שתף קטע נבחר

פרויקט של שינוי חברתי

פרויקט 'שער שוויון' שמשלב בין כדורגל ללמידה בשעות אחר הצהריים פותח שנה שביעית - ומגייס מתנדבים שיפעלו בפריפריה החברתית והגיאוגרפית של מדינת ישראל

פרויקט 'שער שוויון' שמשלב בין כדורגל ללמידה בשעות אחר הצהריים פותח שנה שביעית - ומגייס מתנדבים שיפעלו בפריפריה החברתית והגיאוגרפית של מדינת ישראל. פרויקט של שינוי חברתי.

 

    (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 

לפני שבע שנים הקים לירן ג'רסי את 'שער שוויון' – הפורמט היה פשוט אך גאוני- מתנדבים מגיעים אל בית הספר שבו לומדים תלמידים מהשכבות המוחלשות של החברה ומקימים קבוצת כדורגל. כל קבוצה כזאת פעילה ארבע פעמים בשבוע- פעמיים בשבוע לצורך אימון כדורגל בהדרכת מאמן, ופעמיים בשבוע למרכז למידה בהדרכת מורי בית הספר ופעילי שער שוויון כאשר הכל נעשה בתחומי בית הספר לאחר סיום שעות הלימודים. "התוכנית בעצם שייכת לבית הספר ואנחנו אלה שמפעילים אותה, הוא זה שבוחר את התלמידים לפי מידת ההתאמה למשל: ילדים עם קשיים חברתיים, ילדים עם קושי בלימודים או ילדים שאוהבים כדורגל ולא יכולים להשתלב במסגרות יקרות" מסביר המייסד לירן ג'רסי "המורים מעורבים ויכולים להגיד שילד לא יכול להשתתף באימון בשל בעיות התנהגות והכדורגל בעצם מעלה את המוטיבציה של התלמידים להשתפר בלימודים. במרכז הלמידה זוכים שחקני הקבוצה לתגבור לימודי ואילו אחת לחודש וחצי לערך מתקיים בכל מחוז אירוע שיא חגיגי- טורניר מחוזי בו נקבעות הקבוצות המנצחות וזוכות בגביע למקומות הראשונים".

 

הפרויקט פעל אז ב-7 בתי ספר יסודיים בירושלים בלבד, אלא שהשנה תפעלנה קבוצות "שער שוויון" בכ-140 בתי ספר יסודיים ברחבי הארץ, כ-2,100 ילדים מכיתות ד'-ו' יקחו בו חלק בכ-70 יישובים באזורי הפריפרייה החברתית והגיאוגרפית של מדינת ישראל. במסגרת פעילות הארגון פעילים מעל 400 אנשים ובהם מתנדבים, מלגאים, מתנדבי שנת שירות ושירות לאומי, חניכי מכינות ועובדים שכירים.

 

 

הארגון החינוכי- ספורטיבי נמצא בעיצומן של ההכנות לתחילת שנת הפעילות תשע"ו בבתי הספר היסודיים בכל רחבי הארץ, ומגייס לשורותיו פעילים המעוניינים לעשות שינוי בחברה בה הם חיים. לירן ג'רסי, מייסד ומנהל שער שוויון אומר: "אנחנו גאים על האמון שנותנים בנו בתי הספר שממשיכים עוד שנה בתכנית או כאלה שמצטרפים השנה. בהזדמנות זו נרצה לקרוא לכל מי שחשובה לו החברה בישראל או היישוב בו הוא מתגורר, להתנדב לסייע בפעילות שער שוויון, בין אם בעבודה עם התלמידים או בעבודת מטה. לאור ניסיון העבר אנו יכולים להבטיח כי ההתנדבות בשער שוויון תמלא אתכם- נשים וגברים, צעירים ומבוגרים כאחד, בתחושת סיפוק עצומה".

 

למעוניינים להתנדב בשער שוויון או לקבלת פרטים נוספים ניתן לשלוח מייל לכתובת equalizer@league.org.il

 

או לגלוש לדף הפייסבוק הרשמי של הארגון -

 

https://www.facebook.com/The-Equalizer-%D8%AA%D8%B9%D8%A7%D8%AF%D9%84-%D7%A9%D7%A2%D7%A8-%D7%A9%D7%95%D7%95%D7%99%D7%95%D7%9F-250909611606647/timeline/

 

 

  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים