שתף קטע נבחר

ראו הוזהרתם: נהג בהשפעת סם - ונכנס לכלא

עבריין שנהג בשלילה נעצר לבדיקה על ידי שוטרים, שגילו שהוא השתמש בקוקאין ונסע בשלילה. בית המשפט החליט לשלוח אותו למאסר בפועל

בית המשפט לתעבורה בתל אביב גזר לאחרונה חמישה חודשי מאסר בפועל על גבר שנתפס בתל אביב נוהג תחת השפעת סמים. הנהג, עבריין המוכר למשטרה, היה בנוסף גם בשלילת רישיון בגין עבירה אחרת. השופט אהרון האוזרמן הסביר: רק בנס המקרה לא הסתיים בתוצאות חמורות.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

הנאשם נתפס לפני כשנה יוצא ממקום המוכר כ"אתר" סמים, ושוטרים הורו לו לעצור. הוא התנדנד בעמידה ונכשל במבחני הליכה על קו ובהבאת אצבע לאף. בבדיקת שתן שמסר בהסכמה נמצאו בגופו תוצרים של קוקאין ומריחואנה. מאוחר יותר התגלה כי שבועיים לפני כן נשלל רישיונו עד תום ההליכים במסגרת תיק אחר של נהיגה תחת השפעת סמים.

 

לפני כחצי שנה הוגש נגדו כתב אישום, והוא הודה והורשע בנהיגה בפסילה, נהיגה בשכרות (סמים), נהיגה ללא רישיון נהיגה ונהיגה ללא ביטוח. המדינה ביקשה להטיל עליו מאסר ממושך ועונשים נוספים. היא הציגה גיליון הרשעות שממנו עולה כי הנאשם נוהג מ-1993 ולחובתו 30 הרשעות קודמות, רובן בעבירות פחות חמורות.

 

אלא שלנאשם יש גם עבר פלילי עשיר: 12 הרשעות בפלילים בין 1980 ל-2011, בין היתר בגין עבירות תקיפת בת זוג, התפרצות, גניבה, שימוש בסמים, החזקת מקום להימורים וגניבת רכב. הרשעתו האחרונה הייתה ב-2011 בעבירות איומים, העלבת עובד ציבור, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו וניסיון לתקיפת שוטר, שבגינה נדון לריצוי חמישה חודשי מאסר בפועל.

 

ההגנה טענה מנגד שיש להסתפק בעונש קצר ולבחון אפשרות של עבודות שירות. הנאשם ביקש לתת לו הזדמנות לשקם את עצמו בעזרת טיפול, וזאת למרות העובדה ששירות המבחן העריך שסיכויי השיקום שלו אינם חיוביים.

 

אין רצון להשתקם

"העבירות שבהן הורשע הנאשם הינן חמורות ומסוכנות. אין ספק כי התנהגותו משקפת לצד זלזול בחוק ובהחלטת ביהמ"ש, אף סכנה קרובה וממשית לשלום הציבור ולביטחונו", כתב השופט אהרן האוזרמן.

 

לטעמו, אין במקרה זה שיקולי שיקום המצדיקים סטייה ממתחם העונש המקובל. "הנאשם סובל מבעיה חריפה של התמכרות לסמים, ולא ניתן להתרשם כי התנהגותו מעידה על רצון כן או כוחות מספיקים כדי להשתקם", הבהיר השופט. בהקשר זה השופט הצביע על המלצת שירות המבחן, שלפיה בשל חוסר מוטיבציה מצד הנאשם אין אפשרות להורות על שילובו במסגרת טיפולית בקהילה.

 

"אך בנס לא נסתיימה נהיגתו בתוצאות חמורות בפגיעה בנפש וברכוש", הוסיף השופט. לאחר שהשווה ובחן את מדיניות הענישה הנהוגה ביחס לעבירות הנדונות, השופט גזר על הנאשם חמישה חודשי מאסר בפועל, שישה חודשי מאסר על תנאי, פסילת רישיון למשך 30 חודשים, והתחייבות כספית בסך 10,000 שקל שלא יעבור עבירה דומה במשך שלוש שנים.

 

"מאחר שדנתי את הנאשם למאסר בפועל, ובנסיבותיו האישיות, אמנע מלגזור עליו כל קנס", חתם השופט את גזר הדין.

 

  • לקריאת גזר הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ המאשימה: עו"ד מיטל צ'פניק
  • ב"כ הנאשם: עו"ד מיכל קפלן
  • עו"ד גדעון ברטפלד עוסק בדיני תעבורה
  • הכותב לא ייצג בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים