שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מירי רגב מפצלת את גלגלצ

  פרסום ראשון: שרת התרבות מתכננת לשנות את תחנת הרדיו גלגלצ. על הפרק: פתיחת תחנה נוספת שתשמיע רק מוזיקה ישראלית ומזרחית, או לחייב השמעה של יותר שירים ישראלים

  מכה לגלגלצ: השרה מירי רגב מבקשת לשנות את אופיה של התחנה - ולהכניס יותר שירים ישראליים, בדגש על מוזיקה מזרחית.

   

  ל-ynet נודע כי שרת התרבות והספורט ומפקד גל"צ ירון דקל מתכננים לבצע שינויים נרחבים בתחנת הרדיו. בדיונים שנערכו בשבועות האחרונים, הוחלט על שלוש אפשרויות לדרכי פעולה. הראשונה שבהן היא הקמת תחנה נוספת לגלגלצ, שבה יושמעו רק שירי מוזיקה ישראלית וים תיכונית, האפשרות השנייה היא שינוי מינון השמעת השירים בתחנה - כמות השירים הישראלים המושמעים בתחנה תעלה ל-55 אחוז במקום 40 כיום, והאפשרות השלישית היא שינוי הרכב ועדת הפלייליסט, שתידרש להתנהל בשקיפות ולנמק את בחירותיה.

   

  על פי גורמים המעורים בפרטים, לפחות אחת ההחלטות תיושם, והשרה רגב מדגישה את הצורך להשמיע מוזיקה ים תיכונית בתחנה. זאת כזכור, בעקבות מחאתה של הזמרת מאיה בוסקילה נגד התחנה הצבאית, בטענה שאינה משמיעה אותה. בסוף השבוע האחרון התרעם גם הזמר רון שובל - בראיון ל-ynet אמר שאינו מושמע בתחנה כבר יותר מעשר שנים.

  הדיונים נעשו בשיתוף פעולה עם נציגי משרד הביטחון, שמממן את גלגלצ. בשבועיים הקרובים תיפגש רגב עם מפקד גלי

  צה"ל ירון דקל על מנת לגבש את תוכנית העבודה לקראת השינויים שצפויה לעבור התחנה.

   

  מהשרה מירי רגב נמסר בתגובה: "אנחנו נמצאים בעיצומו של תהליך ודיאלוג עם התחנה הצבאית ואנשיה במטרה משותפת לכולנו - קידום היצירה והיוצרים הישראלים. אני מאמינה שיחד עם התחנה ונכונותה לשינוי אצליח להוביל את המהלך לטובת הציבור וקהל המאזינים".

   

  מגל"צ נמסר כי "בפגישות עם השרה הועלו מספר כיווני מחשבה, אך עדיין לא התקבלה כל החלטה לגביהן. הדיאלוג החיובי עם השרה יימשך כדי למצוא את הדרך בה נמשיך לפעול לטובת המאזינים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איגוד רבני הקהילות
  מירי רגב. דגש על מוזיקה מזרחית
  צילום: איגוד רבני הקהילות
  לאתר ההטבות
  מומלצים