שתף קטע נבחר

יעלון למפקד גל"צ: אל תיפגש עם מירי רגב

בלעדי: הקרב על גל"צ מתחמם. "ידיעות אחרונות" מפרסם כי שר הביטחון הטיל וטו על יוזמת שרת התרבות לביצוע שינויים בפלייליסט של גלגלצ. הרמטכ"ל בשיחות סגורות: "מוכן לסגור את גל"צ ולא לוותר על יחידה לוחמת"

עימות בין שר הביטחון משה (בוגי) יעלון לשרת התרבות והספורט מירי רגב בעקבות כוונתה להתערב בתוכני תחנת גלגלצ. אתמול הנחה יעלון את מפקד גל"צ, ירון דקל, להפסיק להיפגש עם רגב וכן לא לשלוח נציגים מהתחנה לפגישות עם משרד התרבות, כך נודע ל"ידיעות אחרונות".

 

דקל נפגש עם רגב פעמיים עד כה, פגישה נוספת תוכננה לדצמבר, ועליה הטיל יעלון וטו. לדבריו, זכותה של שרת התרבות להביע דעה, אך לא לנהל את התחנה הצבאית. בשיחות סגורות אמר השר יעלון: "אף אחד לא מתערב בפלייליסט בגלי צה"ל. אני לא מתערב בזה, ואף אחד אחר לא יתערב בזה. אני סומך על שיקול דעתם של מפקד התחנה ושל העורכים בגלי צה"ל. אישרתי לשרה רגב להשמיע את דבריה בפני ירון דקל, אבל כאן זה נגמר".

מבקשת לשנות את צביון גלגלצ. השרה מירי רגב (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
מבקשת לשנות את צביון גלגלצ. השרה מירי רגב(צילום: אלכס קולומויסקי)
 

בחודשיים האחרונים התקיימו פגישות בין שרת התרבות מירי רגב לראשי תחנת הרדיו הצבאית גלי צה"ל, ובראשם מפקד התחנה, ירון דקל, ומנהל תחנת גלגלצ, נדב רביד, זאת בעקבות טענות שהעלו אמנים ישראלים, בעיקר מהזרם הים־תיכוני, על כך שתחנת המוזיקה הפופולרית בישראל, גלגלצ, מתעלמת מהם. במהלך הפגישות הועלה הרעיון להקים תחנה צבאית נוספת - לצד גלגלצ - שתתמקד בשידורי מוזיקה עברית ובעיקר ים־תיכונית. הרעיון עורר סערה, ולצד תמיכה במהלך מצד אמנים שונים בתחום נמתחה ביקורת על התערבותה של שרת התרבות בתכניו של גוף תקשורת. רגב אמרה כי אינה מתכוונת לפעול להקמת תחנה נוספת אך דרשה לשנות את תמהיל השירים בתחנה כך ש־55% מהשירים שיושמעו יהיו עבריים, לעומת 40% כיום.

 

בכיר במערכת הביטחון אמר אתמול כי "שר הביטחון אישר לשרת התרבות פגישה עם מפקד גלי צה"ל כדי שתוכל לשטוח את טענותיה בעניין הפלייליסט. מהרגע שזה עבר את הגבול מהבעת דעה להתערבות בנעשה בתחנה, שר הביטחון עצר את העניין באופן מיידי. חשוב שאנשי גלי צה"ל יהיו קשובים לרחשי הציבור וישמעו את מגוון הדעות, ולכן שר הביטחון אישר לקיים את הפגישה בעניין, אבל השרה רגב לא תקבע את רשימות השידור".

 

אך נראה כי סוגיית הפלייליסט של גלגלצ אינה הדבר היחיד שצריך להעסיק את קברניטי התחנה הצבאית. הרמטכ"ל גדי איזנקוט, שמוביל שורה של צעדי התייעלות בצבא ובעיקר בגופים שאינם לוחמים, הורה לבחון את המשך נחיצות התחנה לצה"ל בעידן שבו הצבא מקצץ בכל יחידותיו. בשיחות סגורות נשמע איזנקוט אומר כי הוא "מוכן לוותר על תחנה צבאית ובתנאי שלא תיפגע יחידה קרבית".

 

במסגרת התוכנית הרב-שנתית של צה"ל המכונה "גדעון" נבחן לא רק המשך קיום התחנה, אלא גם עתיד העיתון "במחנה" ופעילות חיל החינוך והרבנות הצבאית הראשית. צה"ל ישלים בעוד שנה וחצי מהלך פיטורים של 4,500 אנשי קבע, ואיזנקוט, המגבש את תוכנית הקיצוצים הנרחבת, יתקשה להביט בעיני הקצינים המפוטרים ומפקדים ביחידות לוחמות שאיבדו תקנים ומשאבים בלי שביצע קיצוצים במערכים האזרחיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
השרה מירי רגב
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים