שתף קטע נבחר

כך נאבקים סטודנטים בחרם על ישראל

בקמפוסים ברחבי ארה"ב נערכים ל"שבוע האפרטהייד", שבו מציגים אנשי תנועת החרם את ישראל כמקור הרע. שני סטודנטים תומכי ישראל שהתנדבו להשיב מלחמה מספרים כיצד הם עושים זאת. צפו בראיון איתם

 

המאבק של ישראל הרשמית במאבק בתנועת החרם או ה-BDS (ראשי תיבות באנגלית של חרם, מניעת השקעות וסנקציות), רחוק ממיצוי ויש שיאמרו אף כושל. כשברחבי העולם מציינים את "שבוע האפרטהייד", שבו מגנים את ישראל מכל עבר, כמה וכמה סטודנטים בניכר החליטו לא לשתוק, וממושבם בקמפוסים הם משיבים מלחמה.

 

בסוף החודש הבא תיערך בירושלים ועידת "ידיעות אחרונות" ו-ynet למאבק ב-BDS, במעמד נשיא המדינה. לכל הפרטים לחצו:


 

קורין מלאכי מתגוררת בניו יורק ופעילה בארגון "משלנו" לסטודנטים ישראלים ואמריקנים בקמפוסים. אילן סילניקוב ממינסוטה, נפגש בקליפורניה עם סטודנטים מארגון Students Supporting Israel (סטודנטים תומכי ישראל) שפועל ב-48 קמפוסים ברחבי צפון אמריקה.

  

סילניקוב סיפר לאולפן ynet כי שבוע האפרטהייד לא אורך רק שבעה ימים, אלא מצויין במגוון אירועים עד אמצע אפריל. "בשבועות האלו אנחנו הולכים לראות בכל הקמפוסים ברחבי ארצות הברית פעילות אנטי ישראלית, הרבה פעילות של סטודנטים אנטי ישראלים שנקראים Students for Justice in Palestine שזה ארגון סטודנטיאלי רשום באוניברסיטאות שונות. הפעילות הבולטת שלהם היא להקים קירות וחומות בקמפוסים השונים, שמסמלים את 'ישראל הרעה'".

 

מלאכי ציינה כי היא לומדת ב-Yeshiva University, ו"בקמפוס שלנו רוב הסטודנטים יהודים. אין לנו BDS אבל אנחנו שולחים סטודנטים לקמפוסים אחרים לעזור, פשוט לדבר עם אנשים ולהגיד להם את האמת".

 

סילניקוב סיפר כי הוא ואנשיו לא רק מגיבים לפרובוקציות ולמחאות של אנשי ה-BDS, אלא גם יוזמים פעילות מנוגדת. "במקום להיאבק בחרם וכל הזמן להגן על עצמנו מאירועים אנטי ישראליים או מהצעות חקיקה ש-BDS מגיש למועצות סטודנטים, אנחנו מתכננים קמפיינים בעד ישראל, חקיקות פרו ישראליות במועצות הסטודנטים".

 

מלאכי הדגישה כי אף שישראלים רבים מגיעים לחו"ל במטרה להתנתק מהמדינה לזמן מה, היא חשה אחרת. "אנחנו ממש גאים להיות ישראלים, אנחנו זקוקים לחיבור הזה, לתמיכה בישראל".

 

סילניקוב הוסיף כי תמיכת המדינה במאבק חשובה מאוד. "מאות סטודנטים נאבקים בשביל ישראל בקמפוסים בכל יום. מדינת ישראל יכולה לבוא, ללמד את הסטודנטים האלו ולתת להם כלים. הרבה מזה כבר נעשה, אם זה דרך ערוצים ממשלתיים שונים, אם זה דרך חמ"ל ההסברה שהוקם בהרצליה שאיתו אנחנו משתפים פעולה. למדינת ישראל תפקיד קריטי, הייתי אומר, במאבק שלנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים