שתף קטע נבחר

העולם מתקדם, ואיפה הם?

העולם מתקדם ואיפה הם? – זהו נושא הכרזה הזוכה והבולטת ביותר בתערוכה שהתקיימה

העולם מתקדם ואיפה הם? – זהו נושא הכרזה הזוכה והבולטת ביותר בתערוכה שהתקיימה, שהייתה פרי שיתוף פעולה בין תלמידי קורס קופי 28+29 ב"הבצפר", בית הספר המוביל למקצועות הפרסום, לעמותת "עיגול לטובה".

 

בשינוי קטן הייתי יכולה לעשות התאמה קלה לענייני עיגול לטובה. העולם מתקדם ואיפה אנחנו?

עולם הפילנתרופיה נמצא בתהליך שינוי והיום המגמה הולכת יותר ויותר לכיוון גיוס המונים וגיוס תרומות קטנות. עיגול לטובה הינה חלוצה במגמה זו עם החזון והרצון להצעיד את החברה הישראלית לביסוס פילנתרופיה עממית רחבה ואפקטיבית אשר תאפשר לעמותות ולארגונים בישראל לבסס מקורות מימון יציבים וארוכי טווח מחד, ותהווה כלי שקוף, מקצועי, אמין ובר השגה לכל אזרח ואזרח במדינה ישראל שמבקש להשפיע ולתרום לחברה מאידך.

 

באמצעות עיגול לטובה תעוגל כל רכישה בכרטיס אשראי, בסכום שאינו עגול, לשקל הקרוב והאגורות שיעוגלו יועברו במלואן לעמותות אותן בחר התורם. לדוג': רכישה בסכום של- 78.6 ש"ח – תתעגל ל- 79 ש"ח וכך יתרמו 40 א"ג.

 

לבחירת התורם 132 עמותות שנבחרו בקפידה ע"י ועדה ציבורית, בראשותו של נשיא בייהמ"ש העליון השופט מאיר שמגר וזאת לאחר שקיבלו את 'תו מידות לאפקטיביות'.

 

סכום התרומה החודשית הממוצעת לתורם הינה 4 ש"ח בלבד ו- 100% ממנה עובר לבחירת התורם.

נכון להיום כ- 130,000 אזרחים רשומים לשירות עיגול לטובה ותרמו עד היום 13,800,000 ש"ח!!! לטובת עמותות חשובות וראויות אלה. כן – כמעט 14 מליון ש"ח מאגורות בודדות – מרגש, נכון?

 

המספרים מרגשים ויפים - אבל הפוטנציאל גדול עשרות מונים. אם רק 10% מכלל מחזיקי כרטיסי האשראי ירשמו לעיגול לטובה יועברו כ- 25 מליון ש"ח לשנה לטובת המגזר החברתי בישראל!

 

היות וההצלחה של עיגול לטובה הינה הצלחת הזנב הארוך של המספרים - מה שבעצם קורה, זה שהכח המצרפי של כל אותם מליוני אנשים, עולה בערכו על כוחם של הבודדים החזקים ביותר. זאת בניגוד לעבר, בו היה נכון יותר להתמקד בקבוצה הקטנה בעלת הכח הגדול.

 

מעבר למוטיבציה העניינית, לאסוף סכום כסף משמעותי מידי חודש, רואה עיגול לטובה חשיבות רבה במעורבות כלל האוכלוסייה לטובת המגזרים החלשים יותר.

 

בכדי להגיע לכלל האוכלוסייה אנו נדרשים להיות יצירתיים במיוחד. לפרסם במדיות שונות, במגזרים שונים ובמקומות שונים. שיתוף פעולה חשוב ויצירתי במיוחד הינו שיתוף הפעולה עם תלמידי הבצפר, שמכניסים זוית ראיה צעירה וחדשנית לקידום עיגול לטובה לטובת מגוון העמותות שלנו. במסגרת שת"פ זה ערכו תלמידי קורס קופי 28+29 את עבודת הגמור שלהם בנושא עיגול לטובה. כל תלמיד הגריל את אחת העמותות שלנו והתוצר היה קמפיין לטובת גיוס מעגלים לעמותה שהוגרלה.

כך, באירוע שיא, הוצגו 55 עבודות שונות על 55 עמותות שונות, והביאו זוית ראיה ופירוש חדשני להצגת העמותה ועשייתה. איזה מחזה מדהים.

 

נכון, העבודות היו יפות, התקשינו לבחור והיו כמה וכמה עבודות מאוד חכמות – אך עבורי ובחוויה הפרטית שלי, האושר והסיפוק הגדול ביותר היה השיחות עם הסטודנטים ומשפחותיהם, ההבנה של עומק והיקף ההשפעה כתוצאה מהחשיפה לתכנים חברתיים אלה, העובדה שהם נהיו כל כך מעורבים רגשית שהם רתמו כל את משפחתם וחבריהם הן לעיגול לטובה ובעיקר לעיגול לטובה לטובת העמותה עליה ביצעו את העבודה. אמא של אחד הסטודנטים נגשה אלי ופשוט אמרה תודה! שזה הדבר בעל המשמעות הגבוהה ביותר שהבן שלה עשה עד כה ושהעמותה, השיח החברתי אודותיה והשיח אודות נתינה כספית גם למי שלא נחשב "פילנתרופ טבעי" השפיע על כל המשפחה.

 

מהכרזות ()
מהכרזות

 

אסיים במה שהתחלתי, בעבודתו של אור מילשטיין, שכרזתו עוסקת ברתימת מעגלים לטובת "הקרן לרווחת ניצולי שואה". כמה חכם, כמה רגיש וכמה נכון.

 

מהעבודות ()
מהעבודות

 

אז העולם מתקדם, וטוב שכך, רק בואו נצטרף לקידמה זו, נתמוך ונסייע למי שצריך למען חברה ישראלית מאוחדת, תומכת וטובה יותר שביחד יכולה לעשות כאן שינוי של ממש וזאת באמצעות פלטפורמה חדשנית וחברתית זו.

מוזמנים כולכם להצטרף למעגל השפעה חברתי זה.

עיגול לטובה

www.igul.org.il

6360*

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כרזות התערוכה
כרזות התערוכה
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים