שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  400 אלף שקל למפתחי טכנולוגיה למוגבלים
  יזמים עסקיים חברתיים המפתחים טכנולוגיות מסייעות לאנשים עם צרכים מיוחדים, מוזמנים להגיש מועמדות לקול קורא, הראשון מסוגו, שהוציאה קרן ההשקעות החברתית IVN

  ארגון IVN – המפעיל מספר קרנות של השקעות חברתיות, מציע לעסקים חברתיים המפתחים טכנולוגיות המסייעות לשילוב אנשים עם מוגבלויות בחיי היום, השקעה כספית של עד 400 אלף שקלים וליווי של הנהלת העסק החברתי במודל של קרן הון סיכון - אסטרטגיה, שיווק, פיתוח עסקי ואיתור מקורות מימון נוספים.

   

  יזמים עסקיים חברתיים המפתחים טכנולוגיות מסייעות לאנשים עם צרכים מיוחדים, מוזמנים להגיש מועמדות לקול קורא, הראשון מסוגו, שהוציאה קרן ההשקעות החברתית IVN.

   

  לאחרונה, החליט IVN, המשקיע ומקדם עסקים חברתיים במטרה להביא לסגירת פערים חברתיים בכלל, ועבור אנשים עם צרכים מיוחדים בפרט, להשקיע במספר

  מיזמים טכנולוגיים  שמטרתם לשפר איכות החיים ושילוב אנשים עם מוגבלויות פיזיות ונפשיות בחיי היום.

   

  במסגרת הקול קורא, מציע הארגון השקעה כספית במיזמים הנבחרים עד סכום של כ - 400 אלף שקלים למיזם, בנוסף לליווי העסק ע"י הצוות המקצועי וצוות מנטורים מתמחים מהעולמות החברתיים ומעולמות הייטק וההון סיכון, בתחומי אסטרטגיה, שיווק, פיתוח עסקי, איתור מקורות מימון נוספים, שיתופי פעולה עם גופים ממשלתיים ועוד.

   


  "הפתרונות היו תמיד חדשניים, המשותף לכולם היה קושי בגיוס משאבים וליווי עסקי"

   

  "קיבלנו עשרות פניות, בשנים האחרונות, מיזמים טכנולוגיים מוכשרים שפיתחו מיזמים שמטרתם לסייע לאנשים עם צרכים מיוחדים להשתלב בחיי היום יום", מסבירה ג'קי גורן, מנהלת השקעות ב IVN . "הפתרונות שהוצגו היו תמיד חדשניים, נגישים מבחינה כלכלית, היזמים היו מנוסים, ובדרך כלל עם הכרות עמוקה של הבעיה מתוך ניסיון אישי הקרוב אליהם. המשותף לכולם היה קושי בגיוס משאבים וליווי עסקי".

   

  גורן מסבירה שעבור המשקיעים העסקיים הסטנדרטיים ה- ROI (החזר על ההשקעה) במיזמים טכנולוגים לא מספיק אטרקטיבי. עבור הפילנתרופים מדובר בנושא מחוץ לתחומי התרומה הרגילים שלהם, ולעיתים – הסכומים הנדרשים גבוהים מידי.

   

  "הגורם היחידי שפיתח מסלול להשקעה בטכנולוגיות מסייעות הוא המדען הראשי אולם זה דורש השקעה משלימה מצד גורם חיצוני כתנאי להשקעתו ואנחנו נשמח להיות הגורם הזה", מוסיפה גורן.

   

  "לאור הניסיון של IVN בהשקעות בעסקים חברתיים בכלל, ובבניית מודלים פיננסים חדשניים למימון עסקים חברתיים בפרט, החלטנו להרחיב את הפעילות ולהשקיע בעסקים חברתיים בתחום הטכנולוגיות המסייעות".

   

  עד היום, השקיעה IVN בכ- 30 עסקים חברתיים בתחומי התעסוקה, הפיתוח הכלכלי והחינוך.

   

  לאחרונה זכה IVN במכרז לניהול הקרן התלת מגזרית החברתית הראשונה בישראל, בהיקף של 25 מיליון שקלים (בשיתוף עם המוסד לביטוח לאומי, משרד האוצר והמועצה הלאומית לכלכלה) המתמקדת בעסקים חברתיים בתחומי התעסוקה.

   

  • ניתן להגיש מועמדות עד ה-13/3/16. לפרטים נוספים והגשת מועמדות להשקעה לחצו כאן .

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים