שתף קטע נבחר

צבא החיידקים הטובים

טלי דרעי הגיעה לארה”ב בגיל 19 לטיול של חודשיים. 20 שנה אחרי, היא עדיין כאן, מומחית לחיים בריאים, ועכשיו מביאה את ‘בטר אייר’, מכשיר שמפזר חיידקים טובים שמגרשים אוויר רע

נראה שהנושא הנדון כאן מתקיים בסימביוזה טיבעית ומושלמת עם מי שלקחו על עצמם להביא את Better Air הפופלוארי לשוק האמריקאי. בשיחה אחת מני רבות עם טלי דרעי והשאיפה שלה לאיזון הסביבה הטיבעית של משפחתה, אפשר ללמוד רבות על החיים ועל התובנות שהגיעה אליהן בתהליכים מכוננים עם פתיחות מירבית. והכל בטוב, והכל בטבעי, והכל בדרך מקובלת. במלחמות שהיא מנהלת על סביבת חיים בריאה לא משתמשים בספריי קוטל חיידקים ועוד חומרים כימיים כאלה ואחרים, היא בוחרת להתנהל בצורה טבעית עד כמה שאפשר, ולהשתמש במה שהטבע כבר נתן לנו משחר בריאתו. והיא רק בוחרת להעצים את היכולות שלו. לא עוד אקונומיקה.

 

דרך ארוכה עברה דרעי מאז סיימה את הלימודים בפנימיית 'הדסים' הממוקמת דרומית לנתניה, ועד לאימפריה שהיא חולשת עליה כיום, 20 שנים אחרי. היא הגיעה לבקר את אחותה בניו יורק בגיל 19, ”חודשיים טיול". אחותה קנתה לה את הספר של ה-GED כמתנת יומולדת לגיל 20, וספסל הלימודים התחבב עליה כמו שלא חלמה עליו לפני כן. הנערה שסיימה את לימודיה בפנימיה ללא תעודת בגרות מלאה, נרשמה ל-ברוך קולג' וסיימה תואר ראשון בראיית חשבון, המקצוע שחלמה לעסוק בו, ולא ויתרה על התוכנית לתואר שני במיסוי כשזו רק נפתחה שם. את המבחנים עברה כבר בפעם הראשונה.

 

בשעות הפנאי לקחה קורס בנדל"ן, גם משם צברה תעודה. המשרד שלה בניו יורק נפתח והיא החלה לצבור לקוחות מרוצים. 11 שנים וחצי היא חיה בניו יורק, נישאה לניסים (סיימון) איתו היא מגיל 15, וילדה שלושה ילדים, אותם היא מתארת בקול רך במיוחד כשהיא נוקבת בשמותיהם. שון בן 12 וחצי, אריאל בת 10, רועי בן 5 וחצי. לפני 8 שנים עברו להתגורר במיאמי, משם היא מנהלת את עסקיה.

 

הילדים לומדים בבית ספר ע"פ שיטת מונטסורי "תפיסת העולם מתכתבת עם הרצון שלנו לפזר לחצים. אנחנו בוגרי סדנאות רבות של טוני רובינס, מאמן אישי ידוע בתחום האישי והעיסקי, ומחנכים את ילדינו באותה דרך, לזרום עם החיים מחד, ולהתוות את החיים לפי השאיפות, ביצירתיות וחיוביות, להציב מטרות ולהשיג אותן מאידך". היא מסכמת במילים ברורות את הדברים: "גם בזוגיות אנחנו פועלים באותה דרך, אני מאמינה שצריך להתעורר כל בוקר ולהתחייב מחדש לבן הזוג. לא לחיות איתו כי התאהבנו בו לפני שנים".

 

בתחום העסקים היא עושה בשנים האחרונות החלטות שיעזרו לה לקיים את אורח החיים בו בחרה יחד עם משפחתה: "לפני שנתיים מיזגתי את חברת ראיית החשבון שלי עם חברה גדולה לראיית חשבון בשם KSDT במיאמי, ומאז אני ממשיכה לעשות את מה שאני באמת טובה בו, טיפול בלקוחות. אני מצויינת ביחסי אנוש, שותפה בחברה ומנכ"לית בטר-אייר בצפון אמריקה".

 

איך הגעת לבטר-אייר דווקא?

“חיפשנו במשך כמה שנים מוצר שאנחנו מזדהים איתו ברמה האישית. אנחנו שואפים ליחסי גומלין עם הסביבה הטיבעית שלנו, הדברים באים לידי ביטוי באורח החיים שלנו. ניסים טבעוני, וגם אני במידה רבה מאוד. הילדים מאוד מודעים גם כן. בטר-אייר הוא מוצר שלא עושה מלחמות הרס עם הסביבה, הוא מתעמת איתה בדרך לגיטימית שכבר קיימת בטבע”.

 

כיצד פועל בטר אייר?

“זהו פיתוח טכנולוגי ישראלי שהחל בשנת 2010 ומותקן בישראל בבתים פרטיים רבים ובמקומות ציבוריים גדולים כגון מגדלי עזריאלי, בית האופרה, תיאטרון הקאמרי, פארק המיחזור בחירייה ועוד. העיקרון הוא שהמכשיר מפזר חיידקים פרוביוטיים מסוג בצילוס בצורה מרוכזת לאוויר. החיידקים הפרוביוטיים נמצאים כבר באוויר ובאוכל שאנחנו אוכלים, אנחנו ריכזנו אותם לתוך נוזל שבתוכו הם רדומים, וברגע שהמכשיר מתיז אותם, הם מתעוררים ומתחילים לפעול”.

 

חיים הכי קרוב לטבע. טלי דרעי והמשפחה ()
חיים הכי קרוב לטבע. טלי דרעי והמשפחה

 

היכן הם פועלים ביעילות?

,ה-EPA, US Environmental Protection Agency פרסמה סטטיסטיקה שמראה שבארה"ב האנשים מבלים 90% מהזמן בתוך מקומות סגורים. בזמן שהם בטוחים שזיהום אויר חיצוני הוא המסוכן, הם בעצם לא יודעים שהרבה מהסכנות נמצאות בסביבה המיידית שלהם. במדידות שנעשו בתוך הבתים וחללים סגורים נתגלה שהזיהום גדול עד פי 100 מאשר בחוץ. החיידקים הם לא יצור מעופף, אלא מתרבים בצורה של קולוניות במקום שבו הם נוחתים, אם הם לא נמצאים בתחרות אם חיידק אחר. בבית הם מתפתחים במהירות, ומעגל החיים שלהם קצר, אבל ההתרבות הטיבעית שלהם מהירה מאוד. העובש, דרך אגב, מתנהג בצורה דומה עם מחזור חיים ארוך בהרבה. לחולים במחלות שקשורות בדרכי הנשימה, הימצאות בסביבה מזוהמת מסוג זה היא אקוטית. לכן בתים עם מיזוג אוויר מרכזי שהאבק והעובש מתיישב בתוך התעלות שלהם ומחוצה לו, שטיחים, וכמובן מזרנים שהם נושא בפני עצמו, איזון מחדש של מערך החיידקים יכול להיות מציל חיים.

 

“הנושא של קרדית האבק הביתית הוא אולי המעניין ביותר בכל מה שנוגע לבית. האלרגיה שמתבטאה במחלות בדרכי הנשימה נובעת מחדירה של ההפרשות שלה למערכות הנשימה. אין כיום שום דרך להיפטר ממנה כשהיא מתיישבת בתוך מזרנים, והיא קיימת כמובן גם באבק של הספרים, ובין בגדים, ותנאי החיים שלה דומים לאלה של בני האדם. היא זקוקה לרמת לחות מסויימת ולא תתקיים בתנאי יובש או קור קיצוניים. החיידקים הפרוביוטיים מקיימים איתה תחרות ביולוגית ע"י כך שהם מעכלים את תאי העור המתים שנושרים מהגוף שלנו במשך הלילה לתוך המזרן, ובכך בעצם מחסלים לה את המזון. אין כאן כל התערבות כימיקלית מסוכנת על מנת להעלים אותה. באותה מידה זו הטכנולוגיה היחידה שעוטפת משטחים וחפצים וחודרת את השטיחים והוילונות, ומכאן יעילותה הרבה גם לגני ילדים ולמקומות ציבוריים”.

 

מה ההבדל בין טכנולוגיית בטר-אייר לבין מוצרים אחרים שקיימים בשוק לטיהור אויר?

“בחנויות השונות ניתן למצוא מכשירים שמסננים את האוויר. הם לא מבחינים בין "טוב" ל"רע" והם שואבים כל מה שנמצא בסביבה המיידית שלהם. הם כמובן מסננים רק את האוויר הפתוח ואין להם את היכולת לטהר משטחים, וילונות, שטיחים ומזרנים. החיידקים הפרוביוטיים, גודלם מיקרוסקופי והם חודרים לתוך המזרן ומתחת לשטיח ומנקים אותם ביולוגית”.

 


 

בתוך כמה זמן מרגישים בהבדל?

“ישנן אין סוף עדויות של אנשים שהשתעלו הרבה שנים כתוצאה מאלרגיה, וברגע שהחלו להשתמש במכשיר התופעות שלהם פחתו בתוך ימים. רופא שהיה לו כלב שנהג להטיל את מימיו במקום מסויים על השטיח, הצליח להפטר מהריח בעזרת המכשיר בתוך ימים. הריח כמובן נבע מהחיידקים שהתפתחו מהשתן ולא מהשתן עצמו. התיקייה שלנו עמוסה בעדויות”.

 

האם ניתן להוכיח את יעילות המכשיר?

“ישנן בדיקות פשוטות לשימוש שניתן לרכוש בהום דיפו, אמזון ובחברה שלנו שמודדות הימצאות עובש בחדר, וכמובן שבבדיקה חוזרת יוכח כי העובש נעלם. המדידה הטובה ביותר היא העדות האישית של אנשים שסובלים מאלרגיות סביבתיות ומאלרגיות לחיות מחמד שמתבטאות בשיעול, גרד בעיניים, גרד בעור ועוד, והסימפטומים שלהם פוחתים. הם מדווחים לנו על כך”.

 

במה כרוכה רכישה של המכשיר?

“מאוד פשוט, מזמינים מאיתנו את המכשיר במחיר שווה לכל נפש והוא מגיע ישירות הביתה. המכשיר הוא קטן, בגודל חצי קופסת נעליים. הוא מתחבר לחשמל, או שמפעילים אותו באמצעות סוללות, יש לו שלושה מצבי קצב התזה. מכניסים לו את המחסנית עם הפרוביוטיקה (הראשונה מגיעה עם המכשיר) ומפעילים. לא צריך להיות טכנאים בשביל זה. המחסנית מתרוקנת אחת לשלושה חודשים בערך. יש לנו מערך מנויים, או אז אנחנו שולחים אותה בדואר באופן אוטומטי במחיר מוזל, או שרוכשים אותה בכל פעם מחדש. התיפעול פשוט מאוד, והמכשיר נייד בבית ומותאם לאזור טיפול של עד 800 רגל מרובע”.

 

הדברים נראים פשוטים, והם אכן פשוטים. ההבנה כי השימוש בכימיקלים שמוצעים על אין סוף מדפים בסופר מרקט, ובעצם גורמים לנו לנזקים מיידים ולכאלה שהם ארוכי טווח מזעזעת. האיזון שמציעה Better Air מוכח, וטלי דרעי ומשפחתה שמצאו את האיזון לעצמם בתוך חייהם וביתם, מציעים אותו עכשיו בארה"ב לקהל הרחב. לפרטים נוספים: betterairus.com.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים