שתף קטע נבחר

יש פריימריז בליכוד: נתניהו נגד פתק לבן

אף שרה"מ הוא המועמד היחיד לראשות התנועה, הבחירות יתקיימו כמתוכנן ב-23 בפברואר. נתניהו תוקף את האופוזיציה: "אולי יאשימו אותי בקצר חשמלי?"

 

 

ההתמודדות של בנימין נתניהו נגד עצמו בפריימריז לראשות הליכוד תעלה למפלגה כארבעה מיליון שקל: ב-23 בפברואר יתבקשו מתפקדי הליכוד להצביע בבחירות לראשות התנועה, אבל העובדה שאף מועמד לא ניצב מול ראש הממשלה חייבה את ועדת הבחירות לדון ולמצוא פתרונות יצירתיים.

 

לפיכך, בתום ישיבה הוחלט שהבחירות יתקיימו במועדן ובאופן זהה למקובל ברשויות המקומיות כאשר יש מועמד יחיד. בקלפיות יוצגו שני פתקים: אחד נושא את שמו של נתניהו והשני פתק לבן למתנגדים ונמנעים.

 

בליכוד נשמעה בימים האחרונים ביקורת על ראש הממשלה ועל התעקשותו להבטיח לעצמו קדנציה נוספת כאשר אין עדיין מועד לבחירות כלליות ואין מועמדים מולו. שרים בכירים אמרו כי מדובר בבזבוז כספי התנועה מאחר שעלות הפריימריז מסתכמת בכארבעה מיליון שקל. הם הציעו לערוך בחירות בהליך מצומצם וזול יותר.

 

בנימין נתניהו (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
בנימין נתניהו(צילום: עידו ארז)

בסביבת נתניהו אומרים שהוא הקדים את הפריימריז על מנת שלא לעסוק בעניינים פנים-מפלגתיים בשעה שאמורים לעסוק בבחירות, אולם בליכוד אומרים שהמהלך נועד לסכל מועמדים חזקים שעלולים לעמוד מולו בעתיד, ולא לאפשר להם זמן התמודדות.

 

לצד היוזמה לקיום הבחירות בודקים בליכוד את המצב המשפטי כדי לוודא שגם אם נתניהו מתמודד מול עצמו, זה לא מותיר פתח לעתירות של מועמדים בהמשך לקיום פריימריז לקראת בחירות כלליות.

 

וכך, אף שבחירות כלליות לכאורה לא נראות באופק, בישיבת סיעת הליכוד בכנסת היום בחר נתניהו להקדיש דקות ארוכות לאופוזיציה: "מה עושה האופוזיציה בימים האלה? מעלים קמפיין פרסומי. הם נחושים לברבר – זה מה שהם עושים. הרבה ברברת. אצלנו יש פעולה, אצלם יש ברברת. במובן מסוים הם לא מאכזבים אף אחד. הם תמיד הולכים להכפשה".

 

הוא התייחס למהירות שבה ייחסו את השריפה אמש במשרדי "בצלם", שנגרמה כנראה בעקבות קצר חשמלי, להצתה של גורמי ימין: "עוד בטרם כבו הלהבות וטרם הגעתם של חוקרי השריפה למקום, בחרו חברי כנסת וראשי ארגונים מהשמאל לסמן אותי ואת המחנה הלאומי כאחראים ישירים להצתה. אינני יודע אם הייתה שם הצתה, לפי כל הסימנים קצר חשמלי, אבל יכול להיות שיאשימו אותי גם בקצר החשמלי?".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי, ידיעות אחרונות
בנימין נתניהו
צילום: עמית שאבי, ידיעות אחרונות
מומלצים