שתף קטע נבחר

עשרות חרדים תקפו לוכדי עריקים באשדוד

כוח של המשטרה הצבאית שהגיע הלילה לשכונה חרדית בעיר נתקל בהתנגדות עזה. המתפרעים הפכו את הניידת של השוטרים הצבאיים. כוחות משטרה נרחבים שהוקפצו למקום חילצו את לוכדי העריקים ופיזרו את ההמון. החרדים יידו אבנים על ניידות משטרה. לא היו נפגעים

 

 

 

ניידת לוכדי העריקים (דיווחי לכיש דרום) (דיווחי לכיש דרום)
ניידת לוכדי העריקים(דיווחי לכיש דרום)

עשרות חרדים תקפו הלילה (ג') באשדוד כוח של לוכדי עריקים שהגיע לשכונה חרדית ברובע ז' בעיר. במקום התפתחה מהמומה שבמהלכה הפכו החרדים את ניידת המשטרה הצבאית.

 

המהומה החלה לאחר שצוות של ארבעה לוכדי עריקים הגיע לשם בליווי ניידת של המשטרה המקומית, על פי הנוהל, כי לעצור משתמט משירות צבאי. בצבא מסרו כי מדובר בחרדי שלא התייצב לצו הראשון ובכך לא הוכיח את הרקע החרדי שלו. 

 

 (דיווחי לכיש דרום) (דיווחי לכיש דרום)
(דיווחי לכיש דרום)

לפי הנוהל, נשאר אחד מחברי הצוות סמוך לבניין שבו מחפשים אחר המשתמט, וחבריו עולים לדירת מגוריו. תחקיר ראשוני של האירוע העלה כי תוך שלוש דקות הגיעו לנקודה שבה עמד החייל שהמתין למטה כ-150 חרדים, והחלו לקלל אותו ולצעוק לעברו קריאות נגד הצבא. החייל הזעיק את חבריו מהצוות. עשרות חרדים השליכו אבנים וחפצים לעבר הכוח הצבאי-משטרתי.

 

הצוות לא איתר בהמולה שנוצרה את המשתמט שהתכוון לעצור. הרוחות נרגעו רק כאשר קצין משטרה שהגיע למקום ביקש מרב בולט בשכונה להרגיע את המתפרעים. לא היו נפגעים בקרב החיילים אך המתפרעים הפכו את הניידת וניפצו את שמשתה. ניידות נוספות נפגעו מידויי אבנים. כוחות רבים של משטרת ישראל הוזעקו למקום, חילצו את השוטרים הצבאיים ופיזרו את ההמון.


 (דיווחי לכיש דרום) (דיווחי לכיש דרום)
(דיווחי לכיש דרום)
 

אחד המפגינים סיפר: "הגיעו לוכדי עריקים יחד עם שוטרים צבאיים שליוו אותם, הם רצו לעצור צעיר חרדי, שכבר תקופה ארוכה מבקש מהצבא להניח לו. הוא אברך באחת הישיבות בעיר. הם הגיעו באמצע הלילה, בסביבות 01:00, ורצו לעצור אותו בבית".

 

לדבריו, "הייתה מהומה. כל השכנים יצאו מהבניין ומהבניינים ליד. לא הייתה כוונה לפגוע באנשי המשטרה הצבאית אלא רק להבריח אותם מהשכונה. זה לא מכובד לבוא ככה באמצע הלילה ולהעיר משפחה שלמה".

 

"אנו רואים את האירוע בחומרה רבה. ננקוט את כל האמצעים לאיתור המעורבים ולמיצוי הדין עמם", נמסר מהמשטרה. מדובר צה"ל נמסר: "במהלך פעילות למעצר משתמט באשדוד, הבחין חבר חוליית הבילוש שהמתין ליד הרכב הצבאי בהתקהלות של עשרות מתפרעים חרדים. על כן הזעיק כוחות ממשטרת ישראל, אך המתפרעים המשיכו בשלהם, ירקו, הפכו את הרכב הצבאי ואף טלטלו ניידת משטרה, ניפצו חלונות וזרקו לעבר הניידת חפצים. האירוע הסתיים לאחר שקצין תורן ממשטרת ישראל דיבר עם אחד הרבנים". תחקיר שערך מפקד משטרה צבאית פיקודי לא העלה כל פגם בפעילות צוות הבילוש. 

בחודש שעבר הפגינו עשרות חרדים מחוץ לבית משפט השלום בירושלים, במחאה על מעצרם של שלושה מאנשיהם בחשד שהובילו את מסע ההשמצות נגד חיילים חרדים - המכונים "חרדקים" - ראשי תיבות לחרדים קלי דעת. החרדים הקיצונים חשפו בפרסומים את פרטיהם האישיים של "הציידים" - חיילי וקציני המדור לשילוב חרדים בצה"ל - בשמותיהם המלאים, תמונותיהם, מספרי הזהות והטלפון, כתובות המגורים והחוגים הדתיים שמהם באו - ואפילו את מצבם האישי. כמו כן צוין מה תפקידו של כל אחד מהם והפרופיל האישי שלו.

 

המפגינים נשאו שלטים ועליהם הכיתובים "די לרדיפת הדת" וקראו לשחרר את העצורים. כמה מהם עוכבו לחקירה. כמה ימים לפני כן עצרה המשטרה שני גברים חרדים בבני ברק ואדם נוסף במודיעין עילית, במסגרת חקירה המתנהלת במחוז ירושלים נגד מסע ההסתה כלפי החיילים החרדים. העצורים חשודים בעבירות הגנת הפרטיות והעלבת עובד ציבור. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דיווחי לכיש דרום
ניידת לוכדי העריקים
דיווחי לכיש דרום
מומלצים