שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  אז איך גל גדות בסרט "באטמן נגד סופרמן"?

  עם כל הכבוד לבאטמן וגם לסופרמן, מי שגונבת את ההצגה בסרט גיבורי העל החדש היא גל גדות בתפקיד וונדר וומן, וזה לא רק כי היא משלנו. רשמים ראשונים מהגיבורה החדשה בהוליווד

  אפשר להגיד הרבה דברים, לא בהכרח טובים, על "באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק", שמגיע השבוע לאקרנים, אבל אם נצא רגע מנקודת המבט של מבקרי הסרטים ונשב לנו בניחותא על מושבי הקולנוע כצופים ישראלים – יש רק דבר אחד שבאמת יעניין אותנו: מתי גל גדות תופיע כבר? ואז – מתי היא תופיע שוב?

   

  לא עובר זמן רב והנה - הבחורה שבגיל 18 עוד נסעה בכבישי ראש העין עם הרכב שזכתה בו בתחרות מלכת היופי, מופיעה לנו על המסך בסרט הוליוודי עתיר תקציב בתפקיד גיבורת העל וונדר וומן, והאצילות פשוט נשפכת ממנה. כמו הרגע אחרי הלידה בו אם נקשרת לתינוק, כך גם החיבור לסרט נעשה חזק יותר מרגע ההופעה שלה על המסך.

   

  אמנם יעברו עוד שני שלישים של סרט עד שנראה אותה בלבוש ההירואי שלה, אבל מאותו רגע הכל הופך למעניין יותר. בין אם זה מהתרגשות, מגאווה או מסתם ביקורתיות ישראלית שמנסה לתפוס אותה בקטנות על המבטא הקרוב למושלם. אני אפילו לא זוכר איך קוראים לדמות שלה, מבחינתי היא גל גדות שפתאום הפכה לגיבורת על.

   

  לאורך הסרט, שבקו העלילה שלו אפשר להטיל ספק, מהבהבת נקודת האור הקטנה הזאת עם סיפור לא כל-כך ברור על דמותה. כמתקדמים אל עבר השיא, פתאום מובן שדווקא גדות היא בכלל הגיבורה האמיתית. כבר ראינו סרטים מחודשים על סופרמן ועל באטמן, אבל "שחר הצדק" הופך לחשוב ויוקרתי יותר בעיקר בזכות הופעתה הראשונה של וונדר וומן המחודשת.

   

  מובילה את המתקפה ()
  מובילה את המתקפה
   

  אפשר לראות את זה בעיקר בסצנות האחרונות, שבהן גדות נמצאת בקדמת הבמה. כשהיא סוף-סוף מופיעה כגיבורה,

  המוזיקה מסביבה מתעצמת. מבין שלושת הגיבורים, דווקא היא זאת שעומדת בראש המשולש רגע לפני המתקפה האחרונה. לרגעים זה נראה כאילו באטמן וסופרמן הם הסיידקיק שלה ולא ההפך.

   

  אבל יותר מלהציל את העולם, גדות הצליחה לעשות משהו שלא הרבה ישראלים עשו, וזה לגרום להוליווד להיראות קטנה. היא העבירה במדויק את הרגע הזה שאתה רואה חבר באיזו תוכנית ריאליטי או קרוב משפחה בשעשועון טלוויזיה – אותו רגע שבו אפשר להצביע על המסך ובצורה הכי מטומטמת להגיד "היי! אני מכיר אותה!". ואם נשים רגע את הסרט בצד, גל שלנו לא צריכה ללבוש חליפה כדי להוכיח עד כמה היא נפלאה. מספיק לעבור על קורות חיה ולעקוב מעט אחרי ההתנהלות המקצועית-משפחתית-תקשורתית שלה כדי להבין מהי וונדר וומן אמיתית.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גל גדות בסרט. וונדר וומן אמיתית
  לאתר ההטבות
  מומלצים