שתף קטע נבחר

מבקר המדינה יבדוק פרשת המינויים של רגב

המבקר קיבל למשרדו תלונות בנוגע למינויים הפוליטיים לכאורה שביצעה שרת התרבות והספורט לאחר פרסום תחקיר חדשות 10. המבקר בודק את התלונות, בין היתר של רישום בעייתי של שעות נוספות בלשכת השרה, ויחליט בשבוע הבא כיצד להמשיך בבדיקה

 

מירי רגב ויוסף שפירא (צילום: AFP, אלכס קולומויסקי) (צילום: AFP, אלכס קולומויסקי)
מירי רגב ויוסף שפירא(צילום: AFP, אלכס קולומויסקי)

יומן הג'ובים עובר לבדיקת מבקר המדינה: השופט יוסף שפירא החל היום (ה') לבדוק תלונות שהגיעו למשרדו על מינויים פוליטיים ותוכניות למינויים פוליטיים של שרת התרבות והספורט מירי רגב לאחר חשיפת היומן בתחקיר חדשות 10. המבקר בודק תלונות על רישום בעייתי של שעות נוספות בלשכתה של השרה.

 

רוב התלונות הן על תוכניות למינויים של מנהלי מחלקות במשרד התרבות והדירקטוריונים המסונפים לו. חלק מהתלונות שהגיעו למבקר כבר מצויות בבדיקה ובראשית השבוע יחליט המבקר כיצד להמשיך בבדיקתו.

 

בתחקיר ערוץ 10 הובא יומן עב כרס, בכתב לא ברור, שבו צוינו שמותיהם של פעילי ליכוד בעלי השפעה ולידו הג'וב שבו הם חושקים או התפקיד שמתכננים להם. על פי התחקיר, איתן כהן, דמות ותיקה ומוכרת בקרב פעילי הליכוד שמלווה את רגב מצעדיה הראשונים בפוליטיקה ומשמש ראש מטה השרה במשרד התרבות והספורט, הוא שניהל את סוגיית המינויים.

 

כך לדוגמה גילה התחקיר כי רק לאחרונה התפנה הג'וב של ראש המועצה לתרבות ואומנות. חיים פרלוק, שמילא את התפקיד במשך שנים, פרש, ואת מקומו עומד לתפוס פעיל הליכוד הירושלמי הוותיק יגאל עמדי, לשעבר ראש הסניף הירושלמי במפלגה - בכפוף לאישורים משפטיים. ברישומים נראה כי כהן משדך לעמדי את הג'וב. באותו יום, לפי יומן הפגישות, נערכת פגישה בין עמדי לשרה רגב. מה קדם למה – תכנון מינוי או הפגישה, והאם יש קשר בין השניים? לא ברור.

 

דפדוף ביומן הג'ובים של כהן מגלה עוד שם, הפעם של איש הליכוד אלי דוידי. כהן שידך לו תפקיד חדש: מעתה הוא יהיה עוזר מנכ"ל משרד התרבות והספורט. המינוי בוצע.

 

 

גם חיים יוספי, אחד מפעילי הליכוד הדרומיים המוכרים מככב ביומן הג'ובים. שמו של יוספי מופיע תחת תפקיד הממונה על המוזיאונים והאומנות הפלסטית במשרד התרבות והספורט.

כהן כותב שיוספי יגיש מועמדות ומציין ששוב נדרש לערב את מנכ"ל המשרד.

 

לא ברור עד כמה המועמדים, שלחלקם יש זיקה לתחום התרבות והספורט ולחלקם לא, ידעו על הכוונות של כהן, ומה הייתה עמדתם בעניין המינוי האפשרי. קצת מתחת לשמו של פעיל הליכוד יוספי, מתנוסס שמו של חבר המרכז איתי יפרח, בנו של פעיל ותיק במושבי הדרום, אותו מייעד לכא

 

מקורבה של השרה רגב, חזי עיני, התראיין הבוקר לאולפן ynet וביקש להגן עליה: "מאז שהיא נכנסה לתפקיד רודפים אותה, לא מניחים לה לנפשה ומחפשים בכל דרך להפיל אותה. היא אישה ראויה שעושה את עבודתה נאמנה. פעילי ליכוד גם הם ראויים. אם הם ראויים לתפקידים אז כן, למה לא? הם שונים מאדם אחר או מאנשים אחרים?".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP, אלכס קולומויסקי
השרה רגב ומבקר המדינה שפירא
צילום: AFP, אלכס קולומויסקי
מומלצים