שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בילינסון: מתה היולדת שלקתה בתסחיף מי שפיר

  היולדת, בת 41, אושפזה הלילה במצב קשה מאוד וחוברה למכונת לב ריאה לאחר שלקתה בתסחיף מי שפיר. חרף מאמצי הרופאים לייצב את מצבה, היא לקתה בקריסת מערכות ומותה נקבע הערב

   טרגדיה בביה"ח בילינסון: יולדת בת 41 שלקתה בתסחיף מי שפיר, נפטרה הערב מקריסת מערכות. היא חוברה למכונת לב ריאה אך לא התאוששה ומותה נקבע הערב. האירוע התרחש הלילה, כאשר היולדת תושבת מרכז הארץ איבדה את הכרתה לאחר שבמהלך הלידה עברה תסחיף מי שפיר.

   

  היולדת חוברה למכונת "אקמו", מכונת לב ריאה המחליפה את פעולת הלב והריאות. המכונה שואבת את הדם מהגוף, מחמצנת אותו ומחזירה לגוף דם מחומצן. הרופאים ניסו לייצב את מצבה בעזרת המכונה ותרופות רבות, אך גופה לא התאושש. התינוקת נולדה במצב יציב והועברה לבית החולים שניידר הסמוך.

   

  מהו תסחיף מי שפיר?

  במצב של תסחיף מי שפיר מתרחשת חדירה של נוזל מי שפיר שמכיל חומרים זרים לתוך כלי הדם של האם. הגוף מגיב בתגובה אלרגית קיצונית כתוצאה מחדירה זו, המתבטאת במצוקה נשימתית קשה, כחלון, תמט של הריאה והלב, דימום ותרדמת. שכיחותו של תסחיף מי השפיר הוא אחד ל- 8,000 עד 80,000 לידות, והתמותה של האם מגיעה ל-60%. אצל 75% מהנשים ששרדו את המקרה יהיה נזק נוירולוגי משמעותי.

   

  אין דרכים למנוע את המצב או לצפות אותו מראש. והסכנה לאם עלולה להיות נזק נוירולוגי, מוות. הסכנה לעובר: מצוקה עוברית, מוות תוך רחמי, מוות יחד עם האם. סימני אזהרה במצב כזה: קשיי נשימה, עילפון, דימום עז.

   

  מבית החולים בילינסון נמסר: כל המאמצים הרבים והממושכים של הרופאים להציל את היולדת עלו בתוהו והיא נפטרה כתוצאה ממצב של קריסת מערכות כללית. בצער רב הודיע בית החולים על פטירתה למשפחה. בית החולים משתתף בצערה העמוק לש המפשחה ודיווח על האירוע למשרד הבריאות ולהנהלת שרותי בריאות כללית".

   
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בית החולים בילינסון. הרופאים נלחמו על חייה
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים