שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  תביעה כנגד חברות הביטוח: גבו כסף מחיילי מילואים על פוליסה לא תקפה

  שילמו על כלום? בקשה לתביעה ייצוגית הוגשה כנגד חברות הביטוח בטענה כי גבו במהלך השנים מחיילי מילואים תשלום עבור פוליסות ביטוח, למרות שהן אינן תקפות כלל במהלך השירות

  לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגשה אמש (ד') תביעה ובקשה להכיר בה כייצוגית כנגד חברות הביטוח, בטענה כי הן גובות דמי ביטוח מחיילי מילואים בעוד הכיסוי הביטוחי אינו תקף בזמן השירות הצבאי.

   

  • בקשה לייצוגית: כך מתחמקים מתשלום ביטוח סיעודי

   

  על פי כתב התביעה אלפי חיילי מילואים הנקראים מדי שנה לשירות ומבוטחים בשלל פוליסות – בריאות, סיעוד ביטוחי חיים וכדומה, אינם מודעים לכך שהפוליסות הללו כוללות החרגה הקובעת כי הביטוח אינו תקף במקרה של אירוע ביטוחי המתרחש במהלך שירות המילואים.

   

  למרות זאת, מתברר כי חברות הביטוח אינן לוקחות עובדה זו בחשבון בעת תמחור הפוליסה, וחיילים הנמצאים בשירות המילואים נדרשים לשלם את מלוא הפרמיה באותה תקופה, למרות כיסוי נמוך משמעותית.

   

  גם חיילי מילואים הפונים לחברות הביטוח ומבקשים הקפאת הביטוח ו/או הפחתה יחסית של הפרמיה, נענים בשלילה על ידי חברות הביטוח. כך לדוגמה אזרח שנקרא לשירות מילואים במשך חודש במהלך מבצע "צוק איתן", וביקש להקפיא את הפוליסה בתקופה זו, אך סורב על ידי חברת הביטוח.

   (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
  (צילום: דובר צה"ל)
   

  בכתב התביעה, שהוגשה באמצעות עו"ד יונתן רפפורט ועו"ד אדם לוין ממשרד רפפורט-לוין ואליה הצטרפה העמותה למען משרתי המילואים, נכתב כי "חברות הביטוח מתעשרות על חשבון חיילי המילואים, ומחייבות אותם לשלם פרמיות בתקופה בה חברות הביטוח מסרבות לבטח את חיילי המילואים באופן מלא".

   

  יש לציין כי הטענה המרכזית של חברות הביטוח היא שבעוד ביטוח התאונות והפציעות אינו תקף במהלך השירות, עדיין הביטוח הפאסיבי, הכולל גילוי מחלות קשות וכדו', ושאינו נובע או קשור לשירות הצבאי, ממשיך להיות בתוקף.

   

  לטענה זו משיבים התובעים כי עדיין אין ויכוח על כך שכ-50% מהכיסויים אינם תקפים, ולכן מגיע למשרתים החזר יחסי לפחות. הערכת התובעים היא כי מדובר בפרמיות ששולמו בסכום של עשרות מיליוני שקלים לאורך השנים האחרונות.

   

  התביעה שהוגשה אמש, כללה 6 חברות ביטוח בסעיף הנתבעים והיא מצטרפת לתביעה דומה שהגישו התובעים לפני כחודשיים כנגד 4 חברות ביטוח נוספות. בכך למעשה מופנית התביעה כנגד כל חברות הביטוח בישראל.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים