שתף קטע נבחר

2 תאונות ותביעת ביטוח. הפיצוי: 914 אלף ש'

תוך חצי שנה נפגע מבוטח פעמיים ונותר נכה בשיעור 43%. חברת הביטוח התעקשה שהוא מנסה "להאדיר את נזקיו", ונדחתה בבית המשפט

בית משפט השלום בחיפה חייב לאחרונה את חברת הביטוח "מנורה" לשלם 914 אלף שקל ללקוח שלה שנפגע בשתי תאונות דרכים תוך חצי שנה. החברה ניסתה להתחמק וטענה שהנזקים שנגרמו לו לא קשורים לתאונות הללו, אבל השופטת מירב קלמפנר נבון חשבה אחרת.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

התאונה הראשונה אירעה לפני כעשר שנים בחולון. הנהג, כיום בן 41, האט את מכוניתו כדי לאפשר זכות קדימה ומכונית שנסעה מאחוריו התנגשה בו. הנהג נפגע בצוואר ובגב, ולדבריו המקרה השפיע קשות על מצבו הנפשי. כעבור כחצי שנה הוא נקלע לתאונה: הפעם התנגש בו כלי רכב לאחר שעצר ברמזור אדום, ושוב הוא נפגע בגב ובצוואר. לטענתו, מצבו הרפואי הכללי הוחמר באופן ניכר והוא סבל מכאבים קשים בכל גופו.

 

ב-2009 פונה הנהג למחלקה הנוירולוגית בבית החולים "וולפסון" שבחולון בעקבות תחושת שיתוק ברגל השמאלית. בבדיקות שנערכו לו התגלה שהוא עבר אירוע מוחי, והוא הועבר למחלקה לשיקום שם שהה חודש ימים. מצבו של האיש המשיך להחמיר על אף ניסיונות שיקום חוזרים ונשנים, וכיום הוא מרותק לכיסא גלגלים וסובל מבעיות נפשיות.

 

ב-2011 תבע הנהג מחברת "מנורה" פיצוי על נזקיו, אך היא טענה שמדובר בתביעה נטולת בסיס עובדתי ורפואי. גם אם המבוטח סובל מנכות, ציינה, הרי שהיא לא קשורה לתאונות. לדבריה הוא נפגע באורח קל בתאונות שאירעו לפני שנים, ומנסה כעת "להאדיר את נזקיו".

 

במהלך דיון בתביעה שהגיש הוא עדכן את בית המשפט על מצבו נפשי והרפואי נכון להיום. בין היתר הוא סיפר שבעקבות ההידרדרות במצבו הוא חזר לגור עם הוריו בדירה קטנה שאינה מותאמת לצרכיו, ושהוא מתקשה בביצוע פעולות יומיומיות פשוטות. הוא גם הציג את עמדתו של הביטוח הלאומי, שקבע כי הוא סובל מנכות רפואית בשיעור 43%, ואינו כשיר לעבוד.

 

זקוק לעזרה

השופטת מירב קלמפנר נבון האמינה לתובע. "הוא מוגבל בעבודה, כמעט ואינו יוצא מביתו, זקוק לעזרה מתמדת מהוריו ונוטל משככי כאבים באופן קבוע. מצבו התפקודי אשר אינו מאפשר לו לנהל אורח חיים רגיל משפיע על מצבו הנפשי והפיזי", היא כתבה בפסק הדין.

 

על סמך חוות דעת מומחים שמונו מטעם בית המשפט, ובהתחשב בשיעור הנכות שאבחן ביטוח לאומי, הגיעה השופטת למסקנה מנוגדת לזו של חברת הביטוח, וקבעה שישנו קשר סיבתי בין תאונות הדרכים למצבו של התובע.

 

מכאן נקבע כי התאונות גרמו לתובע נכות תפקודית בשיעור 40% והוא זכאי לפיצוי על נזקיו.

 

בניכוי הסכומים שקיבל התובע מביטוח לאומי, הורתה השופטת ל"מנורה" לשלם לו 914 אלף שקל עבור הפסדי שכר, כאב וסבל, והוצאות רפואיות, בצירוף שכר טרחת עו"ד בשיעור 15% מסכום הפיצוי, והוצאות משפט בסך 6,000 שקל.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • שמות ב"כ הצדדים לא צוינו בפסק הדין
  • עו"ד שרון גליק עוסקת בדיני נזיקין ותאונות דרכים
  • הכותבת לא ייצגה בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים