שתף קטע נבחר

נתניהו נגד גטאס: "עלה להר הבית בשביל הפרובוקציה"

ראש הממשלה מתח ביקורת על חבר הכנסת שעלה למסגד אל אקצה בניגוד להנחיותיו. "לא אתן לאף חבר כנסת להבעיר את הר הבית", אמר נתניהו

 

 

ראש הממשלה תקף את ח"כ באסל גטאס מהרשימה הערבית המשותפת שעלה הבוקר (ד') להר הבית בניגוד להנחיותיו. "אני מבטיח לכם שהוא לא עשה את זה כדי להתפלל, הוא עשה את זה אך ורק לשם הפרובוקציה, אך ורק כדי להלהיט את הרוחות", אמר בנימין נתניהו בהצהרה שנשא בכנסת.

 

לדברי ראש הממשלה, "הר הבית שקט כבר שבועיים. אנחנו עושים כל מאמץ כדי לשמור על השקט הזה, אבל כנראה שיש מי שזה מפריע לו".

 

נתניהו הדגיש כי "בהתאם להנחיה הכללית שלי, המשטרה הרחיקה אותו (ח"כ גטאס) משם. אני לא אתן לאף חבר כנסת ושר כלשהו להבעיר את הר הבית, ואני קורא לכל חברי הכנסת ולאישי ציבור בכלל לנהוג באחריות ובייחוד בעת הזאת".

 

ח"כ גטאס הסביר מוקדם יותר מה הניע אותו לעלות להר הבית: "אני פה כדי לומר לנתניהו שאין לו ריבונות בירושלים וגם לא באל-אקצה". בסרטון שפרסם אמר: "הכיבוש ואתה (נתניהו) סופכם לאבדון". חבר הכנסת, שהוא בכלל נוצרי, טען עוד: "אתה (נתניהו) והכיבוש שלך לא שולטים במקום ולא תמנעו מעמנו לקיים את זכותו בתפילה ובביקור אל-אקצה. המקום הקדוש הזה יישאר אתר תרבותי ערבי איסלאמי בלבד".

 

מהמשטרה נמסר בתגובה לכניסת גטאס להר הבית: "משטרת ישראל מיישמת את החלטות הממשלה בנוגע להר הבית ועושה הכול על מנת להבטיח שהמבקרים והמתפללים ישמרו על קדושת המקום, ויתנהגו באופן מכובד ואחראי במרחב הציבורי הקדוש והרגיש. משטרת ירושלים תמשיך לפעול במקצועיות לשמירת הסטטוס קוו בהר הבית, הסדר הציבורי וביטחון המתפללים והמבקרים בו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טלי מאייר
ראש הממשלה נתניהו
צילום: טלי מאייר
מומלצים