שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  קריאה להחרמת "מלחמת הכוכבים", הסיבה: "הבמאי היהודי אברמס נגד לבנים"
  האשטאג BoycottStarWarsVII שנפוץ ברשתות החברתיות מאז השקת הטריילר של "מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר" קורא להחרמת הסרט בגלל "האג'נדה האנטי-לבנה שלו", אותה מוביל לטענתם ג'יי.ג'יי אברמס. הבמאי היהודי: "לא אכפת לי אם אתם שחורים, לבנים, ג'אווה, ווקים, ג'דיי או סית'"

  אולי שמתם לב, יש הפרעה בכוח. הפרעה קטנה, נבזית ולא משמעותית - מקורה כנראה בצד האפל של הרשתות החברתיות, צד ימין, הגזעני של המפה הפוליטית בארצות הברית. משם צץ לו בעיצומו של שטף ההתרגשות מטריילר "מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר" ההאשטאג #BoycottStarWarsVII הקורא להחרמת הסרט. למה? כי הוא מבטא לטענתם של כמה הוגי דיעות וליצני רשת למיניהם, שנאה כלפי הגזע הלבן. 

   

  הטריילר של "מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר"

  הטריילר של "מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ההנחה הרווחת שההאשטאג המדובר היא מעשה ידיו של טרול אינטרנטי, שביקש לעורר פרובוקציה ריקה לשם שעשוע, על רקע ההדים הבינלאומיים של הטריילר שיצא ביום שני. יתכן שמקורה של המחאה הינו טרול, אולם יש מי שהצטרף אליה בחפץ לב תוך שפיכת רפש גזעני. בראש המשמיצים בולט הבלוג הפוליטי-תרבותי End Cultural Marxism (הקורא לסיומה של התרבות המרקסיסטית). "החרימו את 'מלחמת הכוכבים' כי מדובר בתעמולה אנטי-לבנה ומקדמת את טיהור הגזע הלבן", נכתב בחשבון הטוויטר של הבלוג.

   

  זאת ועוד, כותב הבלוג יוצא במתקפה אנטישמית ישירה על הבמאי ג'יי.ג'יי. אברמס. ציוץ אחד מצדו קובע: "האקטיביסט היהודי ג'יי.ג'יי. אברמס הוא מתנגד נלהב ללבנים".

   

  מתוך הטוויטר של End Cultural Marxism (מתוך טוויטר) (מתוך טוויטר)
  מתוך הטוויטר של End Cultural Marxism
   

  בציוץ נוסף הוא תוהה מדוע רוב רובם של המגיבים להאשטאג מתעלמים מ"האג'נדה האנטי-לבנה של האקטיביסט היהודי ג'יי.ג'יי. אברמס". זאת בצירוף תמונה של הבמאי וציטוט שלו מראיון עבר על ליהוק השחקנים לסרט: "אתה מסתכל סביבך בחדר ואתה רואה את החדר הלבן בהיסטוריה. לא יאמן עד כמה הוא לבן. ואז חשבתי לעצמי, אנחנו מלהקים את הסרט הזה ויש לנו הזדמנות לעשות מה שאנחנו רוצים, אז למה לא ללהק שחקנים במגוון צבעים?".

   

  מתוך הטוויטר של End Cultural Marxism (מתוך טוויטר) (מתוך טוויטר)
  מתוך הטוויטר של End Cultural Marxism(מתוך טוויטר)
   

  רוב רובם של המגיבים יוצאים במתקפה נגד הבלוגר ודומיו אולם יש כמה בודדים שמצטרפים לגל העכור הזה בעקבות ההאשטאג, כמו ציוץ מצד Barackopolyce Ebola: "התקשורת היהודית קומוניסטית ליברלית לא תדווח על זה כי זה לא תואם את הנרטיב שלהם להרוס את המדינה הזאת".

   

  ג'יי.ג'יי. אברמס. בעד ווקים ונגד לבנים? ()
  ג'יי.ג'יי. אברמס. בעד ווקים ונגד לבנים?

  מצייץ אחר בשם פרייר בלדר, כתב: "הוליווד היא פרסומת מונומנטלית עבור הציונים, ומונהגת על ידי יהודים שטוענים לעליונות גזעית. תתעוררו אנשים אנחנו מתומרנים". וזה הולך ומחמיר עם אחד המכונה NFSupporterSouth, שמכנה את אברמס: "יהודון אנטי-לבן טיפוסי. אבל אסור לנו לבקר אותו. זוכרים, השואה וכל שאר השטויות". אחר כתב: "הפוליטיקלי קורקט של אברמס היא רק מילת צופן לגזענות נגד לבנים".

   

  ואכן, אברמס הוא המטרה העיקרית לחיצים ששולחים העשבים השוטים של הרשת - הבמאי מציב שחקן שחור (ג'ון בויגה) ושחקן היספאני (אוסקר אייזק) ביחד עם דייזי רידלי הלבנה בצד של המואר של "מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר", ודווקא קבוצה של שחקנים לבני עור צחורים - אדם דרייבר, גוונדולין כריסטי ודואנל גליסון - הצד האפל.

   

  ג'ון בויגה כפין ב"מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר" ()
  ג'ון בויגה כפין ב"מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר"
   

  תוסיפו לכך את הליהוק של לופיטה נ'יונגו האפריקאית ותקבלו צוות שחקנים מגוון מבחינה גזעית (עם ישראל מיוצג על ידי הוותיקים הריסון פורד וקארי פישר היהודים למחצה, וכמובן הבמאי אברמס). מבחינת המקטרגים מדובר בהצהרה אנטי-לבנה מבחינת היוצרים בפרנצ'ייז שנטוע עמוק בתרבות האמריקנית. וכך יש מי שקורא להחרים כי "זה שום דבר מעבר לסרט תעמולה לצדק חברתי שמרחיק ממנו את הקהל הגרעיני שלו הכולל גברים לבנים צעירים".

   

  ובכן, אפשר לראות בכך מעין סגירת מעגל שכן המבקרים הגדולים ביותר של ג'ורג' לוקאס והפלא שנקרא "מלחמת הכוכבים" עם יציאת הסרט הראשון ב-1977, היו חוקרי תרבות ופילוסופים שמאלנים. ההוגה המרקסיסטי הנודע פרדריק ג'יימסון הלין על כך שהדמויות האנושיות הן על טהרת הצבע הלבן, וכי העלילה כפי שהיא מוצגת באה להלל את הקולוניאליזם האמריקני והדיכוי שלו בשם הדמוקרטיה.

   

  כיום, שנים אחרי שלוקאס צירף ליקום של "מלחמת הכוכבים" את הדמויות לאנדו קלריסיאן ומייס ווינדו (סמואל ל. ג'קסון האפרו-אמריקנים) ובייל אורגנה (ג'ימי סמיתס ההיספאני) ועכשיו אברמס את פין (בויגה) ופו דמרון (אייזק), הביקורת המשמיצה והפחות אינטליגנטית באה מימין והיא נוטפת גזענות. התגובה של אברמס לכל זה דווקא אלגנטית והוא קידם את יציאת הטריילר בברכה אינטרגלקטית: "לא אכפת לי אם אתם שחורים, בנים, חומים, ג'אווה, ווקים, ג'דיי או סית', אני רק מקווה שאתם אוהבים את הטריילר".

   

  ג'יי.ג'יי. אברמס מגיב בטוויטר של Bad Robot, חברת ההפקה שלו (מתוך טוויטר) (מתוך טוויטר)
  ג'יי.ג'יי. אברמס מגיב בטוויטר של Bad Robot, חברת ההפקה שלו(מתוך טוויטר)

  "מסתבר שאנשים כועסים כי בחור שחור הוא גיבור עם לייט-סייבר, או גיבורה שהיא נערה, או טייס חללית X-Wing שהוא ממוצא לטיני, ואין מספיק חבר'ה לבנים סטרייטים", כתב בתגובה הסופר והתסריטאי צ'אק וונדיג שהתנסה במתקפה נגד ספר שהוציא מסדרת "מלחמת הכוכבים" ובו גיבור הומוסקסואל, "אנשים כועסים מספיק כדי להצטרף להאשטאג ולנבל את הפה. אני תוהה, איזו גרסה של 'מלחמת הכוכבים' ראיתם? זאת בה לוק סקייווקר הוא חרא גזעני? זו שבה האימפריה היא קבוצה של חבר'ה טובים כי הם לטובת הדיכוי, הפאשיזם והשיק הטוטליטארי?".

   

  בינתיים נראה כי במחנה של לוקאספילם מתעלמים וכך אברמס באופן אישי. בצדק. ההאשטאג אולי צובר מעט תאוצה ואף מקבל חשיפה תקשורתית, אולם בינתיים זה רק משאיר את הסרט "מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר" בתודעה ומקדם את מכירת הכרטיסים.

   

  יתר על כן הוא מעורר דיון פוליטי-חברתי וזה מה שהפרנצ'ייז הזה תמיד עשה באופן גלוי או סמוי, לצד המטרה העיקרית של לספק בידור להמונים. "תפסיקו להתלונן, גזענים. קיבלתם כבר את הסרט שלכם", קרא מנחה הדיילי שואו, טרבור נואה, בעוד ברקע מופיעה תמונתו של החיזר ג'אר ג'אר בינקס מ"אימת הפנטום" שנחשד כייצוג גזעני של שחורים. אלו היו הצרות של לוקאס אז, והיום אלו הצרות של יורשו אברמס.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: StarWars.com
  ג'יי.ג'יי. אברמס. "אקטיביסט יהודי"
  צילום: StarWars.com
  לאתר ההטבות
  מומלצים