שתף קטע נבחר

הטריד מינית שוטרת: "הפליקו לך על התחת"

בדרכו למעצר בגין זיוף כסף השמיע חשוד אמירות מעוררות בחילה כלפי השוטרות והשוטר שליוו אותו. הוא הורשע אך נגזר עליו מאסר על תנאי בלבד

חשוד בזיוף כסף והחזקת סכין שנלקח למעצר השמיע במהלך הנסיעה אמירות בוטות וקשות כלפי השוטרות והשוטר שליוו אותו, תוך התייחסות לאברי המין שלהם. הוא הורשע בין השאר בהטרדה מינית ולאחרונה דחו שופטי המחוזי בתל אביב את הערעור שהגיש, וכתבו: "אנו מתקשים להקליד את הדברים שאמר".

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

במאי 2010 נעצר הנאשם עם חברו בחשד לשימוש בכסף מזויף ונמצאה אצלו גם סכין למטרה לא כשרה. במהלך הנסיעה לבית המעצר, שבה לוו בשתי שוטרות ושוטר, השמיעו השניים הערות מיניות ואחרות כלפי השוטרים, שהעדינות שבהן היו "כשהיית קטנה הפליקו לך על התחת בבית הספר, בגלל זה בחרת להיות שוטרת", "שמנות ומכוערות" ו"יא כושי עם קרחת, יא מניאק".

 

נגד הנאשם הוגש כתב אישום בעבירות של החזקת שטר מזויף, החזקת סכין שלא כדין, איומים, הטרדה מינית והעלבת עובד ציבור. בבית משפט השלום הוא הודה באמירות שיוחסו לו ונגזרו עליו שמונה חודשי מאסר על תנאי אם בתוך שלוש שנים יעבור שוב עבירה של החזקת סכין שלא כדין, ושישה חודשי מאסר על תנאי אם בתוך שלוש שנים יעבור עבירה לפי החוק למניעת הטרדה מינית. כמו כן נגזר עליו צו מבחן למשך חצי שנה, ו-60 שעות שירות לתועלת הציבור.

 

במרס האחרון ערער הנאשם לבית המשפט המחוזי בתל אביב. הוא לא הכחיש את אמירותיו, אך סבר שהן לא נחשבות הטרדה מינית אלא העלבת עובד ציבור בלבד – עבירה חמורה פחות. לדבריו, אופי האמירות "בוטה וגס", ואמנם הן היו בעלות תוכן מיני, אך לא נאמרו בקונוטציה מינית.

 

הנאשם טען כי לא ייתכן שיורשע גם בהטרדה מינית וגם בהעלבת ציבור על אותן אמירות, והביע את החשש מפני תיוגו כ"עבריין מין".

 

עוד טען שתקופת המאסר המותנה שנגזרה עליו על עבירת החזקת הסכין ארוכה למדי, מאחר שהסכין לא נמצאה על גופו, אלא במכונית שלו, והוא כלל לא עשה בה שימוש.

 

משפיל ומבזה

הנשיאה דבורה ברלינר, סגן הנשיא ג'ורג' קרא והשופטת אסתר נחליאלי-חיאט קבעו כי אמירות הנאשם מהוות הטרדה המינית. נקודת הכובד באמירות הגסות היא ביחס למינם של השוטרים ולא ביחס להיותם עובדי ציבור.

 

אמירות כמו "שמנות ומכוערות" ועוד כאלה שהתייחסו לאברי המין של השוטרות לא היו קללה אלא תיאור מצב משפיל במטרה לבזות אותן על רקע מיני. כך גם האמירה כלפי השוטר, תוך התייחסות בוטה לאיבריו המוצנעים, נועדה להשפילו בהתייחס למינו ומיניותו.

 

השופטים העירו שלהם-עצמם היה קשה להקליד את המילים שנאמרו על ידי הנאשם, לא רק בגלל הבוטות שלהם אלא בעיקר בשל ההשפלה והביזוי של האנשים שאליהם הופנו.

 

אף שהשופטים סברו שהעונש שנגזר על הנאשם מקל עמו הם הסכימו להתחשב בו במעט, ולו בשביל לעודד אותו להתמיד בשיקום. לכן הופחתה תקופת המאסר המותנה בגין החזקת הסכין לשישה חודשים במקום שמונה. הערעור על הרשעתו בעבירת ההטרדה המינית נדחה.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ הצדדים לא צוינו בפסק הדין
  • עו"ד אריה צוק עוסק במשפט פלילי
  • הכותב לא ייצג בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים