שתף קטע נבחר

סיבה טובה לשיר: התמיכה באובמה בשיא

לראשונה זה שנתיים, מצביע סקר שנערך עבור רשת CNN על שיעור תמיכה של 50 אחוזים בנשיא. האהדה גדלה הודות למדיניותו הכלכלית ומנהיגותו בסוגיית המתח הבין-גזעי. רק ארגון הנשק האמריקני סולד ממנו

 

 

אחרי שבוע מצוין לברק אובמה, שכלל אישור רפורמת הבריאות "אובמה-קר" ולגליזציה של נישואי גייז בבית משפט העליון - חל מפנה גם בסקרים. לפי סקר שנערך עבור רשת CNN, לראשונה זה יותר משנתיים נהנה הנשיא האמריקני מתמיכה של 50 אחוזים מהציבור. מדובר בזינוק גדול לנוכח התמיכה שנרשמה בחודש שעבר במדיניות הנשיא שעמדה על 45 אחוזים בלבד.

 

עוד חדשות בעולם :

לראשונה: דאעש ערף ראשי שתי נשים

שליש מהחומה הסינית נעלם. מי אשם?

"ביצי בנדיקט": דיוקן של האפיפיור מקונדומים

 

התמיכה באובמה גדלה הודות למדיניותו הכלכלית ומנהיגותו בסוגיה הבין-גזעית. בתחומי הכלכלה גדלה התמיכה בו לשיעור הגדול ביותר זה שש שנים. לפי הסקר, 52 אחוזים מהנשאלים הביעו שביעות רצון מהנהגתו של אובמה בתחום הכלכלי - שיפור של שישה אחוזים תוך חודש. הנשיא השחור הראשון זוכה לתמיכה של 55 אחוזים על מנהיגותו ביחסי לבנים-שחורים בעיקר על רקע הטבח של גזען לבן בתשעה אפרו-אמריקנים בכנסייה בדרום קרוליינה.

 

75 אחוזים מהאמריקנים - אפליה נגד אפרו-אמריקנים היא בעיה. אובמה (צילום: AP) (צילום: AP)
75 אחוזים מהאמריקנים - אפליה נגד אפרו-אמריקנים היא בעיה. אובמה(צילום: AP)

 

התמיכה בנשיא דומה כיום לזו שהייתה לו בבחירות האחרונות לנשיאות. 91 אחוזים מהשחורים בארה"ב תומכים באופן שבו מנהיג אובמה את ארה"ב, אולם בקרב הלבנים תומכים בו רק 39 אחוזים. בבחירות לנשיאות הצביעו רק 38 אחוזים מהלבנים עבור אובמה. מאז 2009 לא עלתה תמיכת הלבנים באובמה מעל רף 50 אחוזים.

 

בנאומו אחרי אירוע הירי בצ'רלסטון אמר אובמה כי דרוש שינוי בסוגיית הנשק בארצות

הברית. בעקבות כך, קיבל הנשיא ציון נמוך במיוחד בטיפול בנושא. רק 42 אחוזים תומכים בו לעומת 53 אחוזים שמתנגדים לו. לפני 15 חודשים תמכו רק 33 אחוזים בהתנהלות הנשיא בנושא החזקת נשק בידי הציבור. 

 

התיקון השני לחוקה האמריקנית מתיר לכל אזרח אמריקני לשאת נשק, ולובי הנשק החזק, ה-NRA, מונע כל חקיקה בסוגיה למרות מקרי ההרג הרבים במקומות ציבוריים.

 

75 אחוזים מהאמריקנים סבורים, לפי הסקר הנוכחי, כי אפליה נגד אפרו-אמריקנים היא בעיה. זאת לעומת 57 אחוזים לפני חמש שנים. אז אמרו גם 42 אחוזים מהאפרו-אמריקנים כי יש אפליה. בסקר הנוכחי זינקה תחושת האפליה בקרב השחורים ל-80 אחוזים. כעת אומרים 45 אחוזים מהאפרו-אמריקנים כי הם סובלים מאפליה במקומות ציבוריים או במקום עבודתם פעם בשבוע לפחות. 24 אחוזים טוענים שהם סובלים מאפליה מדי יום.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
אחרי השיר. האהדה עולה
צילום: AP
מומלצים