שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  אבישי סיון זכה בפרס השופטים בלוקרנו

  אחרי שזכה בפרס הראשון לסרט העלילתי הטוב ביותר בפסטיבל ירושלים בחודש שעבר, "תיקון" של אבישי סיון גרף את פרס חבר השופטים בפסטיבל לוקרנו היוקרתי שבשוויץ

  אחרי שזכה בפרס הראשון לסרט העלילתי הטוב ביותר בפסטיבל ירושלים בחודש שעבר, פותח "תיקון" של אבישי סיון בהצלחה גם את הסבב הבינלאומי שלו. הדרמה התרחשת בקהילה חרדית ירושלמית גרפה הערב (שבת) את פרס חבר השופטים בפסטיבל לוקרנו היוקרתי שבשוויץ.

   

  מדובר בפרס השני בחשיבותו בפסטיבל, ממנו יצא הונג סאנגסו הקוריאני כמנצח הגדול עם פרס נמר הזהב על סרטו "Right Now, Wrong Then".

   

  עם זאת, "תיקון" זכה לפרגון מחבר השופטים עליו נמנה גם הבמאי הישראלי נדב לפיד (שזכה באותו הפרס לפני ארבע שנים על סרטו "השוטר").

  לצד לפיד, שפטו בתחרות השחקן הגרמני אודו קיר, הבמאי האמריקני ג'רי שצברג והשחקנית הקוריאנית מון סו רי. בנוסף ציינו השופטים לשבח את עבודת הצילום של שי גולדמן ב"תיקון".

   

  אבישי סיון. פסטיבל "לוקרנו" ()
  אבישי סיון. פסטיבל "לוקרנו"

   

  במרכז הדרמה המורכבת והרגישה "תיקון", אברך שהולך לעולמו ומוחזר לחיים על ידי אביו,

  רק כדי לשוב לחיים של התלבטות - בין אמונה לחטא. בסרט משתתפים השחקנים אהרון טרייטל, ריקי בליך, גור שינברג, וח'ליפה נאטור שקיבל את פרס השחקן בפסטיבל ירושלים על גילומו של האב החרדי.

   

  שהפסטיבל השנה הקדיש חלק מיוחד לקולנוע הישראלי ונערכה בו תחרות לפרויקטים ישראלים שהוצגו בפני גופי הפקה זרים ביוזמת קרן הקולנוע הישראלי - זאת למרות מחאות מצד יוצרים פרו-פלסטינים. למענק הראשון במסגרת זו זכה הסרט "סופת חול" של הבמאית עלית זקצר ובשני זכה "לב שקט"של הבמאי איתן ענר.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אבישי סיון. זכה בפרס לוקרנו
  לאתר ההטבות
  מומלצים