שתף קטע נבחר

ח"כית נגד "העיסוק האובססיבי בשכר שלנו"

"אנחנו עובדים לפעמים 7 ימים בשבוע", כתבה ח"כ מירב בן ארי מכולנו כשניסתה להצדיק את העלאת השכר של 120 הנבחרים, אך זכתה למאות תגובות נזעמות. גם להחלטה למחוק את הפוסט היא סיפקה הסבר

הפוסט שעורר את זעמם של הגולשים: ח"כ מירב בן ארי (כולנו) תקפה את "העיסוק האובסיסיבי" של כלי התקשורת בסוגיית שכר הח"כים, וזכתה למאות תגובות נזעמות מגולשים. היא הבטיחה כי למרות זאת לא תסיר את הפוסט, אך זמן קצר לאחר מכן מחקה אותו והסבירה: "יש לי לב חלש".

  

בן ארי פירטה כי שכר הח"כים עומד על 19 אלף שקל נטו וציינה: "אנחנו משלמים 48 אחוז מס הכנסה, הגבוה ביותר במשק. אנחנו עובדים חמישה ימים, שישה ימים לפעמים גם שבעה - אם יש שבתרבות וימי עיון בשישי בבוקר, אירועים מיוחדים במוצ"ש - נבוא, ברור שנבוא. ובכלל חתונות, בר מצוות, בריתות, בת מצווה, ימי הולדת, הדלקת נרות, נטיעות, פתיחת מחלקה מיוחדת, תחרות ספורטיבית, טקס סיום צבאי, פדיון הבן, חינה וכדומה. אם את לא באה זה לא בסדר כי זה לא מכבד".


 

בן ארי המשיכה וכתבה: "לומר שאנחנו עובדים משני עד רביעי, תשמעו - זה פשוט שקר. (לבירור האמת אתם מוזמנים לבדוק את הלו"ז שלי שמתפרסם כאן מדי שבוע)". הח"כית מ"כולנו" כתבה את הפוסט בעקבות הפרסום ב"ידיעות אחרונות" הבוקר (יום ד') של רשימת הח"כים שוויתרו על העלאת שכרם, לצד אלו שלא ויתרו על כך.

 

הפוסט גרר כאמור תגובות קשות: "מצטער שהצבעתי לכם", כתב לה גולש אחד. "אין סוף לחזירות שלכם", כתב אחר. היה מי שהוסיף: "כמו כולם גם את עוד חברת כנסת תת רמה".

 

אחרי התגובות בן ארי מיהרה למתן: "אני לא חושבת שההחלטה להעלות שכר של הח"כים צריכה להיות בידיים שלנו. צודקים. אני בעד ועדה חיצונית. התייחסתי רק לעבודה שלנו. העלאת השכר תהיה כנראה 220 ש"ח נטו ואני תורמת אותה בדיוק כמו שציינתי. אני רוצה להעביר אותה למקום ספציפי שחשוב לי אישית ולכן בחרתי לא להחזיר לתקציב ועדת הכנסת".

 

זמן לא רב לאחר מכן ומשהבינה שההבהרה לא הספיקה, הסירה בן ארי את הפוסט וכתבה: "טוב, הורדתי את הפוסט. סליחה, יש לי לב חלש".

 

בן ארי ציינה לאחר מכן: "הפוסט שכתבתי נועד אך ורק כדי להגן על עבודתם החשובה של חברי הכנסת. אני נגד העלאת השכר וגם לא הייתי חלק מהתהליך בוועדת הכנסת. מהיום שנודע לי על העלאת השכר אמרתי שאתרום את הכסף לעמותה שעוסקת בנוער בסיכון. אני מצרה על כך שדבריי לא הובנו והשיח בעמוד הפייסבוק שלי הפך להיות אלים ומתלהם. אני מבינה את הביקורת של הציבור ולדעתי כל ההחלטות על שכר הח"כים לא צריכות להיות בידי הח"כים עצמם. חשוב לומר שאנו עובדים עבור הציבור שבחר בנו וכך אמשיך לעשות ללא הרף"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ח"כ בן ארי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים