שתף קטע נבחר

בא כוחו של הירש: "לבדוק האינטרסים של ראש אגף החקירות"

עו"ד דרור ברוטפלד, המייצג את מי שמיועד להיות מפכ"ל המשטרה הבא, מאשים במרומז את ניצב מני יצחקי ומביע תמיהה על עיתוי פרסום הבדיקות נגד גל הירש. היום: ארדן ייפגש עם האלופים שחיברו הדו"חות נגד הירש

מתקפה חסרת תקדים מצד בא כוחו של המפכ״ל המיועד נגד החוקר מספר 1 במשטרת ישראל. בראיון הבוקר (א') לניב רסקין בגלי צה"ל אמר עו"ד דרור ברוטפלד כי יש לבדוק את האינטרסים של ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב מני יצחקי. זאת, על רקע החומרים שנבדקים כעת בעניין החברה בבעלות גל הירש ועסקיה בגיאורגיה ובקזחסטן.

 

דעה: גל הירש - האדם הנכון במקום הנכון

חברים בוועדה של וינוגרד נגד תמיכתו בהירש

 

"אם אכן היו דברים אצל יצחקי שהוא לא טיפל בהם, אם הוא לא הוציא את כל אותם מקרים אז והוא הוציא אותם רק עכשיו כשגל הירש אמור לשמש כמפכ"ל המשטרה, אז צריך לבדוק בדיוק מה האינטרסים", אמר עו"ד ברוטפלד.

 

בנוסף, שלח עורך הדין אישום מרומז נגד פעולת המפכ"לים והניצבים לשעבר שמתנגדים למינוי מפקד אוגדת הגליל במלחמת לבנון השנייה. "צריך לבדוק מה הקשרים של יצחקי עם אותם ניצבים בדימוס בעלי אינטרסים שפועלים נגד החלטת השר ארדן. הם פועלים ומגיעים לכל ערוצי התקשורת עם דף מסרים ומנסים למנוע מאדם נקי-כפיים להיות מפכ"ל המשטרה".

  

ביום שישי דווח בערוץ 10 כי גיאורגיה פנתה לישראל באופן רשמי כדי שזו תבצע חיקור דין נגד הירש. המדינה שלחה לישראל כתב חשדות מפורט נגדו בדבר מעורבותו והקשר שיש לו לכאורה עם פוליטיקאים גיאורגים בכירים לשעבר החשודים בשחיתות, בהם שר ההגנה לשעבר דוד קזארשווילי.

 

בערוץ 10 דווח כי בשבוע הבא ייפגש צוות מיוחד של משרד המשפטים וידון בתלונה זו ובתלונה נוספת שהוגשה בלהב 433 נגד הירש.

 

במקביל, דווח בערוץ 2 כי מ-2013 מנהלת המשטרה חקירה סמויה הנוגעת למעשי שוחד בחברות ששמו של הירש נקשר בהן. ה-FBI האמריקני הוא שמוביל את החקירה, שככל הנראה מסועפת ומתפרסת גם למדינות אחרות פרט לישראל ולארצות הברית. לפני כחודשיים חלה התפתחות מסוימת בחקירה זו, אך טרם נחקרו חשודים.

 

ביום שישי אישר היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין כי נבדק מידע נגד המפכ"ל המיועד. המידע נוגע לעסקאות ביטחוניות שבהן הייתה מעורבת החברה בראשות הירש עם קזחסטן וגיאורגיה. היועץ יצטרך לבדוק אם בעסקים מול ממשלות וגורמי הביטחון במדינות אלה היו סטיות מן החוק ומה מידתן. כמן כן צוות בכיר מטעם היועץ המשפטי והמשנים שלו, רז נזרי ודינה זילבר, בוחן מידע לגבי אפשרות כי הירש עבר על החוק למניעת הלבנת הון והחוק נגד מתן שוחד.

 

אתמול הבהיר הירש בשיחה עם מקורביו כי אין לו כוונה לוותר על המינוי ושלל את הפרסומים. "אין שום חקירות. מעולם לא פנו אליי. הכול סיפורי בדים של אנשים שלא רוצים שמישהו הגון וישר כפיים ינהל את המשטרה".

 

הירש הבהיר: "חד-משמעית אני לא מתכוון להסיר את המועמדות שלי", והוסיף כי "מדהים לראות את הכוחות שפועלים כדי לסכל את המינוי. זהו דבר שדורש חקירה. יש גופים אינטרסנטיים שפועלים למנוע מאדם בעל ערכים, לוחם, לעמוד בראש המשטרה. צריך להחזיר את המשטרה לשוטרים".

 

השר לביטחון פנים גלעד ארדן צפוי לפגוש היום את האלוף במילואים דורון אלמוג, שעמד בראש ועדת החקירה לחטיפת החיילים אהוד גולדווסר ואלדד רגב בתחילת מלחמת לבנון השנייה. לפגישה הוזמן האלוף יורם יאיר (יה-יה) שעמד בראש ועדת החקירה שבחנה את תפקוד עוצבת הגליל בראשות גל הירש במלחמת לבנון השנייה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
גל הירש
צילום: צביקה טישלר
מומלצים