שתף קטע נבחר

תביעה: ניתוח בשלפוחית נכשל - בת 26 לא תוכל להרות

על פי כתב התביעה הניתוח בשלפוחית השתן גרם לבת 26 שנולדה עם מום בעמוד השדרה, לנכויות קשות, לפגיעה כלייתית, לנכות נפשית ולפגיעה ביכולתה להרות. ממשרד הבריאות נמסר: נגיב בבית המשפט

תביעת רשלנות רפואית: בת 28, תובעת את בתי החולים שיבא ואיכילוב ואת משרד הבריאות, בטענה לרשלנות רפואית. התביעה הוגשה בשבוע שעבר לבית משפט המחוזי בתל אביב.

 

התביעה טוענת כי ניתוח שעברה הצעירה בשלפוחית השתן לא היה הכרחי, ובוצע באופן שגוי, ולמעשה הגדיל את שלפוחית השתן פי 2.5 מהמצופה. עוד נטען בתביעה כי הצוות הרפואי לא הסביר לצעירה על הסיכונים בניתוח שכולם התממשו, וניתן היה לצפות אופציות אחרות כמו תרופות, טיפול בגירוי חשמלי או ניתוח מסוג אחר שעדיף היה לה.

 

עוד על רשלנות רפואית:

 

ניהלה אורח חיים תקין - למרות שנולדה עם מום

על פי התביעה, הצעירה נולדה עם מום ספינה בפידיה, מום בעמוד השדרה ובעקבות כך עברה כבר בלידה ניתוח ראשון ושוב נותחה בגיל 3. היא התייתמה מהוריה ומגיל 16 החלה לפרנס את עצמה.

 

חרף המום היא טוענת שהצליחה לנהל אורך חיים תקין. אבל בשנת 2008 החלה לסבול מהידרדרות נוירולוגית ודלקות שתן. מנהל מחלקה בשיבא, הציע לה להגדיל את קיבולת שלפוחית השתן, בניתוח.

 

לדבריה, נטען כי הוסבר לה שמדובר בסיכויי הצלחה של 95% בניתוח, ובמקרה הגרוע מצבה יישאר כפי שהוא. אבל הניתוח, כך לפי כתב התביעה, שבוצע גרם לה נזקים קשים: חסימות שתן זיהומים קשים ואף סיכון ממשי במידה ותרצה להיכנס להריון.

 

יתרה מזאת הטענה היא כי יש מחסור ברשומות ובמסמכים מהאשפוז, טופס ההסכמה נושא מספר חתימות בתאריכים שונים ואין עליו כל תיעוד או הסבר שניתן.

 

בעקבות הניתוח - סובלת מנכויות רפואיות ותפקודיות

ביה"ח איכילוב נתבע בטענה ששם עברה החדרת עירוי קבוע אך זו בוצעה לכאורה באופן רשלני וגרמה לה לפגיעה עצבית משמעותית, כיום היא סובלת מנכויות רפואיות ותפקודיות משמעותיות.

 

את הצעירה מייצג עו"ד אופיר בן משה. הוא מפרט: "מדובר במקרה מצער של בחורה בת 28 שעברה ניתוח מיותר ושגוי בבית החולים תל השומר. המקרה מצער מאחר שמדובר בניתוח שאסור היה לבצעו, לא כל שכן בשיטה שננקטה, והיה הכרח לטפל בדרכים שמרניות.

 

"לא הוסברו לה הסיכונים - טופס ההסכמה לניתוח ריק וכולל חתימות של מספר רופאים מתאריכים שונים אשר כלל לא שוחחו עם המטופלת, וזאת בנוסף לכך שחלק מהתיעוד רפואי נעלם מהתיק.

 

"אחד הרופאים ששכנע את התובעת לעבור את הניתוח כלל אינו מומחה. מחדלים קשים אלה גרמו, בין היתר, לנכויות קשות, לפגיעה כלייתית, לנכות נפשית ועוד. בנוסף נפגעה יכולתה להרות והיא איבדה את כושר ההשתכרות לצמיתות".

 

מבית חולים שיבא נמסר בתגובה: "טרם התקבל כתב תביעה במרכז הרפואי שיבא. לכשיתקבל נתייחס בהתאם".

 

מבית החולים איכילוב נמסר כי :"בית החולים אינו מכיר את התלונה ולומד עליה לראשונה בתקשורת. יודגש כי לאורך כל תקופת האשפוז לא נרשמה שום תלונה מצד המטופלת בגיליון הרפואי. אנו נלמד את פרטי המקרה ונגיב בבית המשפט".

 

ממשרד הבריאות נמסר: "נגיב כמקובל בבית המשפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
הניתוח גרם לנזקים בלתי הפיכים
צילום: shutterstock
עו"ד אופיר בן משה
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים