בבעלי על הלב הרחום שלו".

 

בוש, כאמור, מצטרף לשדה צפוף של רפובליקנים החולמים להגיע לבית הלבן, בהם מושלי מדינות וסנאטורים בהווה ובעבר. אליהם צפויים להצטרף בקרוב עוד ארבעה מושלי מדינות לפחות: סקוט ווקר מוויסקונסין, כריס כריסטי מניו ג'רזי, בובי ג'ינדל מלואיזיאנה וג'ון קייסיק מאוהיו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
קופץ למים. ג'ב בוש
צילום: רויטרס
מומלצים