שתף קטע נבחר

ועד חברת החשמל חוזר לעיצומים

הדירקטוריון יקים ועדת בדיקה שלישית. בין הצעדים שנשקלים - חיבור בחינם ללקוחות חדשים ואף הקפאת גביית הכספים. במקביל תישקל הקפאת כניסה של קבלנים זרים לעבודות שונות במחאה על הקיצוצים שעליהם הכריזה ההנהלה

ועד עובדי חברת החשמל צפוי להודיע בימים הקרובים על חזרה לעיצומים - כך נודע ל"כלכליסט".

 

כתבות נוספות בערוץ הקריירה

 

הוועד התכנס אתמול כדי לדון בצעדים השונים שיינקטו נגד ההנהלה, והמגמה המסתמנת היא צמצום פגיעה בצרכנים. בין הצעדים שנשקלים - חיבור בחינם ללקוחות חדשים ואף הקפאת גביית הכספים. במקביל תישקל הקפאת כניסה של קבלנים זרים לעבודות שונות במחאה על הקיצוצים שעליהם הכריזה ההנהלה. במקרה קיצון יוכל הוועד גם להקפיא הנפקת אגרות החוב, אם וכאשר הדבר יעמוד על הפרק.

 

מדובר בצעדים שנעשו בעבר, ומטרתו של הוועד היא להשאיר את סכסוך העבודה שהוכרז בסוף ספטמבר רלבנטי עד דיוני הרפורמה. משרד האוצר צפוי לחדש את הדיון בנושא בשבוע הבא, אבל כבר עכשיו ברור שבין ההנהלה לעובדים שורר נתק מוחלט. בין מנכ"ל החברה עופר בלוך לבין יו"ר ועד העובדים דוד (מיקו) צרפתי בפרט אין חיבה גדולה.

 

דירקטוריון חברת החשמל בוחן אפשרות להקים ועדת בדיקה שלישית לאירועי הסופה. בדומה לוועדה של ההנהלה, גם זו תורכב מאנשי הדירקטוריון עצמם, עם אפשרות לפנות לכל מומחה חיצוני שיוכל לשפוך או על הנהלת החברה ועל דרכי קבלת ההחלטות בימי הסופה.

 

כפי שפורסם אתמול ב"כלכליסט", ועדת הבדיקה הראשונה היא פנימית ונועדה לשרת את המנכ"ל בלוך. זו מורכבת מארבעה עובדים ואינה כוללת נציגי ועד. ועדת הבדיקה השנייה היא ממשלתית ובראשה יעמוד מנכ"ל משרד האנרגיה שאול מרידור. חבריה יגיעו מאגף התקציבים, מרשות החברות הממשלתיות וממינהל החשמל. רשות החשמל תשלח לוועדה את הסמנכ"לית תניב רופא. הציפייה היא להגיש מסקנות לשר האנרגיה יובל שטייניץ עד סוף החודש.

 

מחברת החשמל נמסר: "הדירקטוריון החליט להקים צוות בדיקה המורכב מכמה חברי דירקטוריון, שיסתייע במומחים".

 

צפו בסמנכ"ל הלקוחות בחברת החשמל מסביר את מחדל הסופה האחרונה: 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים