שתף קטע נבחר

טיבי באולפן ynet: "אי החזרת גופות - נקרופיליה"

חבר הכנסת מהרשימה המשותפת ממשיך למתוח ביקורת על הסירוב של ישראל להחזיר חלק מגופות המחבלים. על השותפות עם חנין זועבי ובל"ד: "אנחנו מתווכחים ולא מסכימים על הכול"

 

 

"אנחנו ברשימה המשותפת לא מייצגים את הנרטיב הציוני. אנחנו מחוץ למשחק הזה. תתרגלו לעובדה שאנחנו 20 אחוז מהאוכלוסייה ומלאום אחר. אבל, אנחנו רוצים קו-סיטיזנשיפ, אזרחות משותפת בין יהודים לערבים גם כשאנחנו מציגים עמדות שונות ולעתים מתריסות", כך אמר היום (א') ח"כ אחמד טיבי, שהתייחס לסערת המפגש בין חברי בל"ד מהרשימה לבין הוריהם של מחבלים מגל הטרור האחרון שדרשו לקבל את גופותיהם.

 

טיבי, שהתארח במשדר ההשקה של אולפן ynet החדש, התייחס גם ל"הליכה ימינה" של מפלגת העבודה ובראשה יצחק הרצוג: "הדעה שלנו לגבי שתי מדינות היא דעה מוצקה. לאחרונה מי שסוגר את כל האופציות לשתי מדינות, זה מדיניות הממשלה ובנימין נתניהו. הרצוג אמור לתת אלטרנטיבה אבל לא כך מציגים אלטרנטיבה. ולכן אנחנו מותחים עליו ביקורת ונמשיך למתוח ביקורת בכיוון הזה, בנקודה הזאת ובנקודות נוספות, גם בעניינים כלכליים חברתיים".

ח"כ אחמד טיבי באולפן ynet (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
ח"כ אחמד טיבי באולפן ynet(צילום: עידו ארז)

- רעיון שתי המדינות מת?

"הורגים אותו. יש ניסיון החייאה, אני לא יודע אם יצליחו".

 

- יש דברים שלא מוצאים חן בעיניך במפלגה המשותפת, או שאתה שלם עם הכול? כשחנין זועבי אומרת שחוטפי שלושת הנערים הם לא טרוריסטים, למשל.

"אנחנו יושבים כל יום שני, דנים בנושאים, מציגים דעות שונות, מתווכחים. לעתים אנחנו לא מסכימים, לעתים מסכימים, ויש עמדה כללית לגבי הציבור הערבי".

 

על הנושא הספציפי של דרישת המשפחות לקבל את גופות המחבלים אמר טיבי: "לגיטימי ואנושי למלא אחרי הציווי 'אל תלין'. גם באיסלאם צריך לקבור מיד. מה שעושה ממשלת ישראל זה מעשה נקרופילי".

 

הסערה סביב גופות המחבלים פרצה אחרי שחברי בל"ד - חנין זועבי, ג'מאל זחאלקה ובסאל גטאס, נפגשו עם אביו של בהא עליאן, המחבל מג'בל מוכבר במזרח ירושלים שביצע בחודש אוקטובר פיגוע ירי ודקירה בשכונת ארמון הנציב הסמוכה, ורצח עם מחבל נוסף, בילאל אבו גאנם, שלושה ישראלים - חיים חביב, אלון גובברג וריצ'רד לייקין.

 

השלושה נפגשו עם עוד בני משפחות של "שהידים", לדבריהם. אביו של עליאן אמר על הפגישה ואמר כי הייתה "חמה ופרודוקטיבית, האחים הפלסטינים חברי הכנסת הקשיבו לסבלם ולכאבם של בני משפחות השהידים, שגופותיהם מוחזקות בישראל". בעקבות הסערה שהתעוררה החליטה ועדת האתיקה של הכנסת להשעות את שלושת חברי הכנסת לארבעה חודשים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
ח"כ אחמד טיבי
צילום: עידו ארז
מומלצים