שתף קטע נבחר

ממשלה עם סמיילי: מונתה שרת אושר

מהפכה באיחוד האמירויות: אל הממשלה הצטרפו שרות לענייני סובלנות ואושר. "אסור יהיה לה להיות זעופת פנים", לגלגו בעולם הערבי. צפו ב"יא אללה"

 

 

 

הימים האחרונים הם ללא ספק ימיו של ראש ממשלת איחוד האמירויות, מוחמד בן ראשד. האיש החזק במדינה המפרצית הכריז השבוע על חילופים בממשלתו בחשבון הטוויטר שלו, שבו הוא מנסח בכל פעם מחדש את התנהלותם של מנהיגים במזרח התיכון - ובין היתר מינה גם שרת אושר 

 

מימין למעלה:שרת הצעירים. שרת האושר. מימין למטה: שרה לענייני פרלמנט. שרת החינוך הכללי  ()
מימין למעלה:שרת הצעירים. שרת האושר. מימין למטה: שרה לענייני פרלמנט. שרת החינוך הכללי
 

במסגרת אותו חילופים שהוגדרו במפרץ כחסרי תקדים, הוקמה ממשלה של 29 שרים, שמונה מהם חדשים. מתוכם שש נשים קיבלו תפקידים יוצאי דופן. עהוד א-רומי, ששימשה מנכ"ל לשכת ראש הממשלה, הפכה לשרת האושר, התפקיד שתופס את מרב הכותרות בתקשורת הערבית והעולמית. לובנא בינת חאלד אל-קאסמי, ששימשה כבר שרה בעבר, מונתה לשרת הסובלנות. שמא אל-מזרועי, בת 22 בלבד, מונתה לשרה לענייני צעירים אחרי שבשבוע שעבר הודיע המנהיג ראשד בטוויטר כי הוא מחפש מועמדים ומועמדות לתפקיד השר הצעיר ביותר, בני פחות מ-25. תפקיד נוסף ומהפכני הוא יצירת משרד לענייני העתיד, שבראשו עומד מוחמד בן עבדאללה אל-קרקאווי. כעת נותר רק לראות מה יהיו צעדיהם הראשונים של השרים לענייני אושר, סובלנות, צעירים והעתיד.

 

המגמה ברורה: הצערה משמעותית של הממשלה, שהגיל הממוצע של השרים בה עומד על 38. במסגרת שינויים נוספים, הוקצו שלושה משרדי ממשלה לתחום החינוך במעין קריצה נוספת לדור הצעיר. שני שרים יעסקו במדיניות חוץ. בהקשר למגזר הנשי, מעבר לייצוג הנכבד בממשלה, חשוב לומר שבברכתו של ראש הממשלה נבחרה לאחרונה אמל אל-קובייסי ליו"ר הפרלמנט הראשונה באיחוד האמירויות ובמזרח התיכון אי פעם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים