שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "רבין, היום האחרון": הצצה ראשונה לסרט

  הרגעים האחרונים של יצחק רבין בבית החולים איכילוב משוחזרים בסרטו החדש של עמוס גיתאי, שהתקבל לתחרות הרשמית בפסטיבל ונציה. צפו בקטע מתוך "רבין, היום האחרון" המלווה את ראש הממשלה בדרכו מהכיכר לחדר הניתוח, וכן שיחזור של ועדת שמגר לחקר הרצח והמחדל

   

  אחרי ששככה לה סערת "אל סף הפחד" - סרטם התיעודי של הרץ פרנק המנוח ומריה קרבצ'נקו, המלווה את מערכת היחסים האינטימית בין לריסה טרימבובלר לאסיר העולם יגאל עמיר, מעביר עמוס גיתאי את הזרקור לצד של יצחק רבין - ראש הממשלה שנפל קורבן למעשה המתועב של עמיר ב-4 בנובמבר 1995. עשרים שנה אחרי, מחזיר אותנו הבמאי הוותיק לרגעים האחרונים בחיי רבין, והטלטלה שעברה על החברה הישראלית ורשויות החוק אחרי הרצח. כל זאת בסרטו החדש של גיתאי "רבין, היום האחרון", שעל קבלתו לפסטיבל ונציה ה-72 הוכרז היום (ד')

   

  הפרויקט של גיתאי צולם בשנה האחרונה באתרים שונים בישראל - מכיכר רבין בתל אביב ועד להתנחלות קדומים שבשומרון,

  ומשולבים בו גם קטעי ארכיון. בסרט משתתפים יותר מ-70 שחקנים, ביניהם מכרים ותיקים של גיתאי כמו לירון לבו, יעל אבקסיס ותומר רוסו, וגם יואב לוי, יצחק חזקיה, מיכי ורשביאק, פיני מיטלמן, עינת ויצמן, רותי אסרסאי, מלי לוי, דליה שימקו, אמנון רכטר, תומר סיסלי, אלדד פריבס, גדליה בסר, ניר ביקלס, שלום שמואלוב, רותם קינן, זבולון מושיאשוולי, יהודה מור, אורי גוטליב, יונה רוזנקייאר, תומר רוסו, יריב הורביץ, נועה פרומרמן ועוד רבים.

   

  את דמותו של יגאל עמיר בסרט מגלם השחקן יוגב יפת. רבין עצמו יופיע בחלקו באמצעות קטעי הארכיון ששיבץ גיתאי לצד סצנות שצילם עם שחקן הכדורגל לשעבר מוטל'ה שפיגלר ששימש על תקן ניצב בדמותו של ראש הממשלה. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלון רון
  מתוך סצנת בית החולים ב"רבין, היום האחרון"
  צילום: אלון רון
  לאתר ההטבות
  מומלצים