שתף קטע נבחר

ביהמ"ש: פעילות "באים לבנקאים" - הטרדה

השופטת טל לוי הורתה על צו למניעת הטרדה מאיימת למשך 6 חודשים נגד ברק כהן ופעילי הקבוצה "באים לבנקאים". הצו הוצא לבקשת מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח, שטענה כי הפעילות מטרידה ופוגעת בבנותיה

שופטת בית משפט השלום בתל אביב, טל לוי, הורתה על צו מניעה מכוח החוק להטרדה מאיימת נגד קבוצת "באים לבנקאים". זאת לפי בקשה שהגישה מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח, שטענה כי הקבוצה שמה לעצמה למטרה להפגין נגד בכירי מערכת הבנקאות מול ביתם ובמהלך אירועים פרטיים וגורמת בפעילות להטרדה ולמצוקה של בנותיה.

 

 

השופטת שקיימה אתמול דיון בדלתיים סגורות בעניין, קבעה כי דין הבקשה להתקבל כנגד כל המשיבים. היא קבעה כי מחלוקת עובדתית כמעט ולא קיימת, וכי עו"ד חיים ברק כהן אישר כי הפיץ כרוזים בבית ספרה של אחת הבנות שלשונם כי הבת "לא אשמה שאמא שלה פושעת", וכן אישר כי כחלק מפעולתו קרא קריאות שונות במגפון בקרבת הבית בו מתגוררות המבקשות ולאוזני שכניהן כדוגמת "רקפת גנבת. הצטרפו למאבק נגד רקפת הגנבת" וקיים שיחה אותה הגדיר "ידידותית" עם איש אבטחה אותו נאלצה רוסק עמינח לשכור כדי להגן על שלום משפחתה.

מנכ"לית בנק לאומי מגיעה למסור עדות (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מנכ"לית בנק לאומי מגיעה למסור עדות(צילום: מוטי קמחי)
 

לפי השופטת, המעשים הללו עולים באופן מובהק כדי הטרדה מאיימת כמובנה בחוק. הפגנות אל מול ביתן של הבנות ששתיהן קטינות במועדים הרלוונטיים תוך שימוש במגפון וקריאת קריאות אשר יש בהן מסר פוגעני, חלוקת כרוזים בבית הספר של הבנות, פנייה לציבור להגיע למסיבת הסיום של אחת מהן - יש בהן פוטנציאל מובהק לבייש וללא ספק אף בפועל ביישו את המבקשות, הטרידו מנוחתן, העכירו את שלוותן ושיבשו לחלוטין את שגרת יומן.

 

השופטת הוסיפה כי "יש לזכור כל העת כי מדובר בנערות, תלמידות בית ספר, אשר קריאות בוטות ליד חלונן לאוזני שכניהן, לאוזני חבריהן לספסל הלימודים, עולות כדי העלבה, ביזוי והשפלה".

 

השופטת דחתה את טענת עו"ד ברק כהן כי הפעולות הללו הן חלק מ"פעולת מחאה אזרחית לגיטימית" וקבעה כי הטענה נעדרת בסיס ו"מצטיינת בפריכותה". לפי השופטת, "אין המדובר במילות קסם, אשר הפרחתן לחלל האוויר תטהר הפעילות ותצבע אותה בצבעי מאבק לגיטימי תמים. פעולת מחאה גם אם אין בה שימוש בכוח פיזי אך עולה כדי השפלת האחר וביזויו... קל וחומר של מי שלא מלאו לה 18 שנה בוודאי עולה כדי הטרדה מאיימת".

 

לפי השופטת, המבקשות "נתונות תחת מתקפה" מאז אוקטובר 2014 ולאחרונה חשה אימן כי הן על סף שבירה מה שהוביל לפנייה מיידית לבית המשפט. היא הוסיפה כי הגיעה למסקנה שגם מעשיו של ערן ורד עולים כדי הטרדה מאיימת כמובנה בחוק, והורתה על הארכת צו ההגנה למשך 6 חודשים וחייבה את המשיבים בהוצאות בסך 6,750 שקל.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
רקפת רוסק עמינח בבית המשפט
צילום: מוטי קמחי
מומלצים