שתף קטע נבחר

פיתוח ישראלי: תחבושת חדשנית ללא הפעלת לחץ

חברה ישראלית פיתחה תחבושת שנצמדת לפצע בלי צורך להפעיל לחץ - מונעת איבוד דם, מעודדת את קרישת הדם הטבעית ומתמוססת מבלי צורך להסירה. צה"ל וגופי בטחון נוספים מביעים התעניינות

צבאות העולם ורופאים מנתחים מחפשים כבר שנים פתרון כזה: תחבושת המיועדת לטיפול בשטח בדימום מסכן חיים ובפציעות שקשה להפעיל בהן לחץ, כמו איברים פנימיים או ריסוק. השימוש בתחבושת יכול לחסוך שימוש בחוסם עורקים, שעלול לגרום לנמק של האיבר. מאות שוטרים וחובשים ממשטרת ישראל, משמר הגבול וגורמי רפואה כבר משתמשים במוצר המהפכני.

 

קראו עוד מחדשות הבריאות:

צפו: כך נראה חדר המיון החדש באיכילוב

רמב"ם: האגודל נקטע - הרופאים חיברו במקומו אצבע

דו"ח: 91% מהמאושפזים בגהה שבעי רצון מהטיפול - איפה פחות מרוצים?

 

איך זה עובד? צפו:

 

ד"ר שני אליהו גרוס עסקה בפיתוח הטכנולוגי של ה-WoundClot עבור החברה הישראלית Core Scientific Creations (בקיצור CSC). הפטנט מבוסס על חומר מהונדס העשוי מצלולוזה (סוג של סוכר), והופך לג'ל שמסייע בקרישה, ועושה שימוש בזרם הדם כדי להתחבר עצמאית למקור הדימום. התחבושת לא מצריכה הפעלת לחץ על הפצע, היא מתחברת עצמאית למקום הפציעה, והיא קלה להסרה בבית החולים (לא פוגעת בכלי הדם). אם לא תוסר - היא מתמוססת בדומה לתפרים ביולוגיים שנמסים.

 

WoundClot כבר נמכר לארגוני בריאות בכמה מדינות בעולם, ובאחרונה גם נתרמו כמה אלפי יחידות לגורמי רפואה ולמשטרת ישראל, אשר ציידו את אנשיהן באיזור ירושלים ובאיו"ש, כדי להקטין את הסיכון שבפציעות, בתקופת התקפות הטרור האחרונות. המוצר קיבל את כל האישורים הרגולטוריים לשיווק ושימוש בארה"ב (FDA), באירופה (CE) ובישראל (אישור אמ"ר של משרד הבריאות).
 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הג'ל בתחבושת מעודד את תהליך הקרישה
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים