שתף קטע נבחר

לפיד תוקף: "שלי יחימוביץ' וחיים כץ שותקים כי עובדי חברת חשמל מצביעים בפריימריז"

יו"ר יש עתיד תוקף את שתיקתם הרועמת של בכירי הליכוד והעבודה לנוכח הפסקת החשמל הנמשכת בחלק מהמקומות כבר שלושה ימים, ונוכח השביתה האיטלקית שבה נוקט ועד עובדי החברה. חיים כץ מגיב: "עדיף להיות מחויב לעובדים ולא לטייקונים ותאגידים כמו לפיד"

חרפת החשמל שהביאה לניתוק עשרות אלפי משפחות בישראל מחשמל זה היום השלישי מסעירה גם את המערכת הפוליטית. באופן יחסי, פוליטיקאים שמרבים להתבטא בסוגיות ציבוריות בוערות שכאלה אינם נשמעים בימים האחרונים - וכעת יו"ר יש עתיד יאיר לפיד טוען כי הסיבה לכך היא חששם של אותם פוליטיקאים מנקמה של ועד עובדי חברת החשמל בפריימריז.

 

לפיד תקף אחר הצהריים (יום ג') בעמוד הפייסבוק שלו בחריפות את שתיקתם של בכירי הליכוד והעבודה לנוכח הפסקת החשמל הנמשכת בחלק מהאזורים כבר שלושה ימים: "עשרות אלפי מבוגרים וילדים עדיין מנותקים מחשמל, האזרחים משתגעים בבית, אבל יחימוביץ' שותקת וחיים כץ שותק, בוז'י שותק וביבי שותק. למה? כי חלק מעובדי חברת חשמל מצביעים בפריימריז של העבודה, והחלק השני בפריימריז של הליכוד".

 

לפיד אמר כי שתיקה זו לנוכח "השביתה האיטלקית של ועד עובדי חברת חשמל" היא ביטוי לשחיתות: "ככה עובדת השיטה המושחתת, וככה כל הפוליטיקאים שתמיד מגלגלים עיניים על סבלם של האזרחים ירדו למחתרת דווקא כשהאזרחים סובלים באמת". 

 

לפיד. "הפוליטיקאים שתמיד מגלגלים עיניים על סבלם של האזרחים ירדו למחתרת דווקא כשהאזרחים סובלים באמת" ()
לפיד. "הפוליטיקאים שתמיד מגלגלים עיניים על סבלם של האזרחים ירדו למחתרת דווקא כשהאזרחים סובלים באמת"

יחימוביץ'. לפיד קושר את שתיקתה לצרכים פוליטיים (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יחימוביץ'. לפיד קושר את שתיקתה לצרכים פוליטיים(צילום: מוטי קמחי)

 

הוא הוסיף ותקף את הפוליטיקאים בצמרת הליכוד והעבודה: "הרבה יותר ממה שהם דואגים לאזרחים, הם דואגים שוועד העובדים החזק בישראל לא יוריד אותם מקום או שניים ברשימה. רק ביש עתיד אנחנו לא חייבים כלום לאף אחד חוץ מלאזרחים".

 

לפיד ציין כי הבוקר כינסה ח"כ קארין אלהרר את הוועדה לביקורת המדינה לדיון במשבר החשמל. "אנחנו תובעים לדעת איך נוצר המשבר, מי יצר אותו, אילו אמצעים ינקטו נגדו ואיך מתכוננת הממשלה לפעול בעניין", אמר.

 

מלשכתו של שר הרווחה חיים כץ נמסר בתגובה: "יאיר לפיד מנסה לקושש קולות בהסתה נגד ועדי עובדים. עדיף להיות מחויב לעובדים ולא לטייקונים ותאגידים כמו שלפיד ומפלגתו הוכיחו את עצמם רק לא מזמן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
יחימוביץ
צילום: ירון ברנר
צילום: גיל יוחנן
יאיר לפיד
צילום: גיל יוחנן
מומלצים