שתף קטע נבחר

בקשה לייצוגית: רכשו ביטוח וגילו שהפיצוי קוצץ ב-70%

בתביעה שהגישו עמיתי 'חבר' שרכשו ביטוח קבוצתי לתאונות אישיות, נטען כי עשרות אלפי עמיתים הוטעו על ידי חברת הביטוח שהסתירה מהם סעיף הקובע כי הם זכאים רק ל- 30% מכספי הביטוח

תביעה ובקשה להכיר בה כייצוגית הוגשה היום (ג') כנגד חברת הביטוח איילון בטענה של "אי גילוי והטעיה" בפוליסת ביטוח תאונות אישיות קבוצתית של חברי מועדון הצרכנות 'חבר'.

 

  • תביעה כנגד חברות הביטוח: גבו כסף מחיילי מילואים על פוליסה לא תקפה

 

לטענת התובעים, הסכומים שהובטחו למבוטחים המגיעים עד ל - 300,000 שקל במקרה של נכות מתאונה, מצטמקים לשליש בלבד בעת הגשת תביעה לקבלת פיצוי במקרה של תאונת דרכים, תאונת עבודה או תאונה שהתרחשה תוך כדי או עקב השירות הצבאי של משרת הקבע.

 

מבוטח שביקש להבין כיצד צומצם לו לפתע הכיסוי הביטוחי אותו רכש, ב- 70%, קיבל את תשובת חברת הביטוח, כי היא נסמכת כביכול על סעיף הנמצא באותיות הקטנות של הפוליסה ומפחית ב- 70% את היקף הכיסוי לו זכאים חברי הקבוצה עם קרות אותן תאונות ואשר מרוקן למעשה את הפוליסה ואת הכיסוי הביטוחי הנרכש במסגרתה כמעט מכל משמעות.

 

בבקשה לאישור התביעה, שהוגשה באמצעות עו"ד מאירה זוהר בשמם של 2 חיילי קבע לשעבר, נכתב כי חברת הביטוח נמנעה מלגלות חריג זה ב"טופס הגילוי הנאות" שמצורף לפוליסה, על אף שהוראות הדין, ובכלל זה הוראות המפקח על הביטוח מחייבות אותה לגלות את כל הסייגים והחריגים לפוליסה במסגרת אותו טופס לגילוי נאות.

 

בבקשה נטען עוד כי מדובר בהטעיה חמורה ביותר, בעיקר נוכח העובדה כי טופס "הגילוי הנאות", הינו במרבית המקרים המסמך היחיד שהמבוטח קורא טרם להתקשרותו בהסכם הביטוח. בנוסף נטען בבקשה, כי חברת הביטוח "איילון", נמנעה מלגלות חריג זה בפרק החריגים שבפוליסה.

 

על פי ההערכות שצוינו בבקשה, עמיתי חבר מונים כ- 100,000 בתי אב. היות ומרבית עמיתי חבר רכשו לעצמם ולמשפחתם את הפוליסה המדוברת, הרי שחברי הקבוצה המיוצגת מונים כמה עשרות אלפים.

 

מגישי התביעה, מעריכים את הנזק בעשרות מיליוני שקלים והם מבקשים מבית המשפט, בין היתר, להורות לחברת הביטוח לפצות את מי שעבר תאונה, פיצוי מלא בגין הנזקים שנגרמו, ללא הפחתת התקרה בשיעור של 70%.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים