שתף קטע נבחר

לקרוא ולקנא: דירוג מקבלי השי לחג

נתוני חברת ועדים מגלים כי ועדי העובדים וההנהלות יוציאו יותר מ-3 מיליארד שקלים על רכישת שי לחג לכ-2 מיליון עובדים לכבוד ראש השנה - עליה של 15% לעומת אשתקד. מי בראש הרשימה?

ועדי עובדים וההנהלות יוציאו יותר מ-3 מיליארד שקלים על רכישת שי לחג לכ-2 מיליון עובדים לכבוד ראש השנה - עליה של 15% לעומת אשתקד. כך עולה מנתוני חברת ועדים המרכזת את המידע על הפעילות הכלכלית של וועדי העובדים במשק.

 

 

על פי הנתונים, השי הממוצע יעמוד על 650-850 שקל לעובד ואילו מנהלים בכירים יקבלו לחג שי בשווי 5,000-7,000 שקל.  גם העובדים ישתתפו בהוצאות ויוציאו מכיסם סכום של 900 מיליון שקלים על המתנות לחגים.

 

יעקב אלוש, מנכ"ל ועדים, מציין כי אף שראש השנה עדין רחוק - וועדי עובדים והמעסיקים נערכים כבר כעת לרכישות הגדולות של ההמתנות לעובדים לחג. הוא הוסיף כי מגוון המתנות המוצע לעובדים גדל השנה, זאת על רקע החלטת הוועדים שלא לרכוש תווי קניה כשי לחג, בעקבות משבר תווי הקניה ב"רב תו" ו"רב קארד" של מגה.

 

מפעלי ים המלח - בראש הרשימה

אל ראש הטבלה של מקבלי השי הגבוה ביותר נמצאים כמו בעבר עובדי מפעלי ים המלח עם שי בשווי 1,800 שקל. אלוש מוסיף כי את השי לחג הפסח - בשווי 2,800 שקל - שלא חולק להם בשל השביתה הארוכה, קיבלו בסופו של דבר העובדים עם חזרתם לעבודה.

 

 (צילום: עופר מאיר) (צילום: עופר מאיר)
(צילום: עופר מאיר)

במקום השני ברימה נמצאים עובדי מחלבות שטראוס עם שי בגובה של 1,500 שקל. אחריהם עובדי חברת החשמל וכן עובדי המפעל לייצור ברזים חמת ארמטורות, עם שי בגובה של 1,400 שקל בכל אחד.

 

לעובדי מספרנות ישראל, אלקטרא מעליות ורותם אמפרט נגב יחולק שי בגובה של 1,200. שי בגובה של 1,000 יוענק לעובדי משרד ראש הממשלה, משרד הבריאות, מקורות, התעשייה האווירית, יישובי חבל מעון, פלאפון ורשות שדות התעופה.על פי נתוני ועדים גם בחברת טבע מוענק שי בגובה ממוצע של 1,000 שקל אולם מהנהלת החברה נמסר כי הגובה הממוצע עומד על כ-700 שקל.

 

עוד עולה מנתוני ועדים, כי עובדי רפאל יקבלו שי בגובה של 500 עד 1,000 שק ועובדי מפעל הפיס יקבלו שי בגובה של 880 שקל. שי בגובה של 700-800 שקל יוענק בין השאר לעובדי פריגו, מכון ויצמן, משרד הביטחון, קופת חולים מאוחדת, עיריית ראש העין, עיריית סחנין, מכון התקנים, מלון שרתון, דואר ישראל וחברת התחבורה הציבורית דן.

 

שי בגובה של 500 עד 600 שקלים יוענק לעובדי אלישרא, האגודה למען החייל, בית החולים אסף הרופא, הקריה למחקר גרעיני, אי סי איי וכלל ביטוח. ברשות השידור, שירותי בריאות כללית, אוניברסיטת בר אילת ועיריית חיפה, יוענק שי בגובה של 400-450 שקל. עובדי תדיראן סוללות יקבלו שי בגובה של 350 שקל, ובתחתית הרשימה אפשר למצוא את עובדי עובדי בנק מרכתיל דיסקונט עם שי בגובה של 250 שקל.

 

הנתונים נאספו לקראת יריד הוועדים בישראל שצפוי להפתח מחרתיים (ד') בגני התערוכה. סיגל בן צבי, מנהלת היריד, מסרה כי השנה ישתתפו בו  מעל 360 חברות ונותני שירותים מכל ענפי הצריכה, בהן רשתות שיווק גדולות שהיו חלק מתווי הקנייה וכעת מציעות את מוצריהן באופן ישיר. בין הרשתות שישתתפו ביריד יהיו רשת פוקס ופוקס הום, גולף C&CO, כיתן, סברובסקי תכשיטים, ברימאג דיגיטאל, יינות ביתן, אופטיקנה וללין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
מתנות לחג שי לחג קריירה
צילום: shutterstock
מומלצים