שתף קטע נבחר

נפלה בהליכת ערב; העירייה תשלם 42 אלף ש'

תושבת י-ם שיצאה לפעילות ספורטיבית עם בתה נתקלה במכסה של חברת בזק שבלט מעל המדרכה. ביהמ"ש קבע שהעירייה לא מנעה את המפגע

בית משפט השלום בירושלים קבע לאחרונה שעיריית ירושלים תפצה ב-42 אלף שקל תושבת העיר שנפצעה במהלך הליכת ערב כשנתקלה במכסה של בזק שבלט מעל המדרכה. בית המשפט קבע שהעירייה כשלה בכך שלא מנעה את המפגע, אך בד בבד הטיל אחריות בשיעור לא מבוטל גם על כתפי הנפגעת, שלא נזהרה בדרך.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

התאונה אירעה ב-2009. תושבת שכונת רמת אשכול יצאה עם בתה להליכת ערב ספורטיבית בקרבת מקום מגוריה. השתיים הלכו על המדרכה במסלול הקבוע שלהן והבחינו בעבודות תשתית שערכו פועלים במקום. אחרי זמן קצר נתקלה האימא במכסה של חברת "בזק", איבדה את שיווי משקלה ונפלה על כתפה.

 

האישה, גננת במקצועה, תבעה ב-2011 את העירייה על נזקיה וסיפרה שלא היה ביכולתה להבחין במכסה, שנראה כחלק מהמדרכה. לדבריה התאונה גרמה לה נכות רפואית בשיעור 14.5% שמנעה ממנה לצאת להשתלמויות וכפועל יוצא גם לקבל תוספות שכר.

 

העירייה לא הכחישה את התרחשות התאונה, אך טענה כי לתובעת נותרה נכות בשיעור של 5% בלבד, וכי שכרה כלל לא נפגע מאז התאונה.

 

בנוסף טענה העירייה כי התובעת אחראית לנזקיה כיוון שהלכה בדרך מוכרת, הבחינה שמתבצעות במקום עבודות, ובכל זאת לא הקדישה תשומת לב מספקת לתנאי הדרך.

 

השופטת נירית פורר קיבלה את גרסת התובעת לאירוע, והסבירה כי כאשר מדובר במפגע בגובה של יותר מארבעה סנטימטר מעל פני המדרכה, יש לייחס את האחריות לעירייה. "העירייה לא הציגה ראיות כלשהן כי נקטה אמצעים סבירים למניעת המפגע או בטיפולו ומשכך מוטלת עליה האחריות", נכתב בפסק הדין.

 

עם זאת הבהירה השופטת כי גם התובעת אחראית לנזקים שנגרמו לה. התובעת היא הלכה בדרך מוכרת שהוארה כראוי, ואף הודתה בכך ששמה לב לקיומם של הפועלים. משכך היה עליה לנהוג ביתר זהירות ו"לסרוק את תנאי הדרך".

 

את גובה האחריות של התובעת העמידה השופטת על 40%. לאחר שבחנה את מצבה הרפואי בהתאם לחוות הדעת השונות העמידה השופטת פורר את נכותה על 10%.

 

בהתאם, ולאחר ניכוי אחריותה, הורתה השופטת לעירייה לפצות את התובעת ב-42 אלף שקל עבור אובדן שכר, כאב וסבל, ועזרת הזולת. בנוסף תישא העירייה הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין של עשרת אלפים שקל.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים