שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "יש כל מיני סוגי יהודים - אני לא כמו בסרט"

  השחקן האמריקני הצעיר אנטון ילצ'ין מגלם ב"5 עד 7" סופר יהודי ניו יורקי, אך מודה כי החיבור שלו לדמות לא נשענת על מוצאם המשותף. בראיון הוא נזכר בתחילת הקריירה בגיל תשע ("הייתי רגיש לביקורות לא מחמיאות") ומרחם על ילדים שחקנים של היום: "לא מקנא בהם, הרבה יותר קשה עם האינסטגרם"

  בפסטיבל ונציה האחרון התהלך לו השחקן האמריקני אנטון ילצ'ין כשהוא גורב גרביים צבעוניים וססגוניים ובולטים מאוד שמתהדרים בהדפסים של עלי מריחואנה גדולים. סוג של הצהרה? "אלה גרביים גדולים! ויש עליהם עלי מריחואנה. אין לי שום בעיה עם 420 (כינוי ידוע למריחואנה. א.ק.)", הוא מנסה לספק את הסקרנות בראיון לקראת הדרמה הרומנטית בכיכובו "5 עד 7".  

   

  אנטון ילצ'ין בוונציה. אושיה אופנתית הוא לא (צילום: GettyImages) (צילום: GettyImages)
  אנטון ילצ'ין בוונציה. אושיה אופנתית הוא לא(צילום: GettyImages)

  לילצ'ין, יש עכשיו הזדמנות להתחבר לשורשיו היהודיים בסרט, בו הוא מגלם את בריאן בלום, סופר יהודי ניו-יורקי שמנסה לפרוץ. אגב, את הוריו של בלום מגלמים פרנק לנג'לה וגלן קלוז, שגונבים את ההצגה. בכל פעם שהם מגיחים למסך, ובכל פעם שמתייצבת בדיחה בקשר בני עמנו, הקהל הישראלי מתמוגג מצחוק. "גם אם בתסריט, בריאן לא היה יהודי, הייתי מתחבר אליו", טוען ילצ'ין. "בעבודה על הדמות לא הסתמכתי יותר מדי על היהדות שלו. יש כל מיני סוגים של יהודים, ובריאן שונה ממני".

   

  במהלך העלילה, בריאן מתאהב באשתו המרהיבה והמסתורית של דיפלומט צרפתי, שגדולה ממנו בעשור. הדיפלומט (למברט ווילסון) ורעייתו (ברניס מרלו) מנהלים מערכת יחסים פתוחה, ואחד התנאים של ההתנהלות הזאת: הבגידות יתנהלו רק בין השעות 5 עד 7 בערב. וכך בריאן ואהובתו המצודדת נפגשים בבית מלון בשעות שנקבעו מראש, ובכל פעם הפגישה נמשכת רק שעתיים. למאהבת, אם לשניים, הסידור הזה מתאים, והיא אפילו מפגישה את בריאן עם בעלה וילדיה. מהר מאוד, בריאן כמהה להרבה יותר.

   

  "מה שמשך אותי מיד בתסריט של '5 עד 7', זה הדרך הכנה והעדינה בה הדמויות מתנהגות", אומר ילצ'ין. יש לדמויות הגינות, והבחירות שהן עושות לא קלישאיות. הדמויות עושות החלטות, שנהוג לעשות בעולם האמיתי. יש לי סימפטיה לדמות שלי בסרט, ואני יכול להזדהות עם המסע שהוא עובר בסרט. בכל פעם, שאתה מתחיל פרשיה רומנטית חדשה, אתה מלא ציפיות, ואתה לא יודע לאן זה ילך. גם בריאן לא יודע לאן מערכת היחסים הזאת לוקחת אותו ולאן היא תגיע. זהו סרט שמאפשר לכן לדון בסוגיית האהבה".

   

  אנטון ילצ'ין וברניס מארלו ב"5 עד 7" ()
  אנטון ילצ'ין וברניס מארלו ב"5 עד 7"
   

  ילצ'ין נולד בסנט פטרסבורג, למחליקי קרח מפורסמים ויקטור ילצ'ין ואירינה קורינה, ששלטונות ברית המועצות לא הרשו להם להשתתף באולימפיאדת החורף 1972 ביפן, וניפו אותם מהמשלחת הסובייטית למשחקים. בעבר ילצ'ין אמר בראיון: "אני לא יודע בדיוק למה השלטונות לא הרשו להם להשתתף - האם זה היה בגלל שהם יהודים, או בגלל שהקג"ב לא רצו שהם יסתובבו בעולם". כיום הוא יודע שזה לא היה בגלל זהותם: "הורי אף פעם לא הוחרמו בגלל יהדותם. שאלתם אותם על כך פעמים רבות והם טענו שזאת לא היתה הסיבה".

   

  ב-1989, כשילצ'ין היה בן חצי שנה, משפחתו היגרה לארצות הברית ("הורי לא רצו שאגדל בברית המועצות שהתחילה להתפרק"), שם ניתנה להם מעמד של פליטים פוליטיים. ההורים השתקעו בלוס אנג'לס, והשתלבו בתחום ההחלקה האמנותית. כיום כשהוא מסתכל על מולדתו רקע מעללי ולדימיר פוטין, הוא מרגיש קצת נטול מלים.

   

  אנטון ילצ'ין ב"5 עד 7" ()
  אנטון ילצ'ין ב"5 עד 7"

   

  "איך אני מרגיש לגבי הסיטואציה החדשה ברוסיה? אני לא יודע אם יש לי את הרקע האינטלקטואלי המתאים, ובנוסף לא נראה לי שהשקעתי את כמות המחשבה הראויה לנושא הזה", הוא מסביר, "אין לי את הניסיון או העומק או כמות ההיסטוריה שצריך לקרוא כדי להגיע לדעה משכילה ומלומדת בנושא הזה כמו שהייתי רוצה לתת. יש לי דעות, אבל הם מעורפלות ולא בהכרח ברמה, שהן ראויות, שאני אביע אותן ואתה תדווח עליהן".

   

  ילצ'ין החל את הקריירה שלו, כבר בגיל תשע. ובין היתר הופיע ב"לבבות באטלנטיס" לצד אנתוני הופקינס ובסדרה "הף". "כשהייתי ילד קטן הייתי די רגיש ופגיע מדברים, למשל ביקורות לא מחמיאות", מתוודה ילצ'ין, "כיום, אני מוצא שאני המבקר הכי אכזר של עצמי. אגב, כשאני התחלתי לשחק לא היה כל העניין של רשתות חברתיות ואינטרנט, לכן אני לא מקנא בילדים שמתחילים כיום לשחק, החשיפה הרבה יותר גדולה וקשה ולכל אחד יש אינסטנגרם. זה משהו שאני חושב עליו הרבה".

   

  אנטון ילצ'ין וברניס מרלו בפסטיבל טרייבקה בניו יורק (צילום: GettyImages) (צילום: GettyImages)
  אנטון ילצ'ין וברניס מרלו בפסטיבל טרייבקה בניו יורק(צילום: GettyImages)

  כשילצ'ין בגר, הוא החל ללהט בין להיטי קופה להפקות עצמאיות אמנותיות, אך זעומות תקציב. הרזומה שלו כולל בין היתר את הסרטים "אלפא דוג", "שליחות קטלנית: התעוררות". לאחרונה הוא עובד במרץ רב ומתרוצץ בעולם האינדי - מ"חדר מנוחה" של ג'רמי סולנייה (שהוצג לאחרונה בפסטיבלים של קאן וירושלים) ועד "לקבור את האקסית" שביים אשף האימה ג'ו דנטה. "אני משתדל לגוון את התפקידים, ולבנות דמויות שיהיו אמינות ואמיתיות", הוא מסביר את בחירותיו.

   

  את עיקר פרסומו ומעמדו, ילצ'ין חב כמובן לסדרת סרטי "סטאר-טרק" של ג'יי. ג'יי. אברמס (אתחול "מסע בין כוכבים"), בה הוא מגלם את הנווט הרוסי פאבל צ'כוב, ילד פלא בעל מבטא רוסי כבד ויכולות מתמטיות מופלאות. ילצ'ין יככב גם בפרק השלישי של "סטאר-טרק", עליו שוקדים כעת בהוליווד. הוא כמובן לא יכול לגלות ולהרחיב יותר מדי בנושא, גם מטעמי סודיות, וגם בגלל שהיוצרים מסתירים מהשחקנים מידע על מכלול העלילה.

   

  אנטון ילצ'ין כפאבל צ'כוב על האנטרפרייז ()
  אנטון ילצ'ין כפאבל צ'כוב על האנטרפרייז
   

  "אני מחבב את הבמאי הנוכחי - ג'סטין לין וחושב שהוא יעשה משהו מעניין עם המותג", סבור ילצ'ין. "הרעיונות שלו ממש מרתקים. הוא ימציא מחדש את המותג, ובמקביל יתחבר לאתוס של הסדרה המקורית. אני נסער ונרגש לעשות זאת בפעם השלישית. מדובר בחבורה נהדרת של אנשים, וזה כיף לפגוש אותם שוב. הם אנשים טובים ומצחיקים. כולם שם מצחיקים, ואנו תמיד משתטים ומכייפים. כשאתה עובד עם אנשים לא נחמדים ולא מהנים, זה ממש מבאס".

   

  במהלך העבודה על "חדר מנוחה", פגש ילצ'ין את השחקן הבריטי הוותיק פטריק סטיוארט, שמככב במותחן האקשן האינטנסיבי העדכני, אך ידוע בעיקר כקפטן ז'אן לוק פיקאר שפיקד על האנטרפרייז בסדרת "מסע בין כוכבים" בעבר. עם זאת, ילצ'ין מדווח שיומנו של פיקאר ושאר עניינים מקצה הגלקסיה לא העסיקו את השניים בפגישותיהם. "האמת היא שלא דיברנו על 'מסע בין כוכבים'. העדפנו לדון בספרות רוסית. פטריק הוא ג'נטלמן. איש מקסים, עדין ומצחיק".

   

  כמו הרבה כוכבים אחרים, גם ילצ'ין ניגן בלהקת רוק. במקרה שלו זאת היתה להקת הפאנק ראשי הפטישים. "היו לנו הרבה הופעות גרועות ומחורבנות. לפעמים הופענו בפני שישה אנשים", מגלה ילצ'ין, "היו גם קומץ הופעות מוצלחות - במיוחד כשניגנו במוסכים בפני חברים טובים. אלה היו הופעות אלימות, אנרגטיות ומשחררות. לא לקחנו את הלהקה ברצינות ולמרבה הצער התפזרנו".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים