שתף קטע נבחר

בן זוג נוסף של א"ק בעדות דרמטית: "לפתוח מחדש את תיק תאיר ראדה"

בראיון בלעדי ל-ynet מציג ת', בן זוגה לשעבר של א"ק, גרסה המחזקת עדות שתועדה בסדרה "צל של אמת" והמטילה ספק בהרשעתו של רומן זדורוב ברצח תאיר ראדה. ת', מי שהיה עד לפני חצי שנה חבר של א"ק, מספר בראיון: "היא חששה מפתיחת החקירה, יש לי ספקות"

 

 

 

ימים אחדים לאחר פרסום עדותו של א"ח בסדרה "צל של אמת", שלפיה חברתו בעבר א"ק התוודתה בפניו שרצחה את תאיר ראדה, מקבלת גרסתה תמיכה נוספת: ת', בן זוגה של א"ק עד לפני כמה חודשים, תומך חלקית בדברים וקורא למשטרה ולפרקליטות: "בדקו את הטענות לעומק, פתחו את התיק מחדש".

 

ת', המתגורר בצפון הארץ והכיר את א"ק במקום עבודתו, סיפר ל-ynet ששאל אותה רבות לגבי הרצח וזכה לתשובות מתחמקות: "היא אף פעם לא התוודתה בפניי ולא אמרה לי 'אני ביצעתי את הרצח'. מצד שני היא אף פעם לא הכחישה הכחשה גורפת. אף פעם לא קיבלתי ממנה 'לא' חד-משמעי, או 'אני לא ביצעתי את הדבר הזה'. תמיד היו סיפורים מסביב ל'לא', ותמיד היינו נכנסים לשיחות סביב ה'לא'. יש לי ספקות".

ת', בן זוגה לשעבר של א"ק, בראיון לכתב ynet רועי ינובסקי (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
ת', בן זוגה לשעבר של א"ק, בראיון לכתב ynet רועי ינובסקי(צילום: אביהו שפירא)
 

לדבריו היא פחדה מהרגע שהפרשה תתפוצץ שוב, שרומן זדורוב יזוכה או שיפתחו את תיק החדשה מחדש: "היא פחדה מלחזור למשרדים של הימ"ר. היא פחדה לחזור לחדרי החקירות. לא סתם היא פחדה. יכול להיות שהיא מפחדת להישבר ולהודות. היא מסוגלת לעשות את זה. אם אני אבוא ואגיד לך שאני חושב שזה ניגוד מוחלט למשהו שהיא עשויה לעשות - אשקר לך".

 

בפרק הרביעי בסדרה התיעודית "צל של אמת" (ערוץ 8) נחשפה לראשונה מול המצלמות עדותו של א"ח, בן זוגה בעבר של א"ק, שבה הוא ציין כי א"ק התוודתה בפניו שרצחה את ראדה. "באחד הימים בעבודה בדיוק יצאתי מארוחת צהריים, קיבלתי טלפון מא"ק מהבית שאמרה בו בקצרה: 'אתה זוכר את החלום הזה שהיה לי? אז עוד מעט הולך להיות כאן בלגן גדול'", הוא חשף בסדרה שיצרו יותם גנדלמן, ארי פינס ומיקה תימור. "היא לקחה אותי אל החדר הנוסף אצלנו בבית, הראתה לי תיק, הראתה לי את הבגדים שהיא לבשה, את הפאה, הסכין שהייתה שם - הכול היה מגואל בדם".

אילנה, תאיר ושמואל ראדה (באדיבות ערוץ 8, HOT) (באדיבות ערוץ 8, HOT)
אילנה, תאיר ושמואל ראדה(באדיבות ערוץ 8, HOT)
 

 

 

לטענת יוצרי הסדרה, א"ח עבר שלוש בדיקות פוליגרף ויצא בהן דובר אמת, חלקן מתועדות בסדרה. עדותו נגבתה במשטרה לפני כארבע שנים, ועל פי הסדרה נבחנה בבית המשפט העליון, ושם החליטו כי אין מקום לקבל אותה. זאת על רקע טענת הפרקליטות שהגרסה נחקרה במשטרה ונמצאה חסרת בסיס, מה גם שלא"ח היה מניע להעליל על בת זוגו לשעבר.

 

בסדרה סיפר א"ח כי שמע מבת זוגו על פנטזיות סדיסטיות שונות ותאווה לדם, בין היתר רצון "לחתוך אנשים, לרצוח אותם ולהיכנס לתוכם". לדבריו היא סיפרה לו על דמות זאבה שהיא נכנסת לתוכה כשהיא מדמיינת שהיא רוצה לעשות דברים אלו. חלק מהדברים הללו סיפרה גם בחקירת משטרה שעברה לאחר שניסתה לפגוע באדם אחר עם בקבוק זכוכית. "לרצוח בן אדם ולשחק איתו, ולהתחיל להוציא ולנשום את זה. לגעת בתוך זה. כמו שאני מדמיינת אני רוצה את זה", אמרה בחקירה.

 

ב-2012 היא נמצאה בלתי כשירה לעמוד לדין ואושפזה במשך כשלוש שנים במוסד פסיכיאטרי. שם הכירה את שותפתה לחדר ענת, ששמה קץ לחייה שלוש שנים אחר כך. מאי פלג, חברתה של ענת, העידה בסדרה כי א"ק התוודתה גם בפני ענת על רצח תאיר ראדה.

 

ת' הכיר את א"ק במהלך 2015 במקום עבודתו, לפני שחרורה מהמוסד הפסיכיאטרי. השניים היו בקשר רומנטי של כמה חודשים עד לפני כחצי שנה. "התפתחה שיחה בינינו", הוא מספר. "אני שואל אותה מאיפה היא והיא אומרת שהיא תושבת קצרין. אמרתי לה, 'במקום שבו היה הרצח של תאיר ראדה'. היא שאלה 'אתה מכיר אותי או משהו?'. אמרתי לה שלא, והיא סיפרה שהיא הייתה אחת החשודות במעשה.

 

"היא טענה בפניי שאחת הפנטזיות שלה ושל א"ח היה לעשות את מה שהוא טוען כרגע שהיא ביצעה עם תאיר. לחטוף ילדה קטנה. הם הכינו סכין שהייתה בבית, והיה תיק ליום הזה שהם ירצו לבצע את הפנטזיה הזאת שלהם. בבירור אני אומר לך את זה, הייתה פנטזיה שלהם לחטוף ילדה, לרצוח ילדה. היא סיפרה שמערכת היחסים שלהם כללה אלימות ולא הייתה נורמלית. לי אין אינטרס, היחסים שלנו הסתיימו בטוב. אני לא נגדו ולא נגדה. אבל לא קיבלתי אף פעם אישור סופי עד היום שהיא לא קשורה בכלל. זה תמיד היה 'לא, אבל זה א"ח'. או 'לא, אבל אני אוהבת דם', או 'לא, אבל יש בי דמות שאני בורחת אליה, כמו שסיפר א"ח'".

רומן זדורוב ותאיר ראדה (צילום: גיל יוחנן, אפי שריר) (צילום: גיל יוחנן, אפי שריר)
רומן זדורוב ותאיר ראדה(צילום: גיל יוחנן, אפי שריר)

כשת' וא"ק היו בקשר הם נפגשו עם יוצרי הסדרה לקראת אפשרות להצטלם אליה, אולם בסופו של דבר הוא החליט לא לעשות זאת. "חששתי. חשבתי לגונן עליה באותו זמן", הוא אומר. אולם לאחר שנפרדו סבר כי הוא צריך לשתף את תחושותיו בפרהסיה. "אני חושב שלא בדקו את הסיפור כמו שצריך", הוא מסכם. "אני פונה לכל הנוגעים בדבר: תפתחו את החקירה והתיק מחדש".

 

עו"ד ירון פורר, המייצג את א"ח, מסר כי מרשו לא מעוניין להתייחס לפרשה. בעקבות פרסום העדות הוציאה הפרקליטות הודעה שבה הובהר: "מדובר בעדות שכבר נחקרה לעומק לפני ארבע שנים, ונמצא שאין בה כדי לשנות מתמונת הראיות המעלה בבירור כי מי שרצח את תאיר ראדה ז"ל היה רומן זדורוב".

 

ההגנה ניסתה להגיש לבית המשפט את העדות של בן הזוג א"ח, אך נדחתה. בין השאר כתבה הפרקליטות בתגובתה כי א' נשלחה להסתכלות במוסד פסיכיאטרי ושם נקבע כי היא סובלת ממצב פסיכוטי. בפרקליטות ציינו כי נוכח ההפרעות הנפשיות שמהן סובלים לכאורה שני בני הזוג, לא ניתן לשלול גם את האפשרות כי א' סיפרה לבן זוגה א"ח בסיטואציה כלשהי במסגרת "מערכת היחסים הפתולוגית שביניהם" שהיא מעורבת ברצח.

 

עוד אומרים בפרקליטות שהפרטים, כפי שסופרו לכאורה לא"ח, הופרכו לחלוטין, ולא ניתן לשלול שא"ח "מאמין או שכנע עצמו שהיא אכן הרוצחת מבלי שסיפרה לו דברים אלה".

 


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן, אפי שריר
רומן זדורוב ותאיר ראדה
צילום: גיל יוחנן, אפי שריר
מומלצים