שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הורי נערי הגבעות נגד הבמאי עמוס גיתאי

  הוריהם של כמה מ"נערי הגבעות" שהשתתפו בסרטו של עמוס גיתאי "רבין, היום האחרון", מוחים על הצגתם בו כקשורים ברצח ראש הממשלה לשעבר ודורשים את הסרתם ממנו. "לא חשבנו שמדובר בפרויקט עם אג'נדה פוליטית. זה ניצול"

  הוריהם של קטינים ששימשו כניצבים בסרטו החדש של עמוס גיתאי "רבין, היום האחרון", דורשים להסיר את דמותם מהצילומים לסרט ומאיימים לתבוע את ההפקה אם הדבר לא יתבצע. ההורים הופתעו לגלות לפני כמה שבועות את פניהם של ילדיהם מככבות בתמונות מתוך הסרט שהופצו לכלי התקשורת על ידי ההפקה.

   

  הסרט, שהתקבל לתחרות אריה הזהב שבפסטיבל ונציה, משלב בין קטעי ארכיון לבין סצנות שצילם גיתאי כשחזור לאירועים שהתקיימו לפני עשרים שני. הנערים הוזמנו להשתתף כניצבים בצילומים לסרט, אך לטענתם, לא הוסבר להם על מהות הסרט והם בוודאי לא שיערו כי תמונתם תתפרסם בכל מקום לקידומו.

   

  "לפני כמה שבועות שלח לי חבר תמונה של כתבה על הסרט של עמוס גיתאי, עם תמונה של הפנים של הבן שלי ושל חבר שלו בראשה" מספרת אימו של אחד הנערים, תושבת אחד היישובים בבנימין, "ואז נזכרתי שהוא אמר לי שהוא הלך להיות ניצב באיזשהו סרט. הוא סיפר שביקשו מכמה חברים לבוא ליום צילומים ושילמו לכל אחד 200 שקל".

   

  לדבריה, ההפקה לא הסבירה להם על מה מדובר ומכיוון שמדובר בקטינים על ההפקה היה לקבל אישור בכתב של ההורים. במכתב שנשלח מטעמם על ידי עו"ד יצחק בם, מבטלים ההורים את הסכמת הנערים להשתתף בסרט ודורשים להסיר את דמותם ממנו וכל פרסום הנוגע אליו. "צילום דמותם לסרט, בהקשר שבו צולמו ובהקשר שבו הם מוצגים, מהווה פגיעה בם, בשמם הטוב ובפרטיותם ושימוש בדמותם לצרכי רווח" נאמר במכתב.

   

  "לא חשבתי שמדובר בפרויקט שיש לו אג'נדה או תפיסה פוליטית. כשראיתי את הפנים של הילד שלי בכרזה של הסרט, הבנתי שהם חיפשו בכוונה נערים שנראים כמו נערי גבעות" מוסיפה אימו של הצעיר, החוששת שהדימוי הפוליטי ירדוף אותו בהמשך. "מפריע לי שהפנים של הבן של ייחרטו בזיכרון כמשהו שקשור לרצח רבין. נוער הגבעות לא היה קשור לרצח רבין, זו תופעה מאוחרת אבל ליוצרי הסרט היה נח לקשור אותם פוליטית. זה ממש ניצול".

   

  עו"ד בם מסר בתגובה: "ניצול תמימותם של הקטינים, הסתרת העניין מהוריהם ושילובם של הקטינים כניצבים בסרט פוליטי המכוון נגדם חושף את ערוותו המוסרית של הבמאי".

   

  מהפקת "רבין, היום האחרון'" נמסר כי "הפנייה הועברה ליועצים המשפטיים של הסרט והיא תיענה בתשובה הולמת, כפי שנהוג בדיונים משפטיים. מוזר בעינינו שהמכתב נשלח רק אתמול ועורכי הדין המכובדים (שכפי שהבנו, עוסקים בהגנה על נוער הגבעות), לא המתינו לתשובה הולמת, אלא מיד פנו לאמצעי התקשורת. צילומי הסרט הסתיימו לפני כחצי שנה ואף אדם לא בא בתלונה ומענה כלשהי. כל הניצבים בסרט, חתמו מרצונם החופשי, על הסכם השתתפות כניצבים בסרט".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלון רון
  רבין היום האחרון
  צילום: אלון רון
  לאתר ההטבות
  מומלצים