שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הפיטורים בוטלו - מעסיק יפצה את ההסתדרות
  אחרי שנה הסתיים מאבקו של עובד סוציאלי, שטען שפוטר בגין ניסיונו לארגן את העובדים במעון לחוסים ביפו. הנהלת המקום תשלם 25 אלף שקל
  סוף לפרשת פיטוריו של עובד סוציאלי שביקש להקים ועד במעון שבו הועסק: בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב ביטל סופית את פיטוריו של ליאור קיי אבישי, רכז תוכניות קידום במעון לחוסים סיעודיים "כלנית" שביפו. כמו כן קבע בית הדין שהמעסיק ישלם להסתדרות 25 אלף שקל בגין הפגיעה בניסיון ההתאגדות.

   

  פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

   

  אבישי מועסק במקום במשך כשלוש שנים. בקיץ שעבר הוא זומן לשימוע ופוטר מתפקידו, שבוע בלבד לאחר שפנה לעובדים והציע להם להתאגד ולדרוש שיפור של תנאי העבודה והפנסיה במעון. באוגוסט שעבר ניתן צו זמני למניעת הפיטורים עד להמשך בירור העניין.

   

  הנהלת המעון טענה כי פיטוריו של אבישי באו על רקע התנהגותו ויחסיו העכורים עם מנהלת המוסד. בין השאר נטען שיצא לחופשה על דעת עצמו בתחילת מבצע צוק איתן. מנגד דרשה ההסתדרות לבטל את פיטוריו בטענה שהוא "סומן" לאחר שהחל לפעול להתארגנות העובדים.

   

  השופטת דגית ויסמן ביטלה כאמור את הפיטורים וקבעה שהנימוק שנוצרה "אי התאמה" לאחר שלוש שנות עבודה, או הניסיון להצדיק בדיעבד את פיטוריו רק מהרגע שהחל לפעול לארגון העובדים, אינו מקובל.

   

  היא הוסיפה שההתארגנות המדוברת נמצאת בחיתוליה, ופיטורי עובד בשלב ראשוני זה עלול לגרום לעצירה מוחלטת שלה. כשעובדים מבקשים להתאגד, ציינה, המעסיק צריך לפעול בתום לב ולאפשר זאת תוך שמירה על מהלך תקין של העבודה השוטפת.

   

  השופטת ויסמן התלבטה מה גובה הפיצוי שייפסק לטובת העובד, שכן מחד המעון הוא גוף פרטי והטלת פיצוי גבוה עלולה להיות מגולגלת לעובדים ולחוסים, ומאידך יש צורך להרתיעו מהצעד הפסול שנקט. בנוסף, כאמור, היא החליטה לחייב את המעון בפיצוי בסך 25 אלף שקל להסתדרות.

   

  לפסק הדין חשיבות רבה לעבודה המאורגנת, שכן, מעבר לביטול הפיטורים על רקע ניסיון ההתארגנות נקבע בו כי על מעסיק לנהוג בתום לב על מנת לאפשר לעובדיו לקיים אסיפת עובדים, יהיה הנושא אשר יהיה.

   

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ המבקשת: עו"ד רימון
  • ב"כ המשיבה: עו"ד בר און
  • עו"ד אלכסנדר ספינרד עוסק בדיני עבודה
  • הכותב לא ייצג בתיק

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים