שתף קטע נבחר

בגיל 54: מת שר החוץ הראשון שיצא מהארון

שר החוץ הגרמני לשעבר גידו וסטרוולה, שהתחתן עם בן זוגו בעת שכיהן גם כסגן הקנצלרית, הלך לעולמו לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. ליברמן: "היה ידיד אמת של ישראל"

 

אחד הפוליטיקאים המבטיחים ביותר בגרמניה הלך לעולמו ממחלת הסרטן: שר החוץ הגרמני לשעבר גידו וסטרוולה מת היום (ו') בגיל 54 בלבד, לאחר מאבק ממושך בלוקמיה (סרטן הדם). וסטרוולה שימש כשר החוץ של גרמניה בין השנים 2009 ל-2013, וכסגנה של הקנצלרית אנגלה מרקל בין 2009 ל-2011.

 

כשר חוץ, וסטרוולה תמך כל העת ב"תרבות של ריסון צבאי", והתנגד להתערבות הצבאית של נאט"ו בלוב, לפני חמש שנים. וסטרוולה מונה לשר החוץ ולסגן הקנצלרית ב-2009 אחרי שהוביל את המפלגה הליברלית - שתמיד נחשבה לממליכת המלכים בגרמניה - להישג הטוב ביותר שלה אי פעם, לאחר שהות של 11 שנה באופוזיציה.

הלך לעולמו בגיל 54. וסטרוולה (צילום: AP) (צילום: AP)
הלך לעולמו בגיל 54. וסטרוולה(צילום: AP)

נסע ב"גידו-מוביל" בקמפיין הבחירות (צילום: AP) (צילום: AP)
נסע ב"גידו-מוביל" בקמפיין הבחירות(צילום: AP)

ליברמן: "פעל לחיזוק הקשר בין ישראל לגרמניה" (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
ליברמן: "פעל לחיזוק הקשר בין ישראל לגרמניה"(צילום: נועם מושקוביץ)
וסטרוולה היה להומוסקסואל המוצהר שהגיע הכי רחוק בפוליטיקה הגרמנית. הוא היה למנהיג המפלגה הראשון בגרמניה שיצא מהארון. והוא עשה זאת ב-2004, במסיבת יום הולדתה ה-50 של אנגלה מרקל, לשם הגיע עם בן זוגו, אמרגן הספורט מיכאל מרונץ. שש שנים אחר כך השניים התחתנו והשניים הוכרזו כ"זוגיות רשומה", במעמד דומה לידועים בציבור בישראל.

 

כשנשאל בעבר אם ההומוסקסואליות שלו עלולה להוות חיסרון במגעים עם מדינות מסוימות, השיב: "ההחלטה את מי אנו שולחים כנציגי הממשלה מבוססת, מבחינתנו הגרמנים, רק על הסטנדרטים הפוליטיים והמוסריים". וסטרוולה הגדיר פעם את סגנונו כפוליטיקה כייפית. בין היתר, הוא הופיע ב"אח הגדול" הגרמני וצייר את הספרות 18 על סוליות נעליו - שיעור התמיכה שביקש להשיג בבחירות ב-2005. הוא גם נסע בקמפיין הבחירות שלו באוטובוס צהוב "גידו-מוביל".

 

שר החוץ לשעבר אביגדור ליברמן ספד לו: "וסטרוולה היה ידיד אמת של ישראל והיתה לי הזכות לעבוד עמו, בעת שכיהנו שנינו כשרי חוץ, ולפעול יחד לחיזוק ולפיתוח הקשר בין ישראל וגרמניה. אני משתתף בצער משפחתו והעם הגרמני".

  

 

 

מורן אזולאי השתתפה בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים