שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

בנט לא חתם על עצומה - ונאומו בעצרת בוטל

שר החינוך היה אמור לנאום אמש בעצרת התמיכה בקהילה הגאה אך השתתפותו בוטלה כי סירב להתחייב לקדם חקיקה למען הומואים ולסביות. בבית היהודי טוענים: "בנט לא חותם על עצומות באופן עקרוני"

היעדרותו של שר החינוך נפתלי בנט מעצרת התמיכה אמש (שבת) בקהילה הגאה בגן מאיר בתל אביב גררה שלל ספקולציות בדבר הסיבה שהובילה לביטול השתתפותו של יו"ר הבית היהודי. למרות דיווחים כי ביטל את הגעתו מחשש להתלהמות הקהל, הסיבה האמיתית היא סירובו לחתום על עצומה. במוצאי שבת, זמן קצר לפני ההתאספות, הציבו המארגנים תנאי לעלייה לבמה - ששר החינוך יוסיף את חתימתו לעצומה הקוראת לקדם בחקיקה את זכויות להט"ב.

 

עצרות נגד האלימות, על רקע הדקירות במצעד הגאווה והצתת הבית הפלסטיני,

התקיימו בכמה מוקדים ברחבי הארץ - במרכזם בירושלים ובתל אביב. בנט היה אמור לעלות לנאום בתל אביב, אך ברגע האחרון ביטל את השתתפותו. היעדרותו של בנט גררה כמה גרסאות, בהן ביטול ההזמנה על ידי מארגני העצרת שחששו מפני עימותים בשל הגעתו. גורמים במפלגה מיהרו להבהיר כי בנט לא חותם על עצומות באופן עקרוני ואמרו כי הם "מצרים על ההחלטה כי שר חינוך לא יגיע לעצרת העוסקת בקבלת האחר ובסובלנות, מסר אותו היה השר מעביר לולא היו מבטלים את הזמנתו".

 

ממפלגת הבית היהודי נמסר כי בנט נענה להזמנה רשמית ממארגני האירוע על אף שהוא עומד בראש מפלגה שיחסיה עם הקהילה מורכבים מאוד, ולמרות שידע כי הקהל לא יהיה אוהד. "למען הסר ספק - אם המארגנים ירצו לחדש את הזמנתם, השר יגיע ויישא דברים המייצגים ציבור ענק במדינת ישראל", אמרו.

משתתפי העצרת בגן מאיר בתל אביב (צילום: AFP) (צילום: AFP)
משתתפי העצרת בגן מאיר בתל אביב(צילום: AFP)

התאספות מחאה גם בירושלים (צילום: EPA) (צילום: EPA)
התאספות מחאה גם בירושלים(צילום: EPA)
בנט בבית אל, בתחילת השבוע שעבר  (צילום: הלל מאיר- תצפית) (צילום: הלל מאיר- תצפית)
בנט בבית אל, בתחילת השבוע שעבר (צילום: הלל מאיר- תצפית)

לאחר אירוע הדקירה במצעד הגאווה ביום חמישי גינה בנט בחריפות את המקרה והורה לבכירי משרדו להכין תוכנית פעולה שתסייע לחינוך ולמניעת מעשים והסתה נגד הקהילה הגאה. התוכנית, לדבריו, תכלול הגדלה משמעותית של תקציב ארגון הנוער הגאה - איגי.

 

בעצרת בתל אביב נאמו פוליטיקאים רבים בהם יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג, שאמר כי "השבוע התברר לכולנו שוב במקום בו אין שוויון יש גזענות, בורות ושנאה. אל תתנו לרוצחים ומחבלים שפלים להכניע אתכם. אנחנו אתכם, צועדים אתכם במסע הארוך הזה להכרה, שוויון וזכויות מלאות". מול המפגינים גם התייצב השר יובל שטייניץ מהליכוד שהתקבל בקריאות בוז.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ששון תירם
"אם המארגנים ירצו לחדש את הזמנתם, בנט יישא דברים"
צילום: ששון תירם
מומלצים