שתף קטע נבחר

לראשונה: דאעש ערף ראשי שתי נשים

ארגון הטרור הרצחני שובר שיא זוועות חדש: פעילי "המדינה האיסלאמית" ערפו ראשיהן של שתי נשים. ארגון המעקב אחר הנעשה בסוריה מסר כי השתיים הואשמו בכישוף. היום מציין הארגון שנה לחליפות שעליה הכריז

לראשונה מאז החל לפעול ארגון הטרור הקיצוני, מדווחים היום (יום ג') פעילי זכויות אדם ששוחחו עם הסוכנות הצרפתית כי דאעש ערף ראשיהן של שתי נשים בסוריה. ארגון המעקב אחר הנעשה בסוריה מסר לסוכנות הצרפתית כי שתי הנשים הואשמו בכישוף. היום מציין הארגון שנה לחליפות האיסלאמית שעליה הכריז.

 

"דאעש ערף את ראשן של שתי נשים במחוז דיר א-זור. מדובר בפעם הראשונה שמתעד ארגון המעקב הוצאה להורג מסוג זה של נשים בסוריה", אמר ראש הארגון ראמי עבד אל-רחמן. בעבר אנשי "המדינה האיסלאמית" הוציאו להורג נשים בסקילה, אך מדובר בפעם הראשונה שהרצח נעשה בעריפת ראש על אדמת סוריה, שהפך לסימן ההיכר הידוע לשמצה של הארגון.

מטביעים שבויים בכלוב. הסרטון האחרון ()
מטביעים שבויים בכלוב. הסרטון האחרון
 

ב-29 ביוני 2014 הכריז הארגון על הקמת חליפות איסלאמית, ולייסד שמונה מחוזות בסוריה: ראקה, חלב, אל-ברקה, דמשק, אל-חייר, אל-פורת, חמה וחומס. דאעש שולט על כמחצית משטח סוריה, כ-90 קילומטרים רבועים.

 

ארגון המעקב מסר כי ההוצאות להורג אירעו אתמול ושלשום ובהן היו מעורבים שני זוגות. בשני המקרים הנשים הוצאו להורג יחד עם בעליהן, משום שכל זוג "הואשם במעשי כישוף וקסמים". לפי הארגון היושב בבריטניה, דאעש הוציא

 להורג 3,000 בני אדם בסוריה בשנה מאז הכריז על חליפות איסלאמית בסוריה ובעיראק. 1,800 מתוך ההרוגים היו אזרחים, בהם 74 ילדים.

 

מרכז המעקב הסורי דיווח גם כי אנשי צבא סוריה בעיר חסקה שבצפון מזרח-סוריה, היכן שהכוחות מנהלים קרבות קשים עם ארגון "המדינה האיסלאמית", הציתו חמש גופות של אנשי הארגון שנהרגו בעימותים בדרום העיר. האזרחים התגודדו סביב הגופות שהוצתו וסיפרו כי אחת מהן הייתה ערופת ראש.

 

לפני שבוע פרסמו אנשי דאעש בעיראק סרטון סדיסטי נוסף שבו הם נראים מורידים לבריכת שחייה כלוב עם אסירים, ומתעדים את רגעיהם האחרונים. במוקד סרטון בן שבע הדקות שפרסם דאעש נראית הוצאתם להורג של חמישה אסירים המואשמים בריגול: הם נכלאים בכלוב סורגים - ואז מורד הכלוב אל המים והם טובעים למוות. לאחר מכן פרסם הארגון עוד כמה סרטונים שבהם נראו אנשיו מובילים שבויים בכלובים אל מותם.

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
נשים תחת שלטון דאעש. ארכיון
צילום: AFP
מומלצים