שתף קטע נבחר

ילדים ובני נוער לוקים בשכלם האירו את הצפון

"כשאמרו לנו בבית ספר שבחנוכה אנחנו נשתתף במרוץ לפידים מאוד חששתי והתרגשתי"

יותר מ-מאה צעירים בעלי מוגבלויות השתתפו במרוץ העברת הלפיד בצפון המדינה במהלך חג החנוכה. היוזמה שנעשתה ביוזמת תנועת "גיבורים קטנים" קיבצה בעלי מוגבלויות מ-11 בתי ספר בגילאי 6 עד 21. הצעירים צעדו בליווי ג'יפים בין בתי הספר "עבור כל אחד ואחד מהילדים הלוקחים בו חלק מדובר בניצחון אישי" מספר זאב רותם, מנהל המחוז בתנועה.

 

 (צילום: תנועת גיבורים קטנים ) (צילום: תנועת גיבורים קטנים )
(צילום: תנועת גיבורים קטנים )

 

אחד מהמשתתפים במירוץ הוא אוריה בן 16 מנהריה שלוקה בשכלו. "כשאמרו לנו בבית ספר שבחנוכה אנחנו נשתתף במרוץ לפידים מאוד חששתי והתרגשתי. אני מאוד אוהב ספורט אבל בגלל שאף פעם לא השתתפתי במרוץ אמיתי, אז אני וחבר שלי התחלנו להתאמן ולעשות כושר , כמה ימים לפני. הוא מספר "התלהבתי כל כך באותו היום, כל החברים שלי ואני ממש התאמצנו ורצינו להגיע ראשונים. הכי נהנתי בסוף, כשכולם מצלמים אותך ומוחאים כפיים הרגשתי כמו איש חשוב. כל הזמן ראיתי תחרויות בטלוויזיה, אבל זו הפעם הראשונה שאני משתתף"

 

את בעלי המוגבלויות שלקחו חלק במירוץ, ליוו למעלה מ-30 מתנדבים של התנועה שהעמידו כ- 8 ג'יפים פרטיים שלוו את הצעירים, זאת לצד מתנדבי מג"ב ולוחמי שייטת 3.

 

אחד מהמתנדבים הוא ערן , בן 36 בעל חברת היי טק, גר במצפה מנות שמתנדב בשנתיים האחרונות בתנועה. בפעילותו הוא וחבריו לוקחים את בני הנוער והצעירים לטיולים ברחבי הארץ. "כל המתנדבים בלי יוצא מן הכלל, מוותרים על היום החופשי שלהם, משאירים מאחור לכמה שעות את העבודה הגדושה של מהלך השבוע ומתפנים עבור הילדים המיוחדים האלה. אנחנו בוחרים לעשות משהו שונה עבור האחר , סיפוק שממלא אותנו כל פעם מחדש". הוא מספר "את מרוץ הלפידים קיימו בפעם הראשונה וזה היה פשוט מרגש לראות את כולם לוקחים חלק בלי יוצא מן הכלל וזאת למרות הקושי הפיזי שלהם".

 

"הצעירים הללו צועדים בתוך הקהילה בגאווה. לאורך המסלול הם מקבלים תמיכה ועידוד מבני משפחה והחברים. מבחינתנו זה הלפיד האולימפי הקטן שלנו" מסכם ד"ר יריב וינצר נשיא תנועת גיבורים קטנים.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תנועת גיבורים קטנים
גיבורים קטנים
צילום: תנועת גיבורים קטנים
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים